Międzynarodowe MP Zegrze 2019 – Całe podium dla Mikołajek, a mistrzem Robert Graczyk

Fot. Gwidon Liberta

Na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się w weekend (2/3 lutego) Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w klasie DN. Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 zawodników z 9 krajów  podzielonych na dwie dywizje. Wszystko rozstrzygnęło sie w sobotę, bowiem w niedzielę warunki nie pozwoliły na kontynuowanie MP  Mistrzem Polski został Robert Graczyk przed braćmi: Łukaszem i Tomaszem Zakrzewskimi. Całe podium dla MKŻ Mikołajki.

Świeżo upieczony mistrz Europy Jarosław Radzki (Warmia Olsztyn) był  siódmy, co tylko świadczy jak doskonałą i wyrównana mamy czołówkę w tej dyscyplinie. W czolowej dziesiątce znalazło sie aż ośmiu reprezentantów Warmii i Mazur. Każdy z nich jest potencjalnym kandydatem nie tylko na tytuł mistrza kraju, ale również na medalistę imprez europejskich i światowych.

Dywizja A

1 Robert Graczyk MKŻ Mikołajki 1 1 [4] 2 2 6,00

2 Łukasz Zakrzewski MKŻ Mikolajki [6] 2 1 4 1 8,00

3 Tomasz Zakrzewski MKŻ Mikołajki 3 [8] 2 1 6 12,00

4 Darek Kardaś AZS UWM Olsztyn 2 3 5 5 [8] 15,00

5 Chris Berger USA 5 [6] 3 6 3 17,00

6 Michał Burczyński AZS Olsztyn [11] 7 6 3 4 20,00

7 Jarosław Radzki KKS WARMIA Olsztyn 4 5 [10] 7 9 25,00

8 Rafał Sielicki MBSW Giżycko 12 4 7 [14] 10 33,00

9 Ryszard Mrozek Gliszczyński ChKŻ Chojnice [25] 10 11 8 7 36,00

10 John Winquist Finlandia [16] 12 13 10 5 40,00

11 Dennis de Ruiter Holandia 10 [15] 12 9 12 43,00

12 Adam Szczęsny KKS Warmia [34/DNF] 9 9 16 11 45,00

13 Wojciech Baranowski MBSW Giżycko 8 14 15 15 [16] 52,00

14 Marek Bernat KKS Warmia Olsztyn 9 [21] 18 12 17 56,00

15 Jean - Cloude Vuithier Szwajcaria 7 11 8 [34/DNS] 34/DNS 60,00

16 Roman Morga MKŻ Mikołajki 15 22 14 [24] 13 64,00

17 Peter Hamrak Węgry 19 13 [25] 20 14 66,00

18 Jerzy - Artur Taber YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA 20 17 [26] 11 18 66,00

19 Maciej Brosz SFPDN 13 16 16 [29] 22 67,00

20 Ben Kloos Holandia 18 19 19 [23] 15 71,00

21 Jakub Schneider Baza Mrągowo [22] 18 17 19 21 75,00

22 Mikołaj Mickiewicz MKś Mikołajki 14 20 20 22 [24] 76,00

23 Wojciech Worek YK Stal Gdynia 17 [28] 21 27 25 90,00

24 Timoleaon Caravitis Finlandia 27 27 [29] 18 19 91,00

25 David Howlett Anglia 24 26 [32] 21 20 91,00

26 PRafał Ługowski YKP WARSZAWA 23 [30] 22 25 23 93,00

27 Dariusz Kosecki LKS Charzykowy 21 24 24 30 [34/DNS] 99,00

28 Roger Rowecki Poznański Klub Morski LOK 29 [31] 30 13 28 100,00

29 Jerzy Sukow SFPDN 28 25 23 26 [30] 102,00

30 Sergey Polkov SFPDN 31 [32] 28 17 29 105,00

31 Stefan Waack Niemcy 26 23 27 [34/DNS] 34/DNS 110,00

32 Andrzej Wojtkiewicz YKP WARSZAWA 30 29 [31] 28 27 114,00

33 Christian Seegers Niemcy32 33 33 [34/DNS] 26 124,00

Fot. Robert Hajduk (ilustracja)

bojery

Dywizja B

1 Jarosław Miarczyński SFPDN [7] 1 1 1 1 4,00

2 Krzysztof Prot AZS UWM OLSZTYN 4 2 3 3 [9] 12,00

3 Roman Kopytow SFPDN [9] 5 2 6 4 17,00

4 Paweł Macugowski KŻ-VIKING Człuchow 2 4 4 [8] 7 17,00

5 Tomasz Macugowski KŻ-VIKING Człuchow [11] 7 9 4 2 22,00

6 Paweł Kalota YKP WARSZAWA 1 [10] 10 10 3 24,00

7 Jerzy Najdrowski SFPDN 16 6 5 5 [29/DNF] 32,00

8 Paweł Albrecht Poznański Klub Morski LOK 6 9 [11] 9 10 34,00

9 Michał Kowalski MKŻ Żnin 5 12 6 [14] 11 34,00

10 Paweł Matejak YKP Warszawa 10 11 8 12 [15] 41,00

11 Ernst-August Schoiling Niemcy 8 20 7 7 [29/DNF] 42,00

12 Borys Michniewicz UKŻ ''Wiking" Toruń 12 15 [16] 13 6 46,00

13 Paweł Kaczmarski SFPDN [19] 16 12 11 8 47,00

14 Marcin Tejszerski SFPDN [29/DSQ] 3 13 2 29/DSQ 47,00

15 Piotr Szafranek ŻKS Polonez 14 14 [17] 16 12 56,00

16 Mariusz Prot AZS UWM OLSZTYN [29/DNF] 17 14 15 13 59,00

17 Stefan Kalinowski KŻ-Viking Człuchow 21 21 18 [29/DSQ] 5 65,00

18 Janusz Marek Taber YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA 17 19 [20] 17 16 69,00

19 Michał Janorski YKP WARSZAWA 15 18 19 [22] 21 73,00

20 Bartosz Michałkiewicz YKP WARSZAWA 20 22 [23] 19 14 75,00

21 Bartosz Dąbrowski MKŻ Żnin 24 8 15 [29/DNF] 29/DNF 76,00

22 Maria Oleksy YKP WARSZAWA 18 [24] 24 20 17 79,00

23 Witek Tejkowski MKŻ Żnin 22 [23] 22 18 20 82,00

24 Zdzisław Prot AZS UWM OLSZTYN 13 13 [29/DNF] 29/DNF 29/DNF 84,00

25 Jacek Kamiński YKP WARSZAWA 25 [26] 21 21 18 85,00

26 Andrzej Jojko YKP WARSZAWA 3 27 [29/DNF] 29/DNF 29/DNF 88,00

27 GRZEGORZ WALCZAK SFPDN 23 28 [29/DNF] 24 19 94,00

28 Jarosław Krasicki SFPDN [29/DSQ] 25 25 23 29/DNF 102,00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn