ME w klasie DN i Ice Opti Siemianówka 2019 - Znów medale dla Warmii i Mazur, rosną następcy

Fot. ilustracja

W sobotę (9 lutego)na lodzie w „Siemianówce” zakończyły się  Mistrzostwa Europy w grupach  młodziezowych..  W klasie Ice Opti srebro zdobył  Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), czwarty był Łukasz Śliwiński (MKŻ Mikołajki) a szósty Mikołaj Wojciechowski (Warmia Olsztyn). Wśród dziewcząt złoto zdobyła Anielka Graczyk (OKŻ Olsztyn) , a srebro Amelia Potejko (Giżycko).

W klasie DN na ósmej pozycji znalazł się Wojciech Klimaszewski (Gizycko). Wśród juniorek mistrzynia Europy została Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice) , wicemistrzynią Magdalena Anielska (Warmia Olsztyn), a brąz wywalczyła Natalia Burczyńska (Giżycka Grupa Regatowa), a tuż za podium znalazła sie Laura Banach (MKŻ Mikołajki)

Wyniki

Klasa Ice Opti

1 C- 3 M 2006 Sepp, Andrias Estonia 1 1 [3] 1 1 4.0

2 P- 89 M 2005 Gigielewicz, Mateusz Giżycka Grupa Regatowa 2 2 1 [7] 2 7.0

3 C- 2 M 2006 Paomees, Georg Estonia [12] 3 2 4 4 13.0

4 P- 161 M 2007 Śliwiński, Łukasz MKŻ Mikołajki [9] 4 7 3 3 17.0

5 C- 25 M 2005 Selundi, Pert Estonia 8 8 5 2 [9] 23.0

6 P- 22 M 2005 Wojciechowski, Mikołaj Warmia Olsztyn 3 6 11 [16] 6 26.0

7 C- 28 M 2007 Ader, Artur Estonia 4 7 10 5 [13] 26.0

8 (1)P- 1581 F 2006 Graczyk, Anielka OKŻ Olsztyn 7 [17] 8 8 7 30.0

9 (2) P- 219 F 2006 Potejko, Amelia Giżycka Grupa Regatowa 6 [19] 15 9 5 35.0

10 P- 290 M 2006 Chełkowski, Patryk Giżycka Grupa Regatowa 5 15 6 [19] 12 38.0

11 C- 6 M 2005 Ratnik, Karel Estonia 13 12 9 6 [15] 40.0

12(3) C- 1 F 2004 Taggu, Lisbeth Estonia 15 13 4 11 [17] 43.0

13(4) P- 334 F 2007 Liszkiewicz, Liwia OKŻ Olsztyn 11 [18] 13 15 10 49.0

14 P- 137 M 2006 Śliwiński, Jakub MKŻ Mikołajki [24] 23 12 14 8 57.0

15(5) C- 5 F 2005 Safin, Romi Estonia 17 10 18 13 [39/DSQ] 58.0

16 P- 346 M 2004 Sukow, Jerzy YJP Gdynia 23 9 16 [27] 14 62.0

17(6) P- 293 F 2005 Konarzewska, Maria Giżycka Grupa Regatowa 14 14 19 17 [20] 64.0

18(7) P- 294 F 2006 Skórnóg, Magdalena Giżycka Grupa Regatowa 20 16 [27] 10 18 64.0

19 P- 374 M 2005 Parzych, Radosław Baza Mrągowa [27] 11 17 24 16 68.0

20 P- 339 M 2007 Skawinski/Kornik, Michał YKP Warszawa 18 20 [22] 20 11 69.0

21 C- 52 M 2004 Kuivonen, Jorgen Estonia 16 25 14 22 [28] 77.0

22 (8)C- 20 F 2008 Kaar, Emma Mia Estonia 22 26 20 12 [30] 80.0

23(9) P- 29 F 2003 Fabisiak, Joanna Gizycka Grupa Regatowa 19 [28] 2623 21 89.0

24 C- 29 M 2005 Lember, Henri Estonia [32] 22 23 21 24 90.0

25 P- 332 M 2007 Sochaj, Tymon AZS AWFiS Gdańsk 26 27 [34] 18 22 93.0

26(10) P- 331 F 2007 Sochaj, Lila AZS AWF Gdańsk [31] 24 28 26 19 97.0

27(11) P- 202 F 2006 Tymińska, Katarzyna MKŻ Mikołajki 28 [34] 21 30 23 102.0

28(12) P- 376 F 2006 Zielińska, Zuzanna Warmia Olsztyn 21 [32] 31 32 25 109.0

29 P- 387 M 2008 Strupiński, Mikolaj Giżycka Grupa Regatowa 10 21 [39/DNS] 39/DNS 39/DNS 109.0

30 P- 84 M 2005 Górski, Rafał AZS AWFiS Gdańsk 25 [30] 29 29 27 110.0

31(13) R- 74 F 2005 Barylchenko, Elizaveta Rosja [35] 31 25 25 29 110.0

32 P- 306 M 2009 Śliwiński, Mateusz MKŻ Mikołajki [39/DNS] 5 32 39/DNS 34 110.0

33 P- 285 M 2006 Kluk, Jakub Gizycka Grupa Regatowa 29 [33] 30 28 26 113.0

34 P- 213 M 2008 Wojczulanis, Kacper Giżycka Grupa Regatowa [37] 29 24 31 31 115.0

35 P- 381 M 2007 Stawski, Kajetan YK Gdańsk 33 [36] 33 34 33 133.0

36 P- 307 M 2006 Adamski, Jakub MKŻ Mikołajki34 [39/DNS] 35 33 32 134.0

37 T- 3161 M2003 Mažunavičius, Rimvydas Litwa 30 35 36 [39/DNS] 39/DNS 140.0

38 T- 8 M 2004 Volugevičius, Nojus Litwa 36 37 [39/DNS] 39/DNS 39/DNS 151.0

Klasa DN

1 R- 166 M 1995 Didenko, Anton Rosja 2 1 1 3 [43/DNF] 7.0

2(1) P- 119 F 1995 Rybicka, Zuzanna ChKŻ Chojnice 1 [5] 4 5 1 11.0

3 C- 20 M 1999 Maalinn, Rasmus Estonia [9] 2 6 1 4 13.0

4 P- 163 M 2004 Miciński, Gustaw YKP Gdynia 4 3 [5] 2 5 14.0

5 C- 16 M 2001 Rüütel, Daniel Estonia 3 6 [12] 4 2 15.0

6 C- 45 M 2000 Aasav, Melvin Estonia 11 [14] 2 8 3 24.0

7 S- 914 M 2003 Svensson, Oskar Szwecja 5 11 [17] 6 7 29.0

8 P- 224 M 2001 Klimaszewski, Wojciech Giżycka Grupa Regatowa 6 8 13 [16] 15 42.0

9 C- 75 M 1999 Laus, Joosep Estonia 22 4 7 13 [27] 46.0

10 P- 186 M 1996 Chmielewski, Maciej UKŻ Grot Suwałki 7 16 [18] 17 10 50.0

11 S- 829 M 2000 Alness, Wilhelm Szwecja 13 10 19 [34] 8 50.0

12 R- 53 M 2002 Lisovitckii, Mark Rosja 14 19 8 [28] 11 52.0

13 P- 192 M 1997 Krynicki, Jakub UKŻ Grot Suwałki 15 [43/DSQ] 9 10 18 52.0

14 P- 292 M 2004 Konarzewski, Stanisław Giżycka Grupa Regatowa 10 18 [24] 11 14 53.0

15 P- 59 M 1998 Mickiewicz, Mikołaj MKŻ Mikołajki 24 7 14 9 [43/DNS] 54.0

16 S- 839 M 2001 Steffner, Axell Szwecja 18 13 10 14 [43/DNF] 55.0

17 P- 131 M 2001 Michniewicz, Borys UKŻ Viking Toruń 12 17 3 24 [32] 56.0

18 M- 53 M 2003 Hamrák, Mihaly Węgry [43/DNF] 12 29 12 6 59.0

19 P- 288 M 1995 Wissuwa, Jędrzej OKŻ Olsztyn 21 15 15 [27] 20 71.0

20 P- 90 M 2001 Sternicki, Cezary Baza Mrągowo [25] 20 25 18 9 72.0

21 P- 280 M 2003 Kamiński, Jakub Giżycka Grupa Regatowa 17 27 [34] 7 21 72.0

22(2) P- 264 F 1996 Anielska, Magdalena Warmia Olsztyn 20 24 [28] 15 17 76.0

23(3) P- 164 F 2005 Burczyńska, Natalia Giżycka Grupa Regatowa 19 [31] 26 22 12 79.0

24 P- 53 M 2001 Michalak, Mateusz MKŻ Mikołajki 29 [33] 21 19 13 82.0

25 T- 4 M 1998 Gerasimavicius, Antanas 23 32 [33] 25 19 99.0

26 P- 190 M 1997 Waszkiewicz, Bartłomiej UKŻ Grot Suwałki 28 22 23 26 [29] 99.0

27 C- 55 M 2001 Sepp, Anvar Estonia [30]23 22 30 24 99.0

28(4) P- 102 F 2004 Banach, Laura MKŻ Mikołajki 16 21 20 [43/DNS] 43/DNS 100.0

29(5) P- 169 F 1998 Chmielewska, Aleksandra UKŻ Grot Suwałki 27 28 [31] 23 23 101.0

30(6) P- 379 F 2000 Martynowska, Weronika OKŻ Olsztyn 34 34 [36] 21 16 105.0

31 P- 142 M 2004 Worek, Kacper YK Stal Gdynia [43/DNS] 9 11 43/DNS 43/DNS 106.0

32(7) O- 70 F 2003 Tolstika, Leila Helga Sāra Łotwa [33] 25 32 31 22 110.0

33 S- 887 M 2000 Lindén, Gustav Szwecja 8 [43/DNS] 16 43/DNS 43/DNS 110.0

34 C- 70 M 2002 Ader, Karl Estonia 32 26 27 [35] 28 113.0

35 P- 352 M 2002 Winiarczyk, Patryk OKŻ Olsztyn 26 30 [35] 32 26 114.0

36 P- 198 M 2005 Wasilewski, Mateusz UKŻ Grot Suwałki [31] 29 30 29 31 119.0

37 O- 7 M 2000 Fišers-Blumbergs, Toms Łotwa [43/DNS] 43/DNS 43/DNS 20 30 136.0

38 T- 98 M 2001 Bitinaitis, Rokas Litwa 35 35 37 36 [43/DNS] 143.0

39 P- 69 M 2005 Drozdowski, Jakub MKŻ Mikołajki [43/DSQ] 43/DNS 43/DNS 33 25 144.0

40 P- 32 M 1997 Roszkowski, Paweł OKŻ Olsztyn[43/DNS] 43/DNS 43/DNS 43/DNS 43/DNS 172,0

40 T- 99 M 2002 Jurgelionis, Jurgis Litwa [43/DNS] 43/DNS 43/DNS 43/DNS 43/DNS 172,0

40 US- 888 M 2002 Rosten, Thor USA[43/DNS] 43/DNS 43/DNS 43/DNS 43/DNS 172,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn