MP w windsurfingu zimowym Giżycko 2019 – Medale dla gospodarzy i Mrągowa

Fot. giżycka grupa regatowa

Na jeziorze Niegocin odbyły się w dniach 15-17 lutego Mistrzostwa Polski w zimowym windsurfingu. Na starcie stanęło 41 żeglarzy lodowych, którzy rywalizowali w pięciu flotach Przeprowadzono po dziesięć wyścigów. Wicemistrzynią kraju w kat. seniorek i najlepszą wśród juniorek została Maria Urban (Giżycka Grupa Regatowa). Reprezentanci Warmii i Mazur zajęli całe podium w kat, młodzik (5.8)

Wygrał Dawid Siwicki (Baza Mrągowo) przed Kacprem Karbownikiem i Maciejem Sudnikiem (Giżycka Grupa Regatowa). Wśród dziewcząt triumfowała Maja Cituk (Giżycka Grupa Regatowa i SP nr 1 Giżycko) przed Martą Majewską i Natalią Orłowską (Baza Mrągowo). W grupie startującej z żaglem (4.0) najlepsza okazała się Hanna Cejko (Giżycka Grupa Regatowa i SP nr 1 Giżycko), a trzecia była Hanna Urbanowicz (Baza Mrągowo). W seniorach komplet medali dla reprezentantów Sopotu, blisko podium zawodnicy z Giżycka: Łukasz Warzocha – czwarty i Jędrzej Cituk – szósty.

mpwz 1 news

Wyniki

Młodzicy (5.8)

1 Siwicki Dawid BAZA Mrągowo 2006 1 1 1 1 1 1 2* 1 2 2* M 9.0

2 Cituk Maja Giżycka Grupa Regatowa 2007 3 3 3 3* 2 2 1 3* 1 1 K 16.0

3 Majewska Marta BAZA Mrągowo 2006 2 2 2 2 3 3 3 2 3* 3* K 19.0

......................................................

4 Karbownik Kacper Giżycka Grupa Regatowa 2006 4 5* 4 4 5 4 4 4 4 5* M 33.0

5 Orłowska Natalia BAZA Mrągowo 2006 5 4 5 5 4 5 5 5* 5* 4 K 37.0

6 Sudnik Maciej Giżycka Grupa Regatowa 2006 6 6 6 7* 7* 6 6 6 6 6 M 48.0

Młodzicy (4.0)

1 Stobiński Amadeusz AZS Poznań 2006 1 2* 2* 2 1 1 1 1 1 2 M 10.0

2 Jankowski Leon AZS Poznań 2008 2 4* 3 3 3 3 4* 2 2 1 M 19.0

3 Krzemień Leonard AZS Poznań 2008 12* 1 1 1 2 5 6* 5 4 5 M 24.0

...................................................

4 Ciołek Adam BAZA Mrągowo 2006 4 3 4 5* 5 6* 3 4 3 3 M 29.0

5 Wojtas Jeremi Giżycka Grupa Regatowa 2007 3 5 5 4 4 4 7* 6 12* 6 M 37.0

6 Cejko Hanna Giżycka Grupa Regatowa 2007 6 6 6 6 6 7* 5 7* 5 4 K 44.0

10 Urbanowicz Hanna BAZA Mrągowo 2007 8 7 8 9 8 10* 10* 9 6 10 K 65.0

Juniorzy młodsi

1 Pietrzak Maciej YKP Warszawa 2005 2 3* 1 1 1 4* 3 1 1 3 M 13.0

2 Lewiński Igor GKŻ Gdańsk 2006 1 1 2 2 3* 3* 2 3 2 1 M 14.0

3 Guzowski Kacper GKŻ Gdańsk 2003 3 2 4* 4* 4 1 1 4 4 2 M 21.0

..................................

6 Klecan Adam BAZA Mrągowo 2005 6 7 6 7* 8* 5 6 5 6 6 M 47.0

Kobiety (seniorki, juniorki i juniorki młodsze)

1 Nabiałek Katarzyna YKP Warszawa 1984 2* 1* 1 1 1 1 1 1 1 1 K 8.0 - seniorka

2 Urban Maria Giżycka Grupa Regatowa 2001 3 2 3 3 5* 2 3 2 3 5* K 21.0 - juniorka

2 Wójcik Natalia SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 1993 1 3 2 2 4 5 4 5* 5* 2 K 23.0 – seniorka

Seniorzy

1 Suliński Jan SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 1989 2* 1 1 3* 1 1 1 1 1 2 M 9.0

2 Wójcik Max SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 1984 1 2 3 1 8* 4* 3 3 3 1 M 17.0

3 Buderaski Łukasz SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 93 3 3 2 5* 2 3 4 2 5* 3 M 22.0

....................

4 Warzocha Michał Giżycka Grupa Regatowa 1999 4 4 4 2 3 2 2 5* 2 5* M 23.0

6 Cituk Jędrzej Giżycka Grupa Regatowa 2001 6* 6* 6 6 4 6 6 6 6 6 M 46.0

9 Kacper Szukaj Giżycka Grupa Regatowa 2001 9* 9* 9 9 9 9 9 9 7 9 M 70.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn