MP Seniorek Grudziądz 2017 – Pięć medali bez zwycięstwa w ringu, taki jest kobiecy boks

Fot. Paco Lublin (ilustracja)

W Grudziądzu odbyły się w dniach 10/12 marca Mistrzostwa Polski seniorek w boksie. W rywalizacji uczestniczyły zawodniczki sekcji warmińsko-mazurskich i choć w ringu nie wygrały ani razu zdobyły aż pięć medal (srebrny i 4 brązowe). Jak to się stało? Trzy pojedynki wygrały walkowerem, w pozostałych przypadkach sprzyjało im losowanie i od razu znalazły się w półfinale, a to oznacza co najmniej brąz.

Srebrny krążek stał się udziałem najbardziej doświadczonej i utytułowanej zawodniczki Sandry Kruk (waga 57 kg), która jest zarejestrowana w Warmińsko-Mazurskim Związku Bokserskim, ale, obecnie niestowarzyszona. Sława i osiągnięcia jednak wyraźnie zniechęciły młodsze przeciwniczki. Dwie z nich nie stawiły się na ring i w ten sposób elblążanka awansowała do finału. Tu jednak przegrała walkę z bardzo dobrą pięściarką Anetą Rygielską (Pomorzanin Toruń) 0:5. Ta droga do finału usłana różami wcale nie wpłynęła do dobrą dyspozycję Sandry. W pojedynku o złoto nie mogła złapać odpowiedniego rytmu, gdyby przynajmniej stoczyła jedną walkę zapewne byłoby inaczej.

W wadze 48 kg zgłosiły się tylko cztery zawodniczki. Patrycja Gietka (Tyrgys Elbląg) przegrała w II rundzie przez poddanie z Wiktorią Sądej (Legia Warszawa)

W kategorii 54 kg Karolina Miętka (Kontra Elbląg) miała wolny los i od razu znalazła się w czwórce. W potyczce o finał uległa Laurze Grzyb (BKS Jastrzębie Zdrój) 0:5.

W wadze 60 kg Marta Jagiełło (Gwardia Szczytno) najpierw wygrała walkowerem z Natalią Wojdat (Copacabana Konin), a w półfinale poniosła porażkę 0:5 z Pauliną Jakubczyk (Róża Karlino). W tej samej wadze Patrycja Pszczółkowska (Tygrys Elbląg) przegrała w eliminacjach z Mirellą Balcerzak (Skorpion Szczecin) . Pojedynek został przerwany w II rundzie na skutek przewagi.

W kategorii 69 kg Natalia Kasprzycka (Gwardia Szczytno) uległa w półfinale Larysie Sabiniarz (Boxing Team Chojnice).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn