Międzynarodowy Turniej “Jelgava Open Cup 2017 – z Łotwy Niedźwiedzie wrócili z tarczą

W niedzielę (19 marca) na Łotwie zakończył się Międzynarodowy Turniej “Jelgava Open Cup, poświęcony legendzie radzieckiego boksu – Aleksandrowi Knochowi. Wystartowało 64 zawodników z 8 krajów: Łotwa, Litwa, Estonii, Białorusi, Szwecji, Irlandii, Rosji oraz Polski, którą reprezentowało czterech pięściarzy Niedźwiedzia Kętrzyn. Dwóch z nich zdobyło medale: srebrny i brązowy.

Szymon Piotrowski w kategorii do 75 kg pokonał w drodze do finału Litwina i Szweda. W walce o złoto stoczył bardzo wyrównany pojedynek z niewygodnym i silniejszym od siebie Estończykiem, przegrywając 1:2 W kategorii do 54 kg Kacper Szwajdych poniósł porażkę w potyczce o finał z Białorusinem i zdobył medal brązowy.

Pecha miał Hubert Wardak w kategorii do 57 kg, który mimo wyraźnej przewagi w starciu z zawodnikiem gospodarzy został przez sędziów uznany za pokonanego. Mateusz Szwajdych w kategorii młodzik do 38,5 kg nie sprostał innemu Łotyszowi. Hubert i Kacper po odpadnięciu z turnieju, każdego dnia toczyli sparingi z Irlandczykami i Białorusinami, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

źródło: nmketrzyn.pl