MP Seniorów Człopa 2017 – Skromna ekipa i srebro Michelusa

W miejscowości Człopa zakończyły się w niedzielę (2 kwietnia) Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Startowało 140 zawodników z 57 klubów. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowało zaledwie czterech pięściarzy UKS Kontra Elbląg. Trzech przegrało swoje pierwsze potyczki, do ostatniego dnia został w turnieju Dawid Michelus (64 kg), który ostatecznie sięgnął po srebrny krążek.

W Kaliningradzie było złoto

Tydzień wcześniej   Kaliningradzie zakończył się IX Międzynarodowy Memoriał Bokserski pamięci mistrza sportu B.W.Arestowicza .UKS Kontra Elbląg reprezentował Dawid Michelus, który wygrał rywalizację w kategorii wiekowej senior w wadze 64 kg. W pojedynku finałowym pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika gospodarza Artema Nestratova..