Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyn 2017 – Dużo dobrego boksu

Fot. Jarosław Żukowski/nasze miasto kętrzyn

W hali MOSiR w Kętrzynie odbył się w miniony weekend (26/26 listopada) Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza. Organizatorzy: LUKS Niedźwiedź i MOSiR stanęli na wysokości zadania. Nie tylko sprawnie przeprowadzili imprezę, ale zadbali o atrakcyjną obsadę, co w tej dyscyplinie ma podstawowe znaczenie. Na ringu pokazało się 36 zawodników z Polski, Rosji, Łotwy, Białorusi, a nawet Anglii.

Turnieje bokserskie, pomijając imprezy rangi mistrzowskiej, przeszły przez ostatnie lata duże przeobrażenia. Obecnie mają raczej charakter mityngów, w których uczestnicy toczą zazwyczaj jedną najwyżej dwie walki. Ale to wystarczy by ocenić umiejętności, a ponadto w takiej sytuacji pięściarze nie oszczędzają się i od razu pokazują na co ich stać.

Co cieszy szczególnie do wyróżniających się postaci należeli bokserzy z Warmii i Mazur, którzy nie tylko wygrali pojedynki, ale zdobyli dodatkowe nagrody. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Szwajdych – LUKS Niedźwiedź, Adriana Krukowskiego z Mazura Ełk uznano za najlepszego technika. Nagrody za najbardziej interesującą walkę otrzymali: Hubert Wardak (Niedźwiedź) i Mikita Baranov (Białoruś). Natomiast Rosjanie Szamil Alijew i Igor Maloviczko w oczach organizatorów okazali się najlepszymi pięściarzami zagranicznymi.

Walki finałowe wygrali: Hubert Wardak z Niedźwiedzia (kat. 63 kg, kadet); Tomasz Kulenko z Mazura Ełk (kat. 75 kg, junior); Adrian Krukowski z Mazura Ełk (kat. 66 kg, kadet) i Kacper Szwajdych z Niedźwiedzia.(kat. 57 kg, kadet)

Boksowały tez panie. Tu najlepiej zaprezentowały się zawodniczki UKS Junior Boks Świątki: Katarzyna Skrzypkowska i Zuzanna Zych, które wyraźnie górowały nad przeciwniczkami.

Najważniejsze, że sympatycy sportu w Kętrzynie na żywo obejrzeli swoich pięściarzy, bo zazwyczaj o ich wynikach dowiadują się z mediów.

Fot. Franciszek Jaroński i Jarosław Żukowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn