I MP Służb Mundurowych Wrocław 2017 – Pięściarze ze Szczytna wrócili ze srebrem i brązem

Fot. nadesłane

W sobotę (2 grudnia) we Wrocławiu zakończyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W turnieju bokserskim rywalizowała dwójka reprezentantów Gwardii Szczytno i oboje wrócili z medalami. Marta Jagiełło zdobyła srebro, a Marcin Bogdański brąz.

Marta Jagiełło walczyła w kategorii OPEN i znalazła się w trudnej sytuacji, bowiem była znacznie lżejsza od większości przeciwniczek. Różnica w wadze dochodziła nawet do 16 kg. To wymagało dodatkowego wysiłku i miało swoje konsekwencje w decydującej walce finałowej, gdzie rywalka też była znacznie cięższa. W sumie pięściarka ze Szczytna stoczyła cztery pojedynki, z których trzy rozstrzygnęła na swoją korzyść. W efekcie zdobyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych srebrny medal.

sz3

Marcin Bogdański rywalizował w kategorii do 81 kg. Stoczył trzy walki z których dwie wygrał. Uległ w półfinale późniejszemu mistrzowi kraju.

Poziom turnieju był wysoki , startowali zawodnicy którzy na co dzień mają okazję występować na profesjonalnych ringach, również w meczach rangi międzynarodowej.

sz1

Walkom przyglądał się zaproszony na imprezę były Mistrz Świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztof Głowacki który swym dopingiem wspierał startujących zawodników. Z punktu widzenia szczycieńskiej sekcji Mistrzostwa można zaliczyć do udanych. Dwa medale: srebrny i brązowy zdobyte w takiej imprezie sportowej świadczą o wysokich umiejętnościach zawodników i dobrym przygotowaniu, w czym duża zasługa trenera Zenona Jagiełło

sz4

Na obiektach Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu mierzyli się również zawodnicy w takich dyscyplinach jak: judo, zapasy w stylu klasycznym, BJJ GI, BJJ NO GI i k1. W mistrzostwach udział wzięło około 200 zawodników z wszystkich formacji mundurowych: Wojsko Polskie, Policja, AW, ABW, Żandarmeria Wojskowa, Straż Ochrony Kolei, Straż Miejska, Służba Więzienna.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn