O Puchar Bombardierów Wybrzeża Gdynia 2018 – Ciekawe doświadczenie pięściarzy Gwardii

Fot. nadesłane

W niedzielę (25 marca) w Gdyni odbył się turniej bokserski o Puchar Bombardierów Wybrzeża. Na ringu gdyńskiego Galeonu rywalizowało ponad 150 zawodniczek i zawodników z 18 klubów. Do Trójmiasta wybrała się 14-osobowa grupa pięściarzy PKS Gwardia Szczytno, połowa z nich to członkowie podsekcji z Jedwabna więc wsparcie wójta Gminy Jedwabno Sławomira Ambroziaka ma swoje uzasadnienie.

W składzie ekipy znaleźli się: Maja Skwiot, Adrian Skwiot, Kacper Czyżman, Kacper Deptuła , Antoni Bagiet, Maciej Modrzejewski (wszyscy Jedwabno),Jakub Pop, Jakub Malinski, Patryk Borucki, Maciej Mielczarczyk, Paweł Kasprzak, Aleksandra Łachacz, Krzysztof Radziński, Patrycja Krawczyk, opiekun Piotr Bera (Jedwabno), opiekun Zenon Jagiełło.

gu2

W walkach oficjalnych a było ich 15 wystąpił jeden zawodnik Gwardii Jakub Maliński, który rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. Reszta zaliczyła sparingi, które na tym, etapie stanowią bardzo istotny element szkolenia. Największą uwagę przykuła walka Patryka Boruckiego z zawodnikiem Chojnic. Potyczka obfitowała obfitowała w ciężkie wymiany ciosów, nokaut wisiał powietrzu, ale ostatecznie trener z Chojnic poddał swojego pięściarza. Dużo emocji zafundowała najmłodsza zawodniczka Maja Skwiot. Był to jej pierwszy występ na wyjeździe i sparing w ringu. Boksowała jak doświadczona zawodniczka , a walce towarzyszyły spontaniczne reakcje z trybun. Trener rywalki Mai osobiście gratulował jej postawy w ringu.

gu3

Wyprawa okazała się bardzo udana. Zawodnicy Gwardii przekonali się, że poziomem wyszkolenia technicznego nie odbiegają od rywali, a nawet przewyższają ich w wypracowaniu niektórych elementów. Dzięki konfrontacjom mogą nabrać doświadczenia, obycia ringowego, a jest im ono najbardziej potrzebne. Oprócz wrażeń sportowych ekipa ze Szczytna zwiedziła Gdynię - jej najciekawsze miejsca

29511771 1713627862031401 4836832266683102558 n

W turnieju Bombardierów Wybrzeża walczyli również pięściarze UKS Kontra Elbląg. Którzy w potyczkach towarzyskich zaprezentowali się z dobrej strony

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn