Garmin Iron Triathlon 2018 w Augustowie dzień wcześniej – Program bez zmian

Fot.maratomania.pl. labosport.pl (ilustracja)

Finał przyszłorocznej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 r., a nie 26 sierpnia 2018 r. jak informowaliśmy wcześniej. Drobna korekta terminu wynika przede wszystkim z konieczności organizacyjnego dostosowania się do wszystkich działań przeprowadzanych w tym czasie w Augustowie, a tym samym chęci zapewnienia właściwego komfortu zawodnikom.

„Chcielibyśmy zaznaczyć, że zmianie ulega jedynie termin imprezy w Augustowie, a tym samym zawody przesuwamy o jeden dzień wcześniej. Wszystkie pozostałe kwestie organizacyjne, dotyczące wielkiego finału przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon pozostają bez zmian. Jesteśmy przekonani, że decyzja o jednodniowym przesunięciu daty zawodów nie sprawi nikomu kłopotu, a ponadto zapewni zawodnikom dodatkowych atrakcji i będzie znakomitą okazją do wspólnego świętowania zakończenia całego cyklu. Niedzielę natomiast można przeznaczyć na zasłużony odpoczynek w turystycznej stolicy województwa podlaskiego. Ostatni weekend wakacji w Augustowie zapowiada się zatem niezwykle atrakcyjnie”. – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

au1

Zawody triathlonowe w Augustowie odbywają się od 2016 roku, a ciekawe i szybkie trasy sprawiły, że od samego początku cieszą się ogromnym powodzeniem wśród zawodników. Cykl Garmin Iron Triathlon zagości w tym miejscu po raz pierwszy, a triathloniści rywalizować będą nad urokliwym Jeziorem Necko, w pobliżu augustowskiego Amfiteatru. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM oraz 1/8 IM. Osoby startujące na „ćwiartce” będą mieli do przepłynięcia 0,95 km, do przejechania na rowerze 45 km i do przebiegnięcia 10,55 km. Dystans 1/8 IM to kolejno 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu. Na obu dystansach można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, na której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wystartować w zawodach biegowych Garmin Kids, rozgrywanych na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

au3

Podczas finału cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 w Augustowie dowiemy się, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej całej serii oraz kto stanie się szczęśliwym posiadaczem auta ufundowanego przez sponsora cyklu. Przypominamy, że zapisy na wszystkie edycje przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić Formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl. Więcej szczegółów znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/irontriathlon/.

au4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn