Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej w Taekwon-do „Gladius Cup 2017” Ostróda 2017 – Medale na zawołanie

Fot. gladius ostróda facebook

W minioną sobotę (14 października) w CSiR w Ostródzie , odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do Gladius Cup. W turnieju uczestniczyło blisko 160 zawodników z 14 klubów. Jak zwykle impreza przebiegała z dużym rozmachem na wysokim poziomie sportowym. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył KS Orient Częstochowa przed klubami z Warmii i Mazur: Egidą i Gladiusem.

Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych, w wielu konkurencjach . Nowinką był turniej ZS PUT Grand Champion w walkach semi-contact, bez podziału na kategorie. Mogli wystartować razem kadeci, juniorzy i seniorzy.

Każda z sekcji warmińsko-mazurskich zdobywała medale Egida skupiająca zawodników z Olsztynka, Barczewa, Biskupca i Jezioran wywalczyła pół setki krążków, w tym 15 złotych, gospodarze 37 krążków – tuzin złotych. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Krzesimira Kaszę (Gladius).

Trener KS Zamek Kurzętnik Leszek Jobs przysłał nam informacje o starcie swojej skromnej ekipy Jego zawodnik Damian Chiliński wywalczył tytuł Mistrza Polski Północnej   Swój udział w zawodach także zaznaczył Czarek Kowalkowski kadet młodszy który na ponad 20 dzieciaków wywalczył dobre 4 miejsce w technikach specjalnych .

Wyniki

DZIECI

soft stick +9lat (-2008) chłopcy

1. Dawid Ciepłuch (Piechotka Team Susz )

2. Marsel Castalano (Egida Olsztynek)

3. Wiktor Gulbiński (Egida Olsztynek)

soft stick +9lat (-2008) dziewczęta

1. Marika Morelowska (Walhalla Fight Club)

2. Weronika Zawalska (KS "Orient")

3. Aleksandra Dzilińska ("Gladius" Ostróda)

soft stick 8lat (2009)

1. Wiktor Stańczak (Egida Olsztynek)

2. Wiktor Augustowski (Egida Olsztynek)

3. Antonina Milewska (Egida Olsztynek)

soft stick 7lat (2010)

1. Iga Pstrągowska (Egida Olsztynek)

2. Barbara Budek (Egida Olsztynek)

3. Cyprian Kołakowski („Gladius” Ostróda)

soft stick 6lat (2011)

1. Borys Zienkiewicz (Egida Olsztynek)

2. Ada Rogowska ("Gladius" Ostróda)

3. Szymon Sobociński ("Gladius" Ostróda)

ukł. formalne

1. Marsel Castalano (Egida Olsztynek)

2. Leila Castalano (Egida Olsztynek)

3. Wiktor Stańczak (Egida Olsztynek)

tempówki +9lat (-2008) chłopcy

1. Marsel Castalano (Egida Olsztynek)

2. Krzysztof Fafiński ("Gladius" Ostróda)

3. Wojciech Nowakowski (Egida Olsztynek)

tempówki +9lat (-2008) dziewczęta

1. Weronika Zawalska (KS "Orient")

2. Wiktoria Nosewicz ("Gladius" Ostróda)

3. Dominika Sobieska ("Gladius" Ostróda)

tempówki 8lat (2009)

1. Antonina Milewska (Egida Olsztynek)

2. Wiktor Augustowski (Egida Olsztynek)

3. Szymon Wilk (Egida Olsztynek)

tempówki 7lat (2010)

1. Barbara Budek (Egida Olsztynek)

2. Aleksander Dakowski ("Gladius" Ostróda)

3. Przemysław Bąk (Egida Olsztynek)

tempówki 6lat (2011)

1. Borys Zienkiewicz (Egida Olsztynek)

2. Adam Pański ("Gladius" Ostróda)

3. Wiktor Płotast (Egida Olsztynek)

Techniki specjalne +9lat (-2008) chłopcy

1. Krzysztof Sobociński ("Gladius" Ostróda)

2. Wojciech Nowakowski (Egida Olsztynek)

3. Kacper Kręciewski (Egida Olsztynek)

Techniki specjalne 9 lat (-2008) dziewczęta

1. Weronika Zawalska (KS "Orient")

2. Marika Morelowska (Walhalla Fight Club)

3. Dominika Sobieska ("Gladius" Ostróda)

Techniki specjalne 9 lat (2009)

1. Wiktor Stańczak (Egida Olsztynek)

2. Szymon Wilk (Egida Olsztynek)

3. Wiktor Augustowski (Egida Olsztynek)

Techniki specjalne 7 lat (2010)

1. Weronika Jasińska (Egida Olsztynek)

2. Aleksander Dakowski ("Gladius" Ostróda)

3. Iga Pstrągowska (Egida Olsztynek)

Techniki specjalne 6 lat (2011)

1. Borys Zienkiewicz (Egida Olsztynek)

2. Szymon Sobociński ("Gladius" Ostróda)

3. Wiktor Płotast (Egida Olsztynek)

touch contact +8 lat (-2009) chłopcy

1. Krzysztof Sobociński ("Gladius" Ostróda)

2. Krzysztof Fafiński ("Gladius" Ostróda)

3. Wiktor Gulbiński (Egida Olsztynek)

touch contact 7-8 lat (2008-2009) dziewczęta

1. Weronika Zawalska (KS "Orient")

2. Marika Morelowska (Walhalla Fight Club)

3. Oliwia Dziankowska (Jacwing Goldap)

22450159 1439112432873764 1449690951699639474 n

MŁODZICY

ukł. formalne

1. Wiktoria Rutkowska (Tang Soo Do Pionki)

2. Alicja Wiszniowska (Tang Soo Do Pionki)

3. Michał Kasprowicz (Bartoszycka Szkoła TKD)

tempówki chłopcy -140cm

1. Paweł Stachowicz ("Gladius" Ostróda)

2. Tomasz Fafiński ("Gladius" Ostróda)

3. Marceli Solis (ITR Iława)

tempówki chłopcy -145cm

1. Bartosz Kozioł (KS "Orient")

2. Marcel Gogolew (ITR Iława)

3. Kacper Ewartowski ("Gladius" Ostróda)

tempówki chłopcy -150cm

1. Oskar Ciepłuch (Piechotka Team)

2. Dominik Gręda (Egida Olsztynek)

tempówki chłopcy -155cm

1. Michał Kasprowicz (Bartoszycka Szkoła TKD)

2. Kacper Sobieski ("Gladius" Ostróda)

3. Nikodem Klęczar (Egida Olsztynek)

tempówki chłopcy +155cm

1. Tobiasz Ociepski ("Gladius" Ostróda)

2. Maksymilian Szymański (Piechotka Team)

3. Oskar Amanowicz (Tang Soo Do Pionki)

tempówki dziewczęta -140cm

1. Emilia Kozioł (KS "Orient")

2. Julia Bajek (KS "Orient")

3. Maja Staniszewska (Egida Olsztynek)

tempówki dziewczęta -150cm

1. Natalia Zawalska (KS "Orient")

2. Wiktoria Rutkowska (Tang Soo Do Pionki)

3. Aleksandra Kozioł (Egida Olsztynek)

tempówki dziewczęta +150cm

1. Oliwia Kołodziejczyk (KS "Orient")

2. Alicja Wiszniowska (Tang Soo Do Pionki)

3. Natalia Karbowska (ITR Iława)

Techniki specjalne chłopcy -150cm

1. Bartosz Kozioł (KS "Orient")

2. Marceli Solis (ITR Iława)

3. Marcel Gogolew (ITR Iława)

Techniki specjalne chłopcy +150cm

1. Maksymilian Szymański (Piechotka Team)

2. Tobiasz Ociepski ("Gladius" Ostróda)

3. Michał Kasprowicz (Bartoszycka Szkoła TKD)

Techniki specjalne dziewczęta -140cm

1. Emilia Kozioł (KS "Orient")

2. Maja Staniszewska (Egida Olsztynek)

3. Julia Bajek (KS "Orient")

Techniki specjalne dziewczęta -150cm

1. Natalia Zawalska (KS "Orient")

2. Wiktoria Rutkowska (Tang Soo Do Pionki)

3. Aleksandra Kozioł (Egida Olsztynek)

Techniki specjalne dziewczęta +150cm

1. Alicja Wiszniowska (Tang Soo Do Pionki)

2. Oliwia Kołodziejczyk (KS "Orient")

3. Natalia Karbowska (ITR Iława)

touch contact dziewczęta -140cm

1. Emilia Kozioł (KS "Orient")

2. Julia Bajek (KS "Orient")

3. Maja Staniszewska (Egida Olsztynek)

touch contact dziewczęta -150cm

1. Wiktoria Rutkowska (Tang Soo Do Pionki)

2. Natalia Zawalska (KS "Orient")

3. Aleksandra Kozioł (Egida Olsztynek)

touch contact dziewczęta +150cm

1. Oliwia Kołodziejczyk (KS "Orient")

2. Natalia Karbowska (ITR Iława)

3. Alicja Wiszniowska (Tang Soo Do Pionki)

touch contact chłopcy -140cm

1. Paweł Stachowicz ("Gladius" Ostróda)

2. Tomasz Fafiński ("Gladius" Ostróda)

3. Marceli Solis (ITR Iława)

touch contact chłopcy -145cm

1. Bartosz Kozioł (KS "Orient")

2. Jan Welens (Bartoszycka Szkoła TKD)

3. Marcel Gogolew (ITR Iława)

touch contact chłopcy -150cm

1. Oskar Ciepłuch (Piechotka Team)

2. Dominik Gręda (Egida Olsztynek)

touch contact chłopcy -155cm

1. Mikołaj Śpiewak (Bartoszycka Szkoła TKD)

2. Michał Kasprowicz (Bartoszycka Szkoła TKD)

3. Bartosz Kujawa (Bartoszycka Szkoła TKD)

touch contact chłopcy +155cm

1. Tobiasz Ociepski ("Gladius" Ostróda)

2. Mikołaj Młodkowski (Egida Olsztynek)

3. Oliwier Mędrek ("Gladius" Ostróda)

22491561 1439112472873760 4924476959456775875 n

KADECI

ukł. formalne

1. Oliwia Pańczak (Tang Soo Do Pionki)

2. Daniel Niedźwiecki (ITR Iława)

3. Bartłomiej Gardas (KS "Orient")

semi contact dziewczęta -165cm

1. Michelle Maier (KS "Orient")

2. Zuzanna Maj (Tang Soo Do Pionki)

3. Oliwia Pańczak (Tang Soo Do Pionki)

semi contact dziewczęta +165cm

1. Oliwia Szwankowska ("Gladius" Ostróda)

2. Maja Popczyk (KS "Orient")

semi contact chłopcy -160cm

1. Daniel Niedźwiecki (ITR Iława)

2. Jakub Kukuła (ITR Iława)

3. Grzegorz Kopytko (Bartoszycka Szkoła TKD)

semi contact chłopcy -170cm

1. Jakub Grzywacz (Tang Soo Do Pionki)

2. Bartłomiej Gardas (KS "Orient")

3. Filip Zawadzki (MUKS OLIMPIA)

semi contact chłopcy +170cm

1. Marcin Dolecki ("Gladius" Ostróda)

2. Hubert Bursztyka ("Gladius" Ostróda)

3. Hubert Jurkiewicz (Piechotka Team)

light contact dziewczęta -50kg

1. Monika Piekarska (Walhalla Fight Club)

2. Oliwia Pańczak (Tang Soo Do Pionki)

light contact dziewczęta -57kg

1. Michelle Maier (KS "Orient")

2. Maja Popczyk (KS "Orient")

3. Oliwia Szwankowska ("Gladius" Ostróda)

light contact chłopcy -48kg

1. Daniel Niedźwiecki (ITR Iława)

2. Wiktor Wnukowicz (Bartoszycka Szkoła TKD)

3. Grzegorz Kopytko (Bartoszycka Szkoła TKD)

light contact chłopcy -54kg

1. Jakub Grzywacz (Tang Soo Do Pionki)

2. Filip Zawadzki (MUKS OLIMPIA)

light contact chłopcy -60kg

1. Bartłomiej Gardas (KS "Orient")

light contact chłopcy +60kg

1. Marcin Dolecki ("Gladius" Ostróda)

2. Hubert Bursztyka ("Gladius" Ostróda)

3. Hubert Jurkiewicz (Piechotka Team)

22539688 1439111569540517 8915364203072151367 n

JUNIORZY

ukł. formalne

1. Aleksandra Grzywacz (Tang Soo Do Pionki)

2. Maciej Kasprzyk (KS "Orient")

3. Krystian Rybiński (ITR Iława)

semi contact mężczyźni -175cm

1. Adrian Kołakowski ("Gladius" Ostróda)

2. Maciej Kasprzyk (KS "Orient")

3. Albert Mederski (MUKS OLIMPIA)

semi contact mężczyźni -185cm

1. Krzesimir Kasza ("Gladius" Ostróda)

2. Jakub Dziliński ("Gladius" Ostróda)

3. Kacper Kołodziejczyk (KS "Orient")

semi contact kobiety -160cm

1. Aleksandra Grzywacz (Tang Soo Do Pionki)

2. Aleksandra Gątkowska (KS "Orient")

3. Natalia Jastrzębska (KS "Orient")

semi contact kobiety +160cm

1. Wiktoria Banaszek (Mazowieckie Centrum TSD)

2. Julia Armatyńska (KS "Orient")

light contact mężczyźni -60kg

1. Albert Mederski (MUKS OLIMPIA)

2. Krystian Rybiński (ITR Iława)

3. Mariusz Nowak (KS "Orient")

light contact mężczyźni -66kg

1. Miłosz Tessmer (MUKS OLIMPIA)

2. Krystian Wołąziewicz (Jacwing Goldap)

3. Bartosz Trzeciak ("Gladius" Ostróda)

light contact mężczyźni -72kg

1. Kacper Kołodziejczyk (KS "Orient")

2. Krzesimir Kasza ("Gladius" Ostróda)

3. Jakub Konowrocki (Walhalla Fight Club)

light contact kobiety -55kg

1. Aleksandra Grzywacz (Tang Soo Do Pionki)

2. Julia Armatyńska (KS "Orient")

3. Natalia Jastrzębska (KS "Orient")

light contact kobiety +55kg

1. Wiktoria Banaszek (Mazowieckie Centrum TSD)

2. Zuzanna Maj (Tang Soo Do Pionki)

3. Julia Bazylewicz (Egida Olsztynek)

22552447 1439111829540491 8895933096995176785 n

SENIORZY

ukł. formalne

1. Wojciech Jarosz (Egida Olsztynek)

2. Michał Borkowski (Tang Soo Do Pionki)

3. Piotr Olszewski (Tang Soo Do Pionki)

semi contact mężczyźni -175cm

1. Damian Gębal (Mazowieckie Centrum TSD)

2. Patryk Jankowski (MUKS OLIMPIA)

3. Wojciech Jarosz (Egida Olsztynek)

semi contact mężczyźni -180cm

1. Bartosz Zabłotny (Egida Olsztynek)

2. Kamil Chłopik (Walhalla Fight Club)

3. Grzegorz Amanowicz (Tang Soo Do Pionki)

semi contact mężczyźni -185cm

1. Szymon Grabowski (Tang Soo Do Pionki)

2. Dorian Płoski (Egida Olsztynek)

3. Kamil Jarza (KS "Orient")

semi contact mężczyźni +185cm

1. Michał Borkowski (Tang Soo Do Pionki)

2. Damian Chilinski (KS Zamek Kurzętnik)

3. Grzegorz Mrozek (Egida Olsztynek)

semi contact kobiety -160cm

1. Natalia Jastrzębska (KS "Orient")

2. Agnieszla Smolak (Mazowieckie Centrum TSD)

3. Aleksandra Gątkowska (KS "Orient")

light contact kobiety

1. Agnieszla Smolak (Mazowieckie Centrum TSD)

2. Karolina Chróścik (Walhalla Fight Club)

3. Anna Podobas (Walhalla Fight Club)

light contact mężczyźni -66kg

1. Wojciech Jarosz (Egida Olsztynek)

2. Karol Marcisz (KS "Orient")

3. Piotr Olszewski (Tang Soo Do Pionki)

light contact mężczyźni -78kg

1. Szymon Grabowski (Tang Soo Do Pionki)

2. Krzysztof Ołdak (Walhalla Fight Club)

3. Patryk Jankowski (MUKS OLIMPIA)

chil18

light contact mężczyźni -84kg

1. Damian Chilinski (KS Zamek Kurzętnik)

2. Kamil Jarza (KS "Orient")

3. Kamil Chłopik (Walhalla Fight Club)

light contact mężczyźni +84kg

1. Damian Rogucki (Egida Olsztynek)

2. Michał Borkowski (Tang Soo Do Pionki)

3. Dorian Płoski (Egida Olsztynek)

Grand champion kobiety

1. Maja Popczyk (KS "Orient")

2. Aleksandra Gątkowska (KS "Orient")

3. Natalia Jastrzębska (KS "Orient")

Grand Champion mężczyźni

1. Krzesimir Kasza ("Gladius" Ostróda)

2. Bartosz Zabłotny (Egida Olsztynek)

3. Michał Borkowski (Tang Soo Do Pionki)

Najlepsza zawodniczka turnieju:

Aleksandra Grzywacz (Tang Soo Do Pionki) 3/0/0

Najlepszy zawodnik turnieju:

Krzesimir Kasza ("Gladius" Ostróda)

Klasyfikacja medalowa zawodów:

1 KS "Orient" Częstochowa 19 16 9

2 Egida Olsztynek 15 13 22

3 "Gladius" Ostróda 12 16 9

4 Tang Soo Do Pionki 12 9 7

5 Piechotka Team Susz 4 1 2

6 Mazowieckie Centrum TSD 4 1 0

7 ITS Iława 2 6 7

8 Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki 2 5 3

9 Bartoszycka Szkoła TKD 2 3 5

10 MUKS OLIMPIA 2 2 3

11 KS Zamek Kurzętnik 1 1 0

12 Jacwing Goldap 0 1 1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn