Puchar Polski - Polish Open Opole 2017 – 13 medali Egidy i podwójne złoto rodzynka z Iławy

W weekend (17/18 listopada) w Opolu odbył się Puchar Polski Taekwondo w Opolu - Polish Open. W zawodach brało udział 510 zawodników z 27 klubów z Polski oraz 2 ekip zagranicznych ( Czechy, Mołdawia).Startowali też reprezentanci Warmii i Mazur. Aż 13 medali (6 4 3) zdobyli zawodnicy KS Egida (Barczewo, Biskupiec, Olsztynek). Dwa złote krążki wywalczył Daniel Niedźwiecki z ITS Jeziorak Iława.

Egida w klasyfikacji generalnej zajeła 9 miejsce na 29 ekip startujących.

Wyniki zawodników Egida

sekcja Biskupiec:

- dziewczęta 8 lat.

- Antonina Milewska - 1 miejsce w walkach soft stick, 1 miejsce w technikach szybkościowych, 2 miejsce w układach tradycyjnych. Antonina po swoim udanym starcie również odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii dzieci.

1511343635 big

- dziewczęta 7 lat.

- Barbara Budek - 1 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce walki soft stick.

- chłopcy + 8 lat.

- Wiktor Augustowski - 2 miejsce w technikach szybkościowych.

- Maja Staniszewska - 1 miejsce walki semi contact, 2 miejsce techniki specjalne

Tuż za podium lecz po kilku zwycięskich walkach znaleźli się w kategorii młodzik Kacper Szczepański z ( Egidy Olsztynek) oraz Mikołaj Młodkowski ( Egida Olsztynek).

eg3

Daniel Niedźwiecki z ITS Iława wywalczył dwa złote medale w rywalizacji kadetów: w walkach light contact w kat. -48kg i w technikach specjalnych (-165cm).