Międzynarodowy Turniej Olsztyn Cup 2017 – Gospodarze gościnni, ale na macie nie było sentymentów

Fot. start olsztyn facebook

W miniony weekend (2/3 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej "Urania" odbył się międzynarodowy turniej w taekwondo olimpijskim "Olsztyn Cup 2017". To impreza zaliczana do Pucharu Polski, której wyniki są podstawą do ustalenia reprezentacji kraju na mistrzostwa świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. W Uranii zjawiło się około 650 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów.

Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach kobiet i mężczyzn: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. Jak można było oczekiwać znakomicie wypadli gospodarze – reprezentanci Startu Olsztyn, którzy wygrali ogólną klasyfikacje klubową, wygrali punktacje młodzików i juniorów, zajęli drugie miejsce w :młodzieżowcach” i trzecie w kadetach. Medali indywidualnych było bez liku. Równie dobrze spisywali się zawodnicy AZS UWM Olsztyn, którzy moga pochwalić się bogatym łupem. Startowały tez inne sekcje warmińsko-mazurskie.

Podczas Pucharu Polski odbył się także Festiwal Sportów Walki, gdzie kilka olsztyńskich sekcji zaprezentowały pokazy, zachęcające dzieci i młodzież do uprawiania sportu w tych dyscyplinach

Poniżej szczegółowe wyniki reprezentantów Warmii i Mazur.

Młodzik

Waga 27 kg

3 Paweł Chrzanowski AZS UWM Olsztyn

5 Martin Kaczo Start Olsztyn

9 Miłosz Brzostek Start Olsztyn

9 Patryk Kostrzewski Start Olsztyn

9 Nikodem Połujański Start Olsztyn

Waga 30 kg

1 Hubert Lendzion AZS UWM Olsztyn

3 Cezary Leśniwski Start Olsztyn

5 Oliwier Kaczor Start Olsztyn

5 Szymon Narkowicz AZS UWM Olsztyn

9 Wojciech Więcek Start Olsztyn

9 Antoni Miszczak Hidori Olecko

9 Jan Pastor Start Olsztyn

Waga 33 kg

3 Łukasz Siemiątkowski AZS OŚ Olsztyn

9 Jan Sadolewski Start Olsztyn

17 Nikodem Zakrzewski AZS OŚ Olsztyn

Waga 36 kg

1 Maksymilian Winter Start Olsztyn

5 Brian Rogalla AZS UWM Olsztyn

5 Igor Malesza Start Olsztyn

5 Zachariasz Jancewicz Start Olsztyn

9 Aleksander Ostaszewski Start Olsztyn

9 Olaf Luniewski Start Olsztyn

Waga 40 kg

3 Mateusz Bałduga Start Olsztyn

5 Jakub Młynarczyk Piski Klubu Taekwondo

5 Gabriel Krauze Start Olsztyn

9 Sebastian Miastkowski Start Olsztyn

9 Krzysztof Dudek Start Olsztyn

Waga 48 kg

2 Filip Frycz Victoria Morąg

Waga 44 kg

1 Zbigniew Jabłoński Start Olsztyn

2 Jakub Hryniewicz Start Olsztyn

3 Michał Płocha Start Olsztyn

3 Wiktor Kubicki Start Olsztyn

Waga 63 kg

1 Mikołaj Żyżniewski Start Olsztyn

3 Damian Wierzbicki Start Olsztyn

5 Szymon Powązka AZS UWM Olsztyn

24294008 1791285047548668 4018874884692796914 n

Kadeci

Waga 33 kg

3 Adam Płoski AZS UWM Olsztyn

5 Oliwier Dąbrowski Start Olsztyn

5 Michał Nadziak Victoria Morąg

9 Daniel Jankowski Start Olsztyn

9 Adam Babicki AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

1 Mateusz Chrzanowski AZS UWM Olsztyn

2 Mateusz Kędzierski AZS UWM Olsztyn

3 Dominik czerniawski AZS UWM Olsztyn

3 Igor Drążkiewicz AZS UWM Olsztyn

9 Adam Zawadzki Victoria Morąg

9 Michał Godlewski Start Olsztyn

17 Maciej Okliński Piski Klub Taekwondo

17 Maciej Folgmann AZS OŚ Olsztyn

17 Wiktor Mikulicz Start Olsztyn

Waga 41 kg

5 Oliwier Machowski Start Olsztyn

5 Kacper Wardyn AZS UWM Olsztyn

9 Wiktor Raszkowski Hidori Olecko

17 Jakob Grabowski AZS UWM Olsztyn

17 Michał Banach Start Olsztyn

17 Jakub Kłujszo Start Olsztyn

17 Wiktor Woeloch Start Olsztyn

17 Hubert Borkowski Piski Klub Tarkwondo

Waga 45 kg

1 Mateusz Kowalski AZS UWM Olsztyn

3 Mikołaj Sokołowski Start Olsztyn

5 Tymoteusz Kowalczyk AZS UWM Olsztyn

9 Szymon Kawa Start Olsztyn

9 Radosław maj Victoria Morąg

Waga 49 kg

1 Piotr Dolat AZS UWM Olsztyn

3 Adrian Gołębiewski AZS UWM Olsztyn

5 Mateusz Frelik AZS UWM Olsztyn

9 Hubert Brzostek Start Olsztyn

9 Emanuel Krauze Start Olsztyn

Waga 53 kg

3 Sallam Dialo Start Olsztyn

9 Wiktor Fałdowski AZS OŚ Olsztyn

9 Jan Adamczyk Victoria Morąg

Waga 61 kg

2 Filip Rubin Hidori Olecko

3 Michał Mikulski Victoria Morąg

Juniorzy

Waga 51 kg

1 Mikołaj Żyżniewski Start Olsztyn

Waga 55 kg

9 Filip Suliński Olimpia Nowe Miasto Lubawskie

Waga 59 kg

1 Szymon Piątkowski AZS UWM Olsztyn

5 Jakub Zyskowski Start Olsztyn

Waga 63 kg

1 Szymon Grabowski Start Olsztyn

2 Łukasz Cudnoch Start Olsztyn

9 Dariusz Tryniszewski Olimpia Nowe Miasto Lubawskie

Waga 68 kg

1 Jakub Grabowski Start Olsztyn

9 Pawel Supiński AZS OŚ Olsztyn

9 Szymon Bleks Start Olsztyn

Waga 78 kg

3 Bartosz Krauze Start Olsztyn

Waga +78 kg

2 Filip Skrzeszewski Start Olsztyn

Młodzieżowiec U21

Waga 58 kg

2 Szymon Grabowski Start Olsztyn

Waga 68 kg

5 Jakub Grabowski Start Olsztyn

Waga 87 kg

3 Filip Skrzeszewski Start Olsztyn

Młodziczki

Waga 27 kg

1 Aleksandra Przygodzka AZS UWM Olsztyn

5 Michalina Skrajny Start Olsztyn

5 Julia Jędrychowska Start Olsztyn

5 Julia Krajewska Start Olsztyn

9 Kornelia Krajewska Start Olsztyn

Waga 30 kg

1 Marta Kowalska AZS UWM Olsztyn

2 Hanna Gears AZS UWM Olsztyn

3 Aleksandra Treyderowska Start Olsztyn

5 Hanna Goraj AZS OŚ Olsztyn

Waga 33 kg

5 Anna Kawa Start Olsztyn

Waga 36 kg

3 Nikola Markowska Start Olsztyn

5 Zuzanna Stankiewicz Start Olsztyn

5 Natasza Pavlowic Start Olsztyn

9 Antonina Paz AZS UWM Olsztyn

Waga 40 kg

2 Oliwia Orzoł Start Olsztyn

Waga +57 kg

1 Aleksandra Dunczyk Start Olsztyn

24296471 1791285050882001 7700067039688098638 n

Kadetki

Waga 29 kg

5 Marta Januszko Start Olsztyn

Waga 33 kg

2 Agnieszka Krajewska Start Olsztyn

Waga 37 kg

5 Beata Szczerbowska Start Olsztyn

9 Anna Wieniarska Start Olsztyn

9 Dominika Gulmontowicz KS Taekwondo Giżycko

9 Helena Lotarska (Victoria Morąg)

Waga 41 kg

1 Patrycja Januszko AZS UWM Olsztyn

2 Wanessa Piątkowska AZS UWM Olsztyn

9 Julia Samatowicz Start Olsztyn

9 Natalia Skorupska Start Olsztyn

Waga 44 kg

3 Milena Sobania Start Olsztyn

Waga 47 kg

3 Laura Chrapkowska Start Olsztyn

5 Amelia Skorupska Start Olsztyn

9 Julia Siejka Victoria Morąg

Waga 51 kg

1 Aleksandra Ploska AZS UWM Olsztyn

Waga 59 kg

2 Alicja Żukowska (Start Olsztyn)

5 Maja Paździorko Start Olsztyn

5 Emilia Katazniewicz Start Olsztyn

Waga +59 kg

5 Rozalia Mikielska Hidori Olecko

Juniorki

Waga 46 kg

1 Izabela Krajewska Start Olsztyn

3 Wiktoria Skorupska Start Olsztyn

Waga 49 kg

3 Maja Wojciech AZS UWM Olsztyn

9 Kinga Brzostek Start Olsztyn

Waga 52 kg

5 Oliwia Kowalczuk Start Olsztyn

Waga 55 kg

1 Ewa Jamiołkowska Start Olsztyn

Waga 63 kg

5 Paulina Grabarczyk Start Olsztyn

5 Emilia Dębowska Start Olsztyn

Kobiety U21

Waga 53 kg

1 Ewa Jamiołkowska Start Olsztyn

2 Magdalena Rutkowska AZS OŚ Olsztyn

Waga 57 kg

2 Oliwia Krajewska Start Olsztyn

5 Wiktoria Strzeszewska AZS UWM Olsztyn

Waga 62 kg

5 Emilia Dębowska Start Olsztyn

Waga 67 kg

3 Karolina Ziejewska Start Olsztyn

Waga 73 kg

3 Sylwia Banaszczyk Start Olsztyn

Waga +73 kg

1 Maria Wajzer Start Olsztyn

3 Karolina Wakszyńska Start Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn