XII Olsztyński Festiwal Sztuk Walki Olsztyn 2017 – Co wybrać? Paleta bogata i fascynująca

Fot. OSiR Olsztyn

W niedzielę (3 grudnia) w olsztyńskiej Hali Widowiskowo Sportowej Urania odbyła się cykliczna impreza sportowa, czyli XII Olsztyński Festiwal Sztuk Walki, nad którą patronat objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowało około 90 zawodników z dziewięciu olsztyńskich klubów, znacznie przybliżając widowni specyfikę różnych sztuki walki.

W pierwszej sesji pokazów na macie pojawili się przedstawiciele aikido (AAI-Polska Aikido), MMA (Arrachion Olsztyn ), kendo (Kendo Shodokan Olsztyn ) oraz judo (Gwardia Olsztyn).

fe5

Przed drugą częścią pokazów odbyły się dwie finałowe walki odbywających się w Uranii w trakcie weekendu międzynarodowego turnieju taekwondo Olsztyn Cup – wzięli w nich udział zawodnicy Startu Olsztyn. Po emocjach związanych z taekwondo przyszedł czas na pokazy przedstawicieli kolejnych sztuk walki - boksu (Pirs Olsztyn), zapasów (Budowlani Olsztyn), krav magi (Rebel Team) i karate (Olsztyński Klub Karate Kyokushin).

fe4

Interesująca impreza, na stałe wpisana do olsztyńskiej kalendarza, zgromadziła pod dachem Uranii blisko 1500 kibiców, a zmaganiom sportowców z uznaniem przyglądali się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i wiceprezydent, Olsztyna Jarosław Słoma oraz m.in. najważniejsi ludzie olsztyńskiego sportu: Jerzy Litwiński (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji), Alicja Dzietowiecka (dyrektor Biura Sportu Urzędu Miasta) i Barbara Rapińczuk (dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie).

fe3

Jak widać paleta propozycji olsztyńskich sekcji sztuk walki jest bardzo bogata. Pokazy przybliżyły specyfikę każdej z dyscyplin. Mamy nadzieje, że pomoże to w wyborze i nakloni do systematycznego treningu.

fe2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn