MŚ Juniorów i Kwalifikacje do MIO Hammamet 2018 – Ewa Jamiołkowska bez sukcesów, ale z bagażem doświadczeń

W tunezyjskiej miejscowości Hammamet odbyły się w minionym tygodniu (12/15 kwietnia) kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostwa Świata Juniorów. W obu imprezach wystąpiła utalentowana zawodniczka Startu OlsztynEwa Jamiołkowska (kat. 55 kg). I choć przepustki ani medalu nie zdobyła zaprezentowała się z dobrej strony. Zbyt wcześnie trafiła najmocniejsze rywalki.

W kwalifikacjach do MIO wygrała z najpierw z Hiszpanką, do kolejnej do kolejnej rundy przeszła walkowerem i w pojedynku o strefę 5/8, gwarantującą udział w Igrzyskach uległa bardzo mocnej Greczynce Fani Tzeli, (9:17), która zresztą wygrała rywalizacje w tej kategorii wagowej.

W Mistrzostwa Świata Ewa Jamiołkowska w pierwszej swojej walce trafiła wprawdzie na niżej rozstawioną Chinkę Junli Yang, ale ta okazała się bardzo wymagająca przeciwniczką i zwyciężyła 10:5. Później zdobyła brązowy medal