III Turniej Karate o puchar Burmistrza Zambrowa 2017 - Pasy różne, medale takie same

Fot. asw Jonkowo facebook

5 marca odbył się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 III Turniej Karate o puchar Burmistrza Zambrowa. W imprezie wzięło udział około 300 zawodników z całej Polski. w tym m.in. z Krosna, Augustowa, Lublina, Chełma, Szczytna, Jonkowa, Białegostoku, Broku, Małkini, Iławy, Olecka, Grajewa. Reprezentanci Warmii i Mazur znów należeli do czołowych postaci.

Turniej przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z podziałem na stopień zaawansowania – dla pomarańczowych pasów, stawiających pierwsze kroki na macie oraz dla zaawansowanych zawodników z niebieskim, żółtym i zielonym pasem, Turniej rozgrywany był w formule kumite (semi kontakt – z użyciem ochraniaczy) oraz kata (układ technik) według przepisów IKO (International Kyokushinkaikan Organization).

Krótkie realcje ze stron internetowych naszych sekcji.

Jonkowo

Jonkowo reprezentowane było przez sześcioosobową ekipę w składzie: Amelia Kurylak, Marcelina Leszek, Patrycja Block, Filip Zakrzewski, Maciej Zieliński i Maksymilian Penger. Wszyscu świetnie wypadli na rozpoczęcie sezonu zdobywając łącznie 6 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek, Patrycja Block i Maksymilian Penger. Dodatkowo w kata (formy pokazowe) srebro wywalczyła Patrycja Block. Brązowy medal zdobyli: Amelia Kurylak i Filip Zakrzewski.

Dla Michaliny Leszek był to debiut nie tylko na turnieju rangi ogólnopolskiej, ale w ogóle był to jej pierwszy start jako zawodniczki. Tym bardziej cieszy fakt wywalczenia przez nią złota w kategorii kumite (walki) dziewcząt (rocznik 2009-2008), powyżej 30 kg. W drodze po zwycięstwo pokonała trzy kolejno trzy przeciwniczki. W finale pokazała, że nie przypadkowo jej należało się końcowe zwycięstwo. Z zawodniczką z Włocławka, Zuzanną Jędrzejewską, wygrała zdecydowanie przez Ippon (cały punkt) zdobywając dwukrotnie wazari (pół punktu) po skutecznym wykonaniu kopnięcia mawashigeri jodan (kopnięcie okrężne na głowę).

Na uznanie zasługuje postawa Patrycji Block, która zdobyła złoto w konkurencji kumite kadetek młodszych (2007-2006) do 45 kg. Wszystkie trzy walki wygrała zdecydowanie przez Ippon. Widać, że zimową przerwę w startach w turniejach bardzo dobrze wykorzystała na odpowiednie przygotowanie, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Walkę o złoto zakończyła przed regulaminowym czasem, pokonując przez Ippon zawodniczkę z Ostrołęki, Aleksandrę Abramczyk. Dodatkowo w konkurencji kata wywalczyła srebro, minimalnie przegrywając walkę o pierwsze miejsce.

W imponującym stylu swoje walki wygrał Maksymilian Penger. Dominacja zawodnika z Jonkowa była zauważalna we wszystkich trzech stoczonych pojedynkach. Wszystkie zakończył przed czasem pokonując swoich przeciwników m.in. z Białegostoku i Ostrołęki po serii celnych kopnięć mawashi geri gedan (kopnięcie okrężne na udo). Tym samym wywalczył złoto w kategorii młodzików (2003-2002) powyżej 65 kg.

Po jednej wygranej i jednej porażce zanotowała Amelia Kurylak i Filip Zakrzewski, którzy zdobyli brązowe medale w kategoriach: dziewczęta (2009-2008) do 30 kg oraz kadeci młodsi (2007-2006) powyżej 40 kg. Tym razem na podium nie udało się stanąć Maciejowi Zielińskiemu, który przegrał swoją pierwszą walkę.

Iława

Iławski Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwóch zawodników: Kuba Zalewski zdobył złoto w swojej kategorii niebieskich pasów (2008-2009) -30 kg, a Maciek Korpalski wywalczył srebro w kategorii pomarańczowych pasów (2008-2009) - 30 kg.

- Jestem z ich postawy bardzo zadowolony, są wzorem do naśladowania dla kolegów z klubu. Chciałbym podziękować rodzicom zawodników za pomoc w transporcie i opiekę podczas turnieju w Zambrowie — podsumowuje trener Tomasz Gąska.

Olecko

Katatecy Olecka wrócili z Zambrowa z 12 medalami i prestiżowym tytułem najlepszej zawodniczki turnieju przyznanym Kindze Kuklińskiej

Złote medale:

Kinga Kuklińska - kata i kumite

Kacper Wróblewski

Dawid Sawicki

Władek Domelewski

Srebrne medale

Andżelika Dobrzyń

Konrad Dobrzyń

Jakub Skowroński

Franek Jankowski

Brązowe medale

Marcin Gibowicz -kata i kumite

Konrad Dobrzyń

17200942 1270007613092610 1980472966540070572 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn