"IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017" – Wojownicy twardzi jak skała, kibice nie szczędzili gardeł

Fot. Marcin Tchórz/ostroda.wm

W sobotę (4 listopada) w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się I Międzynarodowy Turniej Karakte Kyokushin "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017". Gigantyczna impreza, w której wystąpiło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 36 sekcji, w tym również goście zagraniczni. Imponujące też było zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Ostródzki Klub Karate Kyokushin jako organizator spisał się na medal.

Pod względem sportowym gospodarze też nie mogą narzekać, bowiem w klasyfikacji drużynowej ustąpili pola tylko ekipie z Rosji i Olsztyna. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich zdobyli łącznie 121 medali (27 zł. 25 sr. 67 br.). Dorobek poszczególnych klubów był następujący: Olsztyn (7-6-19), Jonkowo (5-2-2), Ostróda (3-6-16), Szczytno (4-2-9), Iława (3-4-10), Olecko (2-4-7), Węgorzewo (2-0-1), Dobre Miasto (1-2-4). Rywalizacja przebiegała w ponad stu kategoriach.

Na najwyższym stopniu podium stanęli:

Wiktoria Witkowicz (Olsztyn), Patrycja Blockx2 (Jonkowo), Jakub Smoliński (Jonkowo, Aleksander Gralewicz (Olsztyn), Jacek Krajewski (Szczytno), Maksymilian Husar (Węgorzewo), Mikołaj Wojciechowski (Szczytno), Julia Wolf (Dobre Miasto), Michalina Leszek (Jonkowo), Wiktoria Polakowska (Ostróda), Katarzyna Latosińska (Węgorzewo), Natalia Gruczek (Ostróda), Zuzanna Węgrodzka (Olsztyn), Natam Żyliński (Szczytno), Miłosz Gacioch (Szczytno), Miłosz Pniewski (Iława), Wiktoria Witkowska (Iława) Jan Stańczyk (Olsztyn), Jan Jastrzębski (Olsztyn), Maksymilian Penger (Jonkowo), Marcel Szuflitowski (Iława), Kinga Bark (Ostróda), Julia Milewicz (Olsztyn), Andżelika Dobrzyń (Olecko), Marcin Niebrzydowski (Olsztyn), Filip Maksymowicz (Olecko)

jon4

Relacja: trener Marek Bębenek (AKW Jonkowo)

W zawodach udział wzięła ośmioosobowa reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo. która wróciła z dziewięcioma medalami. Pierwsze miejsca zdobyli: Patrycja Block (kata i kumite), Maksymilian Penger, Jakub Smoliński, Michalina Leszek. Na drugim stopniu podium stanęli: Jakub Grabkowski, Marek Bębenek. Z brązowymi medalami wrócili: Amelia Kurylak i Jakub Smoliński (kata). Tym razem szczęścia zabrakło Filipowi Zakrzewskiemu, który chociaż pokazał wielkiego ducha walki musiał uznać wyższość rywala.

Reprezentanci ASW Jonkowo zaprezentowali się znakomicie zdobywając kolejne cenne doświadczenie oraz dostarczając wiele wrażeń i emocji. Po raz kolejny, tym razem w Ostródzie, za sprawą rodziców zawodników i kibiców ASW Jonkowo głośno było o Jonkowie za co serdecznie im dziękuję - kończy sensei Marek Bębenek.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Jonkowie i Urzędowi Gminy Jonkowo za wsparcie,dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

Ponadto reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Patrycja Block i Filip Zakrzewski w dniach 25-26 listopada 2017 r. będą reprezentować nasz Klub, gminę i region podczas 16 Pucharu Europy, który odbędzie się w Bukareszcie w Rumunii. Wszystkie firmy z Jonkowa, okolic i powiatu oraz instytucje, które chciałyby wesprzeć naszych sportowców w formie sponsoringu i spełnić ich sportowe marzenia zapraszamy do współpracy.

Wyniki

Kata

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003)

1 WITKOWICZ WIKTORIA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

2 KUKLIŃSKA KINGA Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

3 WOJCIECHOWSKA DOMINIKA Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003)

2 SKOWROŃSKI JAKUB Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007)

1 BLOCK PATRYCJA Akademia Sztuk Walki Jonkowo

3 BARK KINGA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005)

3 KRAWCZYK MARTA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

z44552004

Pierwszy Krok

6-7 lat (rocznik 2010 i 2011) do 25 kg

1 SMOLIŃSKI JAKUB Akademia Sztuk Walki Jonkowo

3 GNIADEK MIŁOSZ Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 NOROWSKI TYMON Olsztyński Klub Kyokushin Karate

6-7 lat (rocznik 2010 i 2011) powyżej 25 kg

1 GRALEWICZ ALEKSANDER Olsztyński Klub Kyokushin Karate

2 MIERZEJEWSKI KACPER Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 KOZŁOWSKI ARKADIUSZ Ostródzki Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 30 kg

3 DOBRZYŃ KONRAD Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

3 WOJNO PAWEŁ Olsztyński Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 35 kg

2 PARADOWSKI WIKTOR Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 WASIAK FRANCISZEK Węgorzewski Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) powyżej 35 kg

1 KRAJEWSKI JANEK ASW Szczytno

3 ZWOLIŃSKI JAKUB Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 GALIK KONRAD Iławski Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 30 kg

2 URBAŃSKI JAKUB Ostródzki Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 35 kg

3 KOWALSKI KACPER Olsztyński Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 40 kg

2 BURCHART KEWIN Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 WIECZOREK ALEKSANDER Olsztyński Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 45 kg

3 WIERZBOWSKI FRANCISZEK Olsztyński Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) powyżej 45 kg

1 HUSAR MAKSYMILIAN Węgorzewski Klub Kyokushin Karate

3 SIKORSKI KAROL Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 HRYNAHOWSKI IGOR Olsztyński Klub Kyokushin Karate

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 50 kg

3 JARZYNKA DAWID Ostródzki Klub Kyokushin Karate

z44552008

12-13 lat (rocznik 2003 i 2005) do 61 kg

1 WOJCIECHOWSKI MIKOŁAJ ASW Szczytno

3 NIEWIADOMSKI PATRYK Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 KAMIENIECKI IGOR Ostródzki Klub Kyokushin Karate

6-7 lat (rocznik 2010 i 2011) do 25 kg

3 KONARZEWSKA ZUZANNA Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyok

(rocznik 2010 i 2011) powyżej 25 kg

1 WOLF JULIA Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

3 KRĘPLEWSKA LENA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 30 kg

3 KURYLAK AMELIA Akademia Sztuk Walki Jonkowo

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 37 kg

3 ANTCZAK NATALIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 NOWAK ALEKSANDRA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) powyżej 37 kg

1 LESZEK MICHALINA Akademia Sztuk Walki Jonkowo

3 MARCINIAK DOMINIKA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 PASZKOWSKA OLIWIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 35 kg

1 POLAKOWSKA WIKTORIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 MINTA ZUZANNA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 KRAJEWSKA BARBARA ASW Szczytno

z44552015

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 40 kg

3 LIKSZA AMELIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 JANISZEWSKA KLAUDIA Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 45 kg

1 LATOSIŃSKA KATARZYNA Węgorzewski Klub Kyokushin Karate

3 KIERSNOWSKA AMELIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 45 kg

2 KRAWCZYK MARTA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 WŁODARSKA NATALIA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

12-13 lat (rocznik 2004 i 2007) do 50 kg

2 NAGIEŁO AGATA ASW Szczytno

3 WĘGRODZKA JULIA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

10-13 lat (rocznik 2004 i 2007) powyżej 50 kg

1 Natalia Gruczek Ostródzki Klub Kyokushin Karate

2 BARAN IGA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

12-15 lat (rocznik 2002 i 2005) powyżej 70 kg

1 WĘGRODZKA ZUZANNA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

2 RUDNICKA ADRIANNA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) do 60 kg

2 OSTROWSKA MAŁGORZATA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

z44552018

Semi Kontakt

6-7 lat (rocznik 2010 i 2011) do 25 kg

3 WIŚNIEWSKI IGNACY Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

3 WIATROWSKI EMIL Iławski Klub Kyokushin Karate

6-7 lat (rocznik 2010 i 2011) powyżej 25 kg

2 BARTKOWSKI JULIAN Iławski Klub Kyokushin Karate

3 KOWALCZYK FILIP Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

3 BURZA MACIEJ Iławski Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 30 kg

3 ZALEWSKI BARTOSZ Iławski Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 35 kg

1 ŻYLIŃSKI NATAN ASW Szczytno

2 ZALEWSKI JAKUB Iławski Klub Kyokushin Karate

3 WIATROWSKI MARCELI Iławski Klub Kyokushin Karate

8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) powyżej 35 kg

1 SZUFLITOWSKI MARCELI Iławski Klub Kyokushin Karate

2 OLSZEWSKI OSKAR Iławski Klub Kyokushin Karate

3 GAJDA SZYMON Iławski Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 30 kg

3 NGIEŁO MARCEL ASW Szczytno

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 35 kg

3 TYKAŁOWSKI ALAN Ostródzki Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 45 kg

1 GACIOCH MIŁOSZ ASW Szczytno

9-11 lat (rocznik 2006 - 2008) poniżej 50 kg

2 KORYBSKI MARCEL ASW Szczytno

3 WOJCIECHOWSKI JAKUB Iławski Klub Kyokushin Karate

9-11 lat (rocznik 2006 - 2008) powyżej 50 kg

1 PNIEWSKI MIŁOSZ Iławski Klub Kyokushin Karate

3 STEFANIAK RADOSŁAW Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 40 kg

3 BUKOWSKI MARCEL Ostródzki Klub Kyokushin Karate

12-14 lat (rocznik 2003 - 2005) do 50 kg

3 GIBOWICZ PIOTR Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokus

z44552003

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 55 kg

1 STAŃCZYK JAN Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 BRACKI KRZYSZTOF ASW Szczytno

3 DUDA JAKUB ASW Szczytno

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 60 kg

3 PAWŁOWSKI MACIEJ ASW Szczytno

3 KIJEWSKI KAROL ASW Szczytno

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 75 kg

1 JASTRZĘBSKI JAN Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 SOCHACZEK KAMIL Iławski Klub Kyokushin Karate

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) do 60 kg

3 JARZYNKA JAKUB Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 JANKOWSKI WOJCIECH Iławski Klub Kyokushin Karate

z44552023

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) do 65 kg

2 SADOWSKI MACIEJ Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 WRÓBLEWSKI KACPER Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

3 OTREMBA MAURYCY Olsztyński Klub Kyokushin Karate

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) poniżej 70 kg

2 SKOWROŃSKI JAKUB Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) powyżej 75 kg

1 PENGER MAKSYMILIAN Akademia Sztuk Walki Jonkowo

3 FITAS MATEUSZ Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 SŁOTA KRYSTIAN Olsztyński Klub Kyokushin Karate

16-17 lat (rocznik 1999, 2000, 2001) do 70 kg

2 ŻEGUNIA JAKUB Ostródzki Klub Kyokushin Karate

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 35 kg

3 KĘPA ZUZANNA ASW Szczytno

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 45 kg

1 BARK KINGA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

3 MASOJC ALICJA Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 55 kg

1 BLOCK PATRYCJA Akademia Sztuk Walki Jonkowo

2 KOTOWSKA OLIWIA Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 40 kg

3 KORYBSKA MARTYNA ASW Szczytno

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 45 kg

1 MILEWICZ JULIA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

2 CZUPRYŃSKA MONIKA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 KRAWCZYK NATALIA ASW Szczytno

12-13 lat (rocznik 2004 i 2005) do 55 kg

3 POGŁÓD DOMINIKA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 ORLIKOWSKA MAJA Ostródzki Klub Kyokushin Karate

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) do 50 kg

1 DOBRZYŃ ANDŻELIKA Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

3 WITKOWICZ WIKTORIA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 SEROKA MARTYNA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

14-15 lat (rocznik 2002 i 2003) do 80 kg

1 WITKOWSKA WIKTORIA Iławski Klub Kyokushin Karate

16-17 lat (rocznik 1999, 2000 i 2001;

2 WIELICZKO PAULINA Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Senior do 65kg

2 KOWALSKA JUSTYNA Dobromiejski Klub Karate Kyokushin

Pierwszy krok

2 MAKSIMOWICZ KONRAD Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

Senior +35 lat powyżej 80 kg

2 BĘBENEK MAREK Akademia Sztuk Walki Jonkowo

3 GALIK ANDRZEJ Iławski Klub Kyokushin Karate

Senior (ukończone 18 lat) do 85kg

1 NIEBRZYDOWSKI MARCIN Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 GIBOWICZ MARCIN Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

3 BUKOWSKI MICHAŁ Ostródzki Klub Kyokushin Karate

Senior (ukończone 18 lat) powyżej 85 kg

1 MAKSIMOWICZ FILIP Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

2 ROMANOWSKI PRZEMYSŁAW Iławski Klub Kyokushin Karate

Drużynowo

1 ROSJA

2 Olsztyński Klub Kyokushin Karate

3 Ostródzki Klub Kyokushin Karate

Fot. Marcin Tchórz/ostrodawm.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn