Cenna akcja ASW Jonkowo - Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport

Fot. nadesłane

We wtorek (21 listopada) o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie odbędzie się inauguracja akcji społecznej "STOP DOPALACZOM! MOIM DOPALACZEM JEST SPORT!" organizowanej przez miejscową Akademię Sztuk WalkiW trakcie imprezy karatecy z ASW wystąpią z pokazem dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.

Gościem honorowym będzie poseł na Sejm RP - Paweł Papke, który opowie młodzieży o zdrowym i sportowym trybie życia. Akcja "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport" odbywa się po raz trzeci. W 2016 r. inicjatywę wsparł osobiście Krzysztof Hołowczyc, który promował zdrowy styl życia wśród młodzieży.

 

dop9

Akcja polega na realizacji cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami na temat zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Zajęcia sportowe połączone z elementami karate realizowane będą w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) w drugiej połowie listopada bieżącego roku. Poprowadzi je sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 2 dan w karate kyokushin oraz sensei Szamil Szabajew, posiadacz stopnia mistrzowskiego 1 dan w karate kyokushin - trenerzy ASW Jonkowo. Z kolei wykłady z młodzieżą gimnazjalną na temat problematyki dopalaczy poprowadzą dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jonkowie.

do6

III edycja akcji Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport swoim zasięgiem obejmie blisko 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez sport z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze.

do5

W trakcie zajęć przekazane zostaną uczniom informacje m.in. na temat efektów działania dopalaczy, konsekwencji jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę wobec wszelkiego rodzaju używek (alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy), jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki - karate kyokushin. Starsi uczniowie otrzymają ulotkę z w/w informacjami.

Jeżeli dzięki akcjom i prowadzonym działaniom choć jedna osoba wygra ze swoimi nałogami i słabościami to będą one miały sens i osiągniemy sukces. Zapraszamy do śledzenia bieżących wydarzeń klubowych na www.facebook.com oraz na www.aswjonkowo.pl.

do4

Akcja jest odpowiedzią na tego rodzaju szkodliwą działalność osób handlujących dopalaczami w naszym mieście: Olsztyn: Prezentujemy informację o interwencji olsztyńskiej policji i sanepidu w środowisko osób zajmujących się handlem dopalaczami

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/39244,Olsztyn-Kolejne-uderzenie-olsztynskiej-policji-i-sanepidu-w-srodowisko-osob-zajm.html

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn