European Cup Kyokushin Karate Bucharest 2017 – Warmia i Mazury dumne ze swych wojowników

Fot. asw Jonkowo facebook

W miniony weekend (25/26 listopada) w Bukareszcie odbył się Puchar Europy w karate kyokushin. W imprezie nie zabrakło warmińsko-mazurskich akcentów. Ostródzcy karatecy: Natalia Stachowicz i Jakub Żegunia zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal,  Patrycja Block z Jonkowa i Wiktoria Wittkowska z Iławy srebrne krążki. Drugi zawodnik ASW Filip Zakrzewski wygrał jedna walkę.

Ponadto startowali jeszcze Filip Zakrzewski z Jonkowa oraz Miłosz Gacioch, Martyna Kurdybska i Julia Kępa ze Szczytna, ale tym razem nie udało sie im staąć na podium. Impreza miała gigantyczny wymiar, startowało bowiem ponad pół tysiąca wojowników z 25 krajów. Młodzież Warmii i Mazur jak widać znalazła się w tym towarzystwie znakomicie.

23905368 1512072752202768 5383894777832900299 n

 

23916018 818814754944826 4868492518356868901 n

Relacja trenera ASW Jonkowo Marka Bębenka

Moi podopieczni : Patrycja Block i Filip Zakrzewski debiutowali w tak prestiżowej imprezie. Pierwszy na macie do walki stanął Filip. Jego przeciwnikiem był Węgier - Milan Zaborszky. Pojedynek był bardzo zacięty a reprezentant Polski pokazał w niej wielkiego ducha walki, ostatecznie wygrywając decyzją sędziów stosunkiem głosów 3-1. W kolejnym pojedynku rywalem zawodnika z ASW Jonkowo był Rumun - Kano Ionut Paraschiv. Stawką był awans do półfinału i walka o medale. Tym razem po bardzo wyrównanej walce, w której Filip pokazał się z jeszcze lepszej strony niż w pierwszym starciu, pokazując wielką determinację i serce do walki, Polak musiał uznać wyższość zawodnika z Rumunii. Ostatecznie Rumun zajął w tej kategorii wiekowej trzecie miejsce.

Patrycja na swój pierwszy pojedynek na mistrzostwach Europy musiała czekać kilka godzin. Cierpliwość jednak się opłaciła. W pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Iranu. Odsamego początku reprezentantka Polski i Jonkowa przejęła inicjatywę i prowadziła walkę pod swoje dyktando. Dość szybko zdobyła pół punktu wazari po wykonaniu celnego kopnięcia na głowę maegeri jodan. Do końca kontrolowała walkę realizując wcześniej założoną taktykę. W finale zmierzyła się z reprezentantką Węgier - Jazmin Halasz. Rywalka górowała nad Patrycją warunkami fizycznymi, była wyższa i cięższa. Pojedynek odbywał się w szybkim tempie, a zawodniczki nie ustępowały sobie pola walki. Pomimo bardzo dobrej postawy Patrycji rywalka okazała się lepsza i sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Węgierki. Reprezentantka Polski i Jonkowa zdobyła w swojej konkurencji srebrny medal.

Zawodnicy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo pokazali wielkiego ducha walki godnie reprezentując barwy Polski. Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Jonkowie i Urzędowi Gminy Jonkowo za wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn