II Runda Pucharu Polski Bydgoszcz 2017 – Na podium Kowalewicz i Jasutowicz

W weekend (19/21 maja) w Bydgoszczy odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Znów z dobrej strony pokazał się Maciej Kowalewicz (uczeń XI LO w Olsztynie) - zawodnik TS Gwardia. Trzeciego dnia zmagań w swojej koronnej konkurencji KPN 60 wynikiem 615,8 zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsca. W finale potwierdził swoją dobrą formę i również wygrał ustanawiając nowy rekord Polski

Pierwszego dnia w konkurencji KDW 60 leżąc zajął 1 miejsce w kwalifikacjach wynikiem 620 pkt. W finale był trzeci - 218,8 pkt. (brązowy medal) Nazajutrz zajął również pierwsze miejsce w kwalifikacjach w konkurencji KDW 3x40 strzałów wynikiem 1155 pkt (rekord życiowy). Dało mu to wejście do finału w którym również zajął 3 miejsce wynikiem 426,2 pkt. (brązowy medal).

W zawodach startowali również olsztyńscy seniorzy Andrzej Jasutowicz zdobył brązowy medal w pistolecie szybkostrzelnym 2x30. W krótkiej broni dobrze zaprezentowała się młodzież.. Weronika Warych zajęła 19 miejsce wynikiem 351 pkt. Jakub Surtel w kategorii juniorów zajął 36 miejsce wynikiem 510 pkt.. Warmię i Mazury reprezentował również Adam Szczygieł z klubu KS Orzeł Elbląg (PPN 60 juniorów, PDW 60 juniorów), który w pierwszej konkurencji wygrał kwalifikacje, ale w finale był siódmy.