MP Juniorów Wrocław 2017 – Maciej Kowalewicz i Adam Szczygiej strzelali w finałach. Są medale, ale czegoś zabrakło...

We Wrocławiu zakończyły się w niedzielę (9 lipca) Mistrzostw Polski juniorów w strzelectwie sportowym, Jedynymi reprezentantami województwa warmińsko-mazurskiego byli Maciej Kowalewicz, z TS Gwardia Olsztyn i Adam Szczygieł z KS Orzeł Elbląg. Obaj zawodnicy we wszystkich konkurencjach walczyli w finałach o wysokie pozycje i cenne punkty.

Maciej Kowalewicz wygrał eliminacje w karabinie pneumatycznym z wynikiem 617,5 pkt., a w finale był trzeci zdobywając brązowy medal. Następnie wystartował w konkurencji 60 strzałów leżąc i z 6-tym wynikiem wszedł do finału, gdzie niespodziewanie wpadła mu „5” i po bardzo dobrych pierwszych strzałach musiał się zadowolić się 7 miejscem. Za to trzeciego dnia mistrzostw zajął najpierw drugie miejsce w kwalifikacjach konkurencji trzy postawy 3x40 strzałów, a w finale po zaciętej walce do ostatniego strzału ostatecznie zdobył srebrny medal.

Olsztynianin został włączony w skład reprezentacji Polski i 20 lipca wylatuje na Mistrzostwa Europy Juniorów w strzelectwie sportowym, które odbędą się w Baku.

Adam Szczygieł również dobrze zaprezentował się w swoich konkurencjach zajmując w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów - 5 miejsce w finale , w pistolecie sportowym 30+30 strzałów - 8 miejsce, w pistolecie dowolnym 60 strzałów - 7 miejsce

W klasyfikacji klubowej Gwardia Olsztyn była 11 a Orzeł Elbląg 16. W punktacji województw warmińsko-mazurskie zajęło 8 pozycję