Polish Open Kaliber Białystok 2017 – Maciej Kowalewicz ciągle wskakiwał na podium

Fot. nadesłane

Od czwartku do niedzieli (23/26 listopada) w Białymstoku odbywały się Międzynarodowe Zawody w Strzelectwie Sportowym „Polish Open Kaliber 2017”. Jest to jedna z największych imprez w tej dyscyplinie w kraju. W tym roku uczestniczyło niej około 500 zawodników z 10 państw. W reprezentanci Polski wystąpił Maciej Kowalewicz uczeń XI LO w Olsztynie – zawodnik TS Gwardia.

Znów zaprezentował bardzo wysoka formę i za każdym razem stawał na podium. W konkurencji MIX KPN 40 strzałów Maciek i zawodniczka z Gwardii Zielona Góra - Natalia Kochańska wynikiem 831,4 pkt. zakwalifikowali się do finału w którym po zaciętej walce zajęli drugie miejsce.

Drugiego dnia w KPN 60 z rezultatem 624,5 pkt. wygrał rywalizację, poprawił rekord życiowy i zdobył klasę mistrzowską.. W ostatnim występie strzelał jeszcze lepiej. Ustanowił rekord Polski - 628,6 pkt, a do finału awansował jako jedyny Polak. Wytrzymał presję, zajmując pierwsze miejsce z wynikiem 247,4 pkt.

W Białymstoku nie zabrakło innych reprezentantów Gwardii. Jakub Surtel (junior młodszy) w konkurencji PPN 60 strzałów pierwszego dnia zmagań zajął 47 miejsce wynikiem 534 pkt, a nazajutrz był 43 z rekordem życiowym - 537 pkt.

Adam Jabłoński (senior) w PPN 60 strzałów mężczyzn zajął 46 pozycję - 526 pkt. Tuż za nim uplasował się Jarosław Budny - 518 pkt. Drugiego dnia strzelań obaj zawodnicy poprawili się wynikowo. Adam Jabłoński zajął 51 miejsce - 534 pkt a Jarosław Budny 55 lokatę - 525 pkt.

Juniorka młodsza Orła Elbląg Julia Maciejewska, która rywalizowała ze starszymi przeciwniczkami (juniorki), w pierwszym dniu była 46 , a w drugim 43 osiągając 345 i 349 pkt. w konkurencji PPN 40.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn