Maciej Kowalewicz główną postacią Krajowej Gali Strzeleckiej – Dwie statuetki i mnóstwo komplementów

Fot. nadesłane

W sali konferencyjnej CWZS Zawisza w Bydgoszczy odbyła się w sobotę (6 stycznia) uroczysta Gala Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, gdzie podsumowano miniony rok, a jednocześnie uhonorowano najlepszych zawodników sezonu na podstawie prowadzonych na bieżąco rankingów. Jednym z głównych bohaterów imprezy okazał się reprezentant Towarzystwa Sportowego Gwardia Olsztyn Maciej Kowalewicz.

Uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego otrzymał z rąk prezesa związku Tomasza Kwietnia i mistrzyni olimpijskiej Renaty Mauer-Różańskiej dwie statuetki w kat. junior za zwycięstwa w konkurencjach: karabin pneumatyczny i karabin dowolny 3x40 (zajął drugie miejsce w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc). Z całą pewnością jest nadzieją tej dyscypliny na światowe wyniki jeszcze grupie juniorów, a także w przyszłości w kategorii seniorów.

z44643006

Obecny na Gali prezes TS Gwardia Andrzej Grudziński z dużą satysfakcją słuchał komplementów pod adresem Maćka. Przy jego osobie zatrzymano się chyba najdłużej. Podkreślano nie tylko talent olsztynianina, ale jego pracowitość i systematyczność, co w tym sporcie ma szczególne znaczenie. Wiele ciepłych słów usłyszał także Bogdan Kowalewicz – ojciec i trener, który skupia się nie tylko na specjalistycznym szkoleniu, ale zajmuje się całą logistyką treningów i przygotowań, bowiem w Olsztynie nie ma warunków i formę trzeba szlifować w innych ośrodkach. Dlatego warto podkreślić bardzo duża pomoc jakiej olsztyńskiemu strzelcowi udziela Zawisza Bydgoszcz (tam najczęsciej trenuje). Maćka bardzo mocno wspiera Polski Związek Strzelectwa Sportowego, widząc w tym inwestycję na przyszłość.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn