Gwardziści postrzelali w Pucku – Maciej Kowalewicz potwierdził słuszność nominacji na ME

W weekend (9/11 lutego) w Pucku odbyły się międzynarodowe zawody strzeleckie Gwardię Olsztyn reprezentowało pięciu zawodników: Maciej Kowalewicz (junior - uczeń XI LO w Olsztynie), Michał Piwoński (młodzik), Jakub Surtel (junior młodszy), Adam Jabłoński (senior) i Jarosław Budny (senior). Klasą błysnął Maciek, który udowodnił słuszność przyznania mu nominacji na Mistrzostwa Europy.

W konkurencji KPN 60 Juniorów Maciej Kowalewicz w pierwszym dniu wygrał kwalifikacje wynikiem 623,4 pkt W finale obronił pozycję osiągając 248,2 pkt (niestety zabrakło 0,3 pkt do poprawienia swojego rekordu Polski). Następnego dnia Maciek znów był pierwszy w kwalifikacjach (628,4 pkt - również zabrakło 0,3 pkt do pobicia swojego rekordu kraju) W superfinale wraz z zawodniczką z Litwy uplasował się na trzeciej pozycji.

Michał Piwoński, który startował w wyższej kategorii wiekowej czyli w KPN 50 juniorów młodszych pokazał się z bardzo dobrej strony. Zajął dwukrotnie siódmą lokatę osiągając 480.3 i 482.8 pkt. co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość młodego strzelca Gwardii Olsztyn. Jakub Surtel w PPN 50 strzałów juniorów młodszych był dziewiąty (434 pkt.), a w rewanżu dziesiąty (427 pkt.).

Jarosław Budny wystąpił w konkurencji PPN 60 seniorów. W pierwszym dniu zajął 16 miejsce (538 pkt). Tuż za nim uplasował się Adam Jabłoński (535 pkt). W drugim dniu obaj uzyskali po trzy punkty mniej, ale zajęli te same lokaty co poprzednio.

Warto dodać, że Maciej Kowalewicz otrzymał oficjalną nominacje powołującą go na Mistrzostwa Europy, które w dniach 15/26 lutego odbędą się węgierskiej miejscowości Gyor.