Pracowity weekend elbląskich Wikingów – Na pewno nie jesteśmy białą plamą...

Fot. nadesłane

Jeśli kto przypuszcza, że region Warmii Mazur i Powiśla jest białą plamą w krajowym hokeju na lodzie myli się bardzo. Wprawdzie nie mamy profesjonalnych drużyn, za to funkcjonują zespoły dziecięce, młodzieżowe i amatorskie. A to dzięki ogromnego zaangażowaniu osób zakochanych w tej dyscyplinie. A takich nie brakuje w Elblągu, Giżycku i Morągu.

Bardzo pracowity weekend mieli elbląscy Wikingowie. W sobotę (25 listopada) najmłodsi wychowankowie elbląskiej sekcji wraz z gdyńskimi HUKS Niedźwiadkami wywalczyli trzecie miejsce w turnieju zaliczanym do rozgrywek POZHL w kategorii minihokej, pokonując 17:9 przeciwników z Bydgoszczy, remisując z Sokołami Toruń. Ulegli tylko AH Warszawa 5:6.

Trochę mniej szczęścia mieli ich starsi koledzy, występujący w rozrywkach KPOZHL w kategorii Żak Starszy wspólnie z UKS Bombek oraz HUKS Niedźwiadki. Wysoko przegrali oba spotkania na wyjeździe z AH Legia Warszawa, ale na razie jest to przeciwnik poza zasięgiem.

wi1

Warto też wspomnieć że w niedzielę (19 listopada) hokeiści z Elbląga Malborka i Gdyni wspólnie pokonali wychowanków gdańskiego Stoczniowca, remisując w doliczonym czasie, wygrywając w karnych 3:2 w rozgrywkach KPOZHL w kategorii Żak Młodszy.

W niedzielę (26 listopada) seniorzy z EKH Wiking poszli śladami najmłodszych wychowanków UKS Wikingowie i wygrali pierwsze starcie w Regionalnej Lidze Hokeja na lodzie wygrywając w Malborku 6:5 z kolegami z Morąga.

Niebawem czekają nas kolejne emocje. Już w najbliższą sobotę (2 grudnia) Wikingowie powalczą o punkty na wyjeździe z Łodzią, a w weekend 9-10 grudnia zagrają rewanż z AH Legia Warszawa na elbląskiej Helenie.

wi3

Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry w hokeja to zapraszamy na treningi - wystarczy przyjść. Nigdy nie jest za późno na naukę gry w hokeja!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn