Moc wrażeń w turnieju minihokeja w Elblągu – Dzieci szalały na tafli, a rodzice zaciskali kciuki

Fot. nadesłane

Około sześćdziesięciu najmłodszych hokeistów wzięło udział w niedzielnym (17 grudnia) turnieju minihokeja na lodzie zorganizowanym na elbląskiej „Helenie” przez klub UKS Wikingowie we współpracy z MOSiR. W turnieju wzięły udział drużyny z najbliższej okolicy: HUKS Niedźwiadki z Gdyni w obu kategoriach wiekowych, UKS Bombers z Malborka oraz UKS WIkingowie z Elbląga w obu kategoriach wiekowych.

Rozegrano łącznie 5 meczów w dwóch kategoriach: dla roczników 2008-2010 oraz 2010 i młodszych. Najmłodszy zawodnik, biorący udział w turnieju - Samuel Fisher z drużyny HUKS Niedźwiadki miał zaledwie 3 lata, a już świetnie radził sobie na lodzie. Turniej miał charakter towarzyski, ale emocji sportowych nie brakowało. Każdy mecz składał się z dwóch połów po 15 min, po których następował konkurs rzutów karnych. Zarówno wyniki meczów, jak i wyniki konkursów rzutów karnych były punktowane oddzielnie. Najbardziej zapracowanymi zawodnikami byli więc bramkarze, którym należą się wielkie ukłony za wspaniałą grę.

Głównym celem przy organizacji turnieju było pokazanie najmłodszym zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hokejem, jakie emocje wiążą się z prawdziwą grą w turnieju, a także pokazanie rodzicom i kibicom ile wrażeń przynoszą prawdziwe mecze hokejowe. Udział w turnieju niesie zupełnie inną porcję przeżyć niż obserwowanie treningów podopiecznych.

Finalnie w obu kategoriach wiekowych zwyciężyła drużyna HUKS Niedźwiadki, UKS Wikingowie uplasowali się na 2 miejscu, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z UKS Bombers. Myjnia Gosia ufundowała medale pamiątkowe wszystkim uczestnikom turnieju. Każda drużyna otrzymała też puchar.

Podczas turnieju zawodnicy i kibice mógł skosztować pyszności przygotowanych i serwowanych przez wikingowe mamy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nie tylko trenerzy, rodzice, ale również starsi koledzy z drużyny UKS Wikingowie za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

Relacja filmowa

https://www.youtube.com/watch?v=57-6WldoLdc

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn