Elbląscy Wikingowie zaimponowali we Francji - Podbili serca kibicom

Fot. nadesłane

Efektem współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie z zespołem Les Lions des Compiegne była wizyta młodych hokeistów z Elbląga we Francji. Goście byli bardzo miło przyjęci przez francuskie drużyny. Koordynatorem z tamtej strony byli: był Bogdan Drewniak oraz Pascal Mignon, którzy perfekcyjnie przygotowali wizytę i elblążanie oprócz sportowej rywalizacji bardzo miło spędzili czas.

Ale najważniejszy był turniej, w którym emocji nie zabrakło, bowiem wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom. W sobotę w meczach grupowych elblążanie zajęli pierwsze miejsce, wygrywając jedno spotkanie w czasie podstawowym, drugie po remisie w karnych. Trzecią potyczkę przegrali też w doliczonych rzutach karnych. Formuła turnieju wyłoniła kolejność meczów niedzielnych, ale punkty zdobyte w sobotę nie były wliczone do punktacji turniejowej i następnego dnia wszystkie drużyny grały z czystą kartą.

wik1

W niedzielę Wikingowie pierwszy mecz zremisowali 4:4, ale przegrali w rzutach karnych. Drugi wygrali w karnych, a trzeci przegrali 2:4 i była to jedyna porażka, nie licząc dogrywek. Nie obronili pierwszej pozycji z soboty, ale pozostawili znakomite wrażenie jako team o wielkim zaangażowaniu i sporych już umiejętnościach. Dostarczyli niesamowitych emocji kibicom zarówno we Francji jak i tych w Polsce (mecze były transmitowane online). Dobrze się stało, że Urząd Miasta w Elblągu pomógł w nawiązaniu współpracy z drużyną Les Lions des Compiegne Duże słowa uznania należą się trenerowi Ireneuszowi Wala, który całe swoje serce i wolny czas poświęca krzewieniu hokeja w Elblągu oraz rozwijaniu pasji sportowych dzieci, a także rodzicom, którzy opiekowali się dziećmi podczas wyjazdu.      

wik3

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn