Nowe eksponaty w Muzeum Sportu – Młodzież z Sępopola pamięta o Stefanie Grodzickim

Fot. archiwum muzeum sportu

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie wzbogaciło się o nowe eksponaty – bryczesy, dres treningowy z Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972) oraz bluzę reprezentanta Polski. Te cenne pamiątki przekazała placówce wdowa po Stefanie Grodzickim – pani Teresa Grodzicka- Szymańska. Cieszymy się, że rodziny sportowców wzbogacają zbiory. Muzeum Sportu jest doskonałym miejscem, by wszystkie pamiątki ocalić od zapomnienia.

Dzięki pani Teresie w placówce znalazło się wiele przedmiotów po wspaniałym jeźdźcu. Interesują one nie tylko zwiedzających muzeum, ale służą także publicystom i historykom sportu, piszącym o historii hippiki. Niewiele osób wie, że olimpijczyk spoczywa na cmentarzu w Sępopolu, nieopodal Lisek, gdzie żył i trenował. W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia stadnina w Liskach była jedną z najlepszych w Polsce. Do dzisiaj pamięć o ich najlepszym zawodniku jest żywa.

Cieszy również inicjatywa gimnazjalnej młodzieży z Sępopola, by jedna z ulic w tym mieście nosiła imię tego wybitnego sportowca. Trzymamy kciuki za powodzenie tej akcji.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn