Towarzystwo Sportowe Gwardia podsumowało rok 2016 – Misja i sukcesy w jednej parze

W czwartkowy (19 stycznia) wieczór w sali konferencyjnej Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się podsumowanie sportowego roku 2016 w TS Gwardia – spadkobiercy jednego z najbardziej zasłużonych klubów stolicy Warmii i Mazur. To jedno nielicznych stowarzyszeń, dla których podstawową powinnością stała się misja, co nie przeszkadza w osiąganiu wymiernych sukcesów.

Nie bez powodu TS Gwardia wygrywa w Olsztynie plebiscyty na najbardziej popularny i lubiany klub. Tworzą go pasjonaci sportu wszystkich niemal generacji: od kilkuletnich maluchów, poprzez młodzież i wytrawnych zawodników po osoby dorosłe. Działacze i trenerzy, zazwyczaj w jednej osobie, znakomicie współpracują z rodzicami i nierzadko z dziadkami młodych sportowców, tworząc niepowtarzalny klimat. Widać to było podczas czwartkowego spotkania, gdzie jak zwykle co roku przypomniano najważniejsze osiągnięcia, uhonorowano osoby, dzięki którym o Gwardii mówi się tak ciepło.

Główną uroczystość poprzedziła multimedialna prezentacja wydarzeń minionego roku. Wszyscy jeszcze raz mogli przeżyć swoje zwycięstwa i porażki, wrócić pamięcią do zgrupowań i zawodów, gdzie nie tylko ciężko pracowali, ale poznawali nowe miejsca.

Prezes TS Gwardia Andrzej Grudziński podziękował głównemu sponsorowi, którym od wielu lat jest Urząd Miasta. Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Olsztynie Alicja Dzietowiecka nie ukrywała, że współpraca z takim klubem jest wielką przyjemnością, bo widać tu efekty wychowawcze i czysto sportowe. Stąd wywodzi się przecież nasz olimpijczyk Maciej Sarnacki, który jest wzorem dla dzieci i młodzieży. Gwardia szanując tradycje potrafi funkcjonować w nowoczesnym stylu w pełni realizując zadania.

Wsparcie miasta to jedno. Nie brakuje osób prywatnych, które też w miarę swoich możliwości pomagają młodym judokom i strzelcom (ostały się tylko te dwie dyscypliny), by podnosili swój poziom sportowy, a także czerpali ze swej pasji przyjemności i korzyści. Stąd atrakcyjne zgrupowania, kontakty międzynarodowe udział w turniejach krajowych i zagranicznych.

Andrzej Grudziński uhonorował „mecenasów” symbolicznymi upominkami, a ci odbierali je z pełnym przekonaniem, że ich pomoc daje dzieciom i młodzieży tyle radości. Przyszedł czas na głównych bohaterów roku, czyli sportowców, którzy przysporzyli klubowi najwięcej powodów do dumy. Ikoną stał się Maciej Sarnacki – olimpijczyk z Rio de Janeiro, który walczył o paszport na Igrzyskach przez dwa lata. Miał jednak pecha, bowiem w najważniejszym momencie przyplątała się kontuzja uniemożliwiająca osiągnięcie najwyższej formy. Na jego następcę wyrastają: Bartosz Sawiniec – medalista Mistrzostwa Polski Juniorów i Michał Karkotka też medalista tyle, że Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkim zaprezentowali się Mastersi, którzy oficjalnie zakończyli już dawno karierę wyczynową, ale kontynuują swą pasję, tworząc w klubie wielopokoleniową rodzinę judoków, a przy okazji zdobywając kolejne laury. Zabrakło na spotkaniu Macieja Kowalewicza, potrójnego złotego medalisty OOM i rekordzisty Polski w strzelectwie. Zmogła go choroba, ale wszyscy byli pod wrażeniem jego talentu i osiągnięć. Nagrodę odebrali za to: celnie strzelająca z pistoletu Weronika Warych oraz grupa starszych zawodników, którzy Gwardię reprezentują od wielu lat i bez niej nie wyobrażają sobie życia.

Zgodnie ze zwyczajem podziękowano trenerom, takze wszystkim innym zawodnikom: od maluchów do juniorów , którzy w tym roku nie odnieśli spektakularnych sukcesów, ale przecież wszystko przed nimi, a sporcie raz się wygrywa innym razem przegrywa. Prawdziwym hitem spotkania stał się wydany w dużym smakiem okolicznościowy kalendarz.

W kuluarowych rozmowach wspominano miniony rok, ale już pojawiły się nowe wątki. Bo życie klubu trwa dalej. Przed zawodnikami, trenerami i rodzicami kolejne wyzwania.

Jak minął rok W TS Gwardia

JUDO

Udział zawodników i zawodniczek sekcji judo T.S. „Gwardia” Olsztyn w turniejach regionalnych ogólnopolskich i międzynarodowych w roku 2016:

1. Otwarte Mistrzostwa Gdyni dzieci w judo – Gdynia, 06.02.2016 r.

II m. - Gabriela Czyżewska (44 kg)

III m. - Adam Mozol (30 kg)

III m. - Mikołaj Chodań (33 kg)

V m. - Maksymilian Strauss (39 kg)

VII m. - Filip Karkotka (36 kg)

2. Mistrzostwa Regionu Pomorskiego juniorów młodszych i młodzików w judo – Gdańsk – 13.02.2016 r.

Juniorzy młodsi:

I m. - Michał Karkotka (81 kg) – II kl. sport.

III m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg) – II kl. sport.

V m. - Piotr Dondalski (81 kg) – III kl sport.

VII m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg) – III kl. sport.

3. Grand Prix Niemiec – Dusseldorf (GER) – 28.02.2016 r.

IX-XII m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

4. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego dzieci – Rudka k. Szczytna – 20.02.2016 r.

I m. - Adam Mozol (27 kg) – 2006

I m. - Filip Karkotka (36 kg) – 2007

II m. - Mikołaj Chodań (33 kg) - 2007

II m. - Dawid Krajewski (40 kg) – 2005

II m. - Maksymilian Strauss (40 kg) – 2006

5. Puchar Polski Juniorów – Bydgoszcz – 05.03.2016 r.

III m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

udział – Michał Kotlewski (73 kg), Piotr Krajewski (73 kg)

6. Puchar Polski juniorów młodszych – Suchy Las – 20.03.2016 r.

IX m. - Piotr Dondalski (81 kg)

XII m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

udział: Michał Karkotka (81 kg),

7. 25 Międzynarodowy Turniej Judo – Dalfsen (NED), 19.03.2016 r.

I m. - Filip Karkotka (38 kg) – 2007

II m. - Dawid Krajewski (38 kg) – 2005

II m. - Jakub Sokół (55 kg) – 1999

III m. - Mikołaj Chodań (34 kg) – 2007

III m. - Gabriela Czyżewska (40 kg) – 2005

III m. - Martyna Topka (57 kg) – 2002

III m. - Michał Kotlewski (73 kg) – 1998

IV m. - Maciej Sobieraj (81 kg) – 1999

V m. - Adam Mozol (30 kg) – 2006

V m. - Maksymilian Strauss (38 kg) – 2006

V m. - Piotr Krajewski (73 kg) - 1997

8. Grand Prix Gruzji (kwalifikacje do IO - Rio 2016) – Tbilisi (GEO) – 27.03.2016 r.

III m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – klasa sport. MM

9. Otwarte Mistrzostwa miasta Marki dzieci w judo – Marki – 02.04.2016 r.

Dzieci (2004-2005, 2006-2007, 2008-2009):

I m. - Tymoteusz Stelmach (25 kg) – 2010

II m. - Michał Szukiewicz (21 kg) - 2008

III m. - Mikołaj Chodań (33 kg) – 2007

IV m.- Natalia Sarnacka (23 kg) - 2007

V m. - Filip Karkotka (36 kg) – 2007

V m. - Jan Cydzik (29 kg) – 2008

V m. - Hanna Winnicka (20 kg) – 2009

V m. - Piotr Wysocki (22 kg) – 2009

VII m. - Julia Leńska (20 kg) - 2009

VII m. - Gabriela Czyżewska (41 kg) – 2005 (walki razem z chłopcami)

udział: Maciej Jońca (36 kg – 2003), Grzegorz Zelwer (50 kg – 2004), Aleksandra Zakrzewska (+37 kg – 2007), Filip Zając (+37 kg – 2007).

10. Mistrzostwa Polski Juniorów – Kąty Wrocławskie – 02.04.2016 r.

III m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

11. Puchar Polski Juniorów młodszych – Piła – 09.04.2016 r.

XVI m. - Michał Karkotka (81 kg)

udział: Szymon Przybyłowicz (66 kg), Bartosz Przybyłowicz (73 kg), Piotr Dondalski (81 kg).

12. „II Kwietniowy Turniej Judo” - Warszawa – 17.04.2016 r.

III m. - Piotr Wysocki (2009) - 22 kg

III m. - Tymoteusz Stelmach (2010) - 25 kg

V m. - Michał Szukiewicz (2008) - 21 kg

udział - Filip Zając - (2007) - 42 kg

13. Mistrzostwa Europy seniorów (indywidualne i drużynowe) – Kazań (RUS) – 23-24.04.2016 r.

IX-XII m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

III m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – Drużynowe Mistrzostwa Europy

14. Eliminacje do OOM w judo - Elbląg – 23.04.2016 r.

III m. - Jakub Sokół (55 kg) – awans

III m. - Michał Karkotka (81 kg) – awans

III m. - Piotr Dondalski (81 kg) – awans

VII m. - Anna Hanowska (57 kg)

VII m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

VII m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg)

VII m. - Maciej Sobieraj (81 kg)

IX m . - Mateusz Zubalski (60 kg)

15. Turniej Międzynarodowy z okazji 70-lecia Obwodu Kaliningradzkiego – Kaliningrad (RUS) – 24.04.2016 r.

II m. - Joanna Grudzińska (+72 kg)

16. Arrachion Cup – Olsztyn – 30.04.2016 r.

Grupa początkująca:

I m. - Piotr Wysocki (2009) – 22 kg

I m. - Natalia Sarnacka (2007) – 22 kg

I m - Filip Zając (2007) – 40 kg

I m. - Grzegorz Zelwer (2004) – 46 kg

II m. - Michał Szukiewicz (2008) – 20 kg

III m. - Bartosz Wątły (2009) – 25 kg

III m. - Piotr Prais (2006) – 34 kg

III m. - Aleksandra Zakrzewska (2006) – 34 kg

Grupa zaawansowana:

I m. - Jakub Kolos (2004) – 34 kg

I m. - Gabriela Czyżewska (2005) – 42 kg

I m. - Adam Mozol (2006) – 30 kg

I m. - Maksymilian Strauss (2006) – 38 kg

II m. - Dawid Krajewski 2005) – 38 kg

II m. - Filip Karkotka (2007) – 38 kg

I m. - T.S. „Gwardia” Olsztyn w klasyfikacji klubowej.

17. Lugi Judo Cup – Lund (SWE) – 07.05.2016 r.

III m. - Joanna Grudzińska (+60 kg)

IV m. - Gabriela Czyżewska (42 kg)

18. Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Elbląga dzieci i młodzików w judo – Memoriał Czesława Misiuka - Elbląg - 07.05.2016 r.

Dzieci (chłopcy 2006 i młodsi):

V m. - Adam Mozol (2006) - 30 kg

V m. - Maksymilian Strauss (2006) - 40 kg

IX m. - Filip Karkotka (2007) - 40 kg

Dzieci (chłopcy 2004-2005):

II m. - Jakub Kolos – (2004) – 36 kg

Młodzicy (2002-2003):

I m. - Grzegorz Zdrada (60 kg)

I m. - Martyna Topka (57 kg)

II m. - Miłosz Chodań (73 kg)

W klasyfikacji drużynowej „Gwardia” Olsztyn zajęła 9 miejsce. W zawodach udział wzięło

215 zawodników i zawodniczek z 23 klubów północnej i północno – wschodniej Polski oraz Rosji, Ukrainy i Litwy.

19. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM – MP juniorów młodszych) – Elbląg – 14-15.05.2016 r.

II m. - Michał Karkotka (81 kg) – I kl. sportowa

IX m. - Jakub Sokół (55 kg)

XVII m. – Piotr Dondalski (81 kg)

W klasyfikacji medalowej mężczyzn w OOM 2016, „Gwardia” Olsztyn zajęła 10 miejsce, w klasyfikacji punktowej 16 miejsce w Polsce (10 pkt.).

20. Grand Prix Kazachstanu - Ałmaty (KAZ) – 15.05.2016 r.

VII m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

21. Dzień Dziecka na sportowo – Olsztyn – 28.05.2016 r.

I m. - Natasza Cydzik (2010) – 18 kg

I m. - Hanna Winnicka (2009) – 19 kg

I m. - Michał Szukiewicz (2008) – 20 kg

I m. - Tymoteusz Stelmach (2010) – 23 kg

I m. - Adam Mozol (2006) – 30 kg

I m. - Gabriela Czyżewska (2005) – 42 kg

II m. - Jan Cydzik (2008) – 26 kg

II m. - Aleksandra Zakrzewska (2007) – 40 kg

II m. - Filip Karkotka (2007) – 32 kg

II m. - Joanna Grudzińska (2004) – pow. 50 kg

III m. - Bartosz Wątły (2009) – 25 kg

III m. - Ryszard Kuprian (2009) – 35 kg

III m. - Filip Zając (2007) – 42 kg

III m. - Maksymilian Strauss (2006) – 38 kg

III m. - Grzegorz Zelwer (2004) – 46 kg

22. V. Otwarty Puchar Polski Masters – Płock – 11.06.2016 r.

II m. - Marek Jabłoński (81 kg) – grupa wiekowa: M5

II m. - Adam Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa M4

III m. - Robert Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa M4

23. XX. Międzynarodowy Ostródzki Turniej Judo – Ostróda - 18.06.2016 r.

Dzieci (2004-2010) :

I m. - Aleksandra Kisielewska (2004) – 45 kg

I m. - Aleksandra Zakrzewska (2007) – 42 kg

I m. - Jan Cydzik (2008) – 27 kg

I m. - Hanna Winnicka (2009) – 19 kg

I m. - Ryszard Kuprian (2009) – 35 kg

I m. - Tymoteusz Stelmach (2010) – 24 kg

II m. - Natalia Sarnacka (2007) – 22 kg

II m. - Julia Leńska (2009) – 19 kg

II m. - Michał Szukiewicz (2008) – 20 kg

III m. - Wiktor Kisielewski (2006) – 40 kg

III m. - Natasza Cydzik (2010) – 19 kg

IV m. - Filip Zając (2007) – 40 kg

24. XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia – Bochnia – 18-19.06.2016 r.

Młodzicy (2002-2003):

II m. - Grzegorz Zdrada (60 kg)

Dzieci (2004-2005):

I m. - Joanna Grudzińska – pow. 55 kg

III m. - Jakub Kolos – 36 kg

V m. - Gabriela Czyżewska (44 kg)

Dzieci (2006-2007):

udział: Mikołaj Chodań, Filip Karkotka, Maksymilian Strauss, Adam Mozol.

25. Otwarte Mistrzostwa Województwa juniorów, juniorów młodszych, młodzików i dzieci w judo, Elbląg, 11.06.2016 r.

Juniorzy U20 (1996-1998):

I m. - Piotr Krajewski (73 kg)

I m. - Bartosz Sawiniec (+90 kg)

III m. - Michał Kotlewski (73 kg)

Juniorzy młodsi U17 (1999-2001):

I m. - Anna Hanowska (63 kg)

I m. - Michał Karkotka (81 kg)

II m. - Jakub Sokół (60 kg)

III m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg)

III m. - Piotr Dondalski (81 kg)

V m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

V m. - Maciej Sobieraj (81 kg)

Młodzicy (2002-2003):

I m. - Grzegorz Zdrada (60 kg)

I m. - Martyna Topka (63 kg)

Dzieci (2004-2006):

I m. - Gabriela Czyżewska (42 kg)

II m. - Joanna Grudzińska (+60 kg)

III m. - Jakub Kolos (36 kg)

IV m. - Dawid Krajewski (39 kg)

IV m. - Aleksandra Kisielewska (42 kg)

V m. - Wiktor Kisielewski (39 kg)

26. Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016, Rio de Janeiro (BRA) – 12.08.2016 r.

XII m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

27. Otwarty Puchar Polski juniorów – Sochaczew – 03.09.2016 r.

I m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

28. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” - Bydgoszcz –03.09.2016 r.

Juniorzy młodsi:

II m. - Piotr Dondalski (90 kg)

III m. - Michał Karkotka (81 kg)

V m. - Grzegorz Zdrada (60 kg)

udział: Martyna Topka (63 kg)

29. Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo - IX Memoriał Józefa Matrackiego - Olsztyn, 17.09.2016 r.

Dzieci młodsze U10 (2006 – 2007):

II m. Adam Mozol (33 kg)

II m. Aleksandra Zakrzewska (39 kg)

III m. Natalia Sarnacka (24 kg)

III m. Mikołaj Chodań (36 kg)

III m. Maksymilian Strauss (42 kg)

III m. Wiktor Kisielewski (42 kg)

III m. Filip Zając (45 kg)

V m. Filip Karkotka (42 kg)

Dzieci starsze U12 (2004 – 2005):

I m. Gabriela Czyżewska (39 kg)

II m. Jakub Kolos (36 kg)

II m. Grzegorz Zelwer (51 kg)

III m. Dawid Krajewski (42 kg)

III m. Joanna Grudzińska (+57 kg

V m. Aleksandra Kisielewska (42 kg)

Młodzicy U14 (2002 – 2003):

II m. Martyna Topka (63 kg)

II m. Miłosz Chodań (73 kg)

30. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) – Bydgoszcz – 02.10.2016 r.

III m. - Zuzanna Kania (57 kg)

V m. - Martyna Topka (63 kg)

V m. - Miłosz Chodań (73 kg)

VII m. - Maciej Jońca (38 kg)

VII m. - Rafał Kotlewski (55 kg)

31. Arrachion Cup – Biskupiec – 15.10.2016 r.

Dzieci (2010-2011):

I m. - Tymoteusz Stelmach (27 kg)

Dzieci (2008-2009):

I m. - Michał Szukiewicz (20 kg)

II m. - Julia Leńska (22 kg)

III m. - Piotr Wysocki (21 kg)

III m. - Hanna Winnicka (22 kg)

III m. - Bartosz Wątły (28 kg)

III m. - Ryszard Kuprian (36 kg)

Dzieci (2006-2007):

II m. - Mikołaj Chodań (33 kg)

II m. - Filip Karkotka (39 kg)

III m. - Szymon Bugowski (39 kg)

III m. - Maksymilian Strauss (42 kg)

III m. - Wiktor Kisielewski (42 kg)

III m. - Filip Zając (46 kg)

V m. - Aleksandra Zakrzewska (39 kg)

Dzieci (2004-2005):

I m. - Jakub Kolos (36 kg)

I m. - Joanna Grudzińska (+45 kg)

II m. - Gabriela Czyżewska (45 kg)

V m. - Aleksandra Kisielewska (45 kg)

Joanna Grudzińska otrzymała Puchar Burmistrza Biskupca dla najlepszej zawodniczki grupy wiekowej 2004-2005.

32. VII Międzynarodowy Turniej judo im. Leszka Piekarskiego – Białystok, 16.10.2016 r.

I m. - Piotr Krajewski (73 kg)

II m. - Michał Karkotka (81 kg)

II m. - Piotr Dondalsaki (90 kg)

II m. - Jakub Tomaszewska - kategoria „student”

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych – Suchy Las k. Poznania, 12.11.2016 r.

VII m. - drużyna w składzie: Rafał Kotlewski (55 kg), Jakub Sokół (60 kg), Szymon Przybyłowicz (66 kg), Bartosz Przybyłowicz (73 kg), Michał Karkotka (81 kg), Maciej Sobieraj (81 kg), Piotr Dondalski (+81 kg)

34. Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski - Baltic Cup – Gdynia – 18-20.11.2016 r.

Dzieci U13 (2004-2005):

III m. - Joanna Grudzińska (+70 kg)

III m. - Jakub Kolos (42 kg)

V m. - Gabriela Czyżewska (42 kg)

Młodzicy U15 (2002-2003, prawo startu 2004):

IV m. - Joanna Grudzińska (+70 kg)

IX m. - Jakub Kolos (42 kg)

Juniorzy młodsi U17 (2000-2001):

III m. - Piotr Dondalski (90 kg)

udział: Bartosz Przybyłowicz(73 kg)

Juniorzy U20 (1997-1999):

I m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg)

IX m. - Michał Karkotka (81 kg)

udział: Michał Kotlewski (73 kg)

35. Tomita Cup – Mikołajkowy Turniej Dzieci w judo – Elbląg – 03.12.2016 r.

Dzieci starsze (2007-2008):

II m. - Natalia Sarnacka (24 kg)

II m. - Szymon Bugowski (42 kg)

III m. - Filip Zając (45 kg)

V m. - Jan Cydzik (30 kg)

Dzieci młodsze (2009-2010):

II m. - Hanna Winnicka (21 kg)

II m. - Piotr Wysocki (23 kg)

III m. - Julia Leńska (21 kg)

III m. - Tymoteusz Stelmach (26 kg)

36. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters – Sobótka k. Wrocławia – 10.12.2016 r.

II m. - Jacek Staruch (100 kg) – M5

III m. - Robert Karkotka (81 kg) – M4

III m. - Marek Jabłoński (81 kg) – M5

udział - Adam Karkotka (73 kg) – M4 (kontuzja)

37. „Z prezentami na tatami”- Mikołajkowe Mistrzostwa Olsztyna dzieci – Olsztyn – 11.12.2016 r.

Dzieci starsze (2004-2005- 2006):

I m. - Gabriela Czyżewska (46 kg)

I m. - Jakub Kolos (47 kg)

I m. - Joanna Grudzińska (+46 kg)

II m. - Dawid Krajewski (47 kg)

II m. - Michał Szewczak (64 kg)

Dzieci młodsze (2007-2008)

II m. - Natalia Sarnacka (27 kg)

III m. - Jan Cydzik (30 kg)

III m. - Mikołaj Chodań (35 kg)

III m. - Maksymilian Strauss (42 kg)

V m. - Filip Zając (48 kg)

Dzieci najmłodsze (2009-2011):

I m. - Borys Lendo (23 kg)I m.

I m. - Hanna Winnicka (23 kg)

I m. - Tymoteusz Stelmach (26 kg)

II m. - Piotr Wysocki (23 kg)

II m. - Julia Leńska (23 kg)

II m. - Bartosz Wątły (28 kg)

II m. - Ryszard Kuprian (34 kg)

III m. - Jagoda Kupniewska (23 kg)

V m. - Piotr Prusaczyk (23 kg)

Turniej Pierwszego Kroku w judo:

Dziewczęta:

I m. - Antonina Stelmach (36 kg)

II m. - Natasza Cydzik (22 kg)

III m.- Natasza Szukiewicz (22 kg)

III m. - Hanna Zając (36 kg)

Chłopcy:

I m. - Franciszek Masłoń (28 kg)

I m. - Michał Szewczak (62 kg)

II m. - Aleksander Szczapa (28 kg)

II m. - Łukasz Tyrka (32 kg)

II m.- Kacper Kurczycki (39 kg)

III m.- Stefan Kruczek (32 kg)

Chłopcy (2009-2011):

I m. - Arkadiusz Ptak (42 kg)

II m. - Antoni Jędrzejewski (26 kg)

II m. - Kornel Wilczewski (30 kg)

III m.- Mieszko Chodań (23 kg)

III m.- Robert Martyn (26 kg)

STRZELECTWO

Wykaz startów i osiągnięć zawodników Sekcji Strzeleckiej TS Gwardia; w roku 2016

16.01. 2016 r. Pilzno - Grand Prix Pilzno

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie wynik 600,9 - 20 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie wynik 601,0 - 19 miejsce

04-07.02.2016 r. Puck - Zawody Zaślubiny z Morzem

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; I strzelanie wynik 402,2 - 1 miejsce

- Kpn 40; II strzelanie wynik 405,7 - 1 miejsce; RP Jmł.

Weronika Warych

- Ppn 40; I strzelanie wynik 364 - 2 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie wynik 368 - 2 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 40 I strzelanie wynik 326 - 3 miejsce

- Ppn 40 II strzelanie wynik 320 - 2 miejsce

18.03.2016 r. Siedlce - Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Zlot Orlików

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; I strzelanie wynik 398,4 - 1 miejsce

- Kpn 40; II strzelanie wynik 404,6 - 1 miejsce;

Weronika Warych

- Ppn 40; I strzelanie wynik 348 - 5 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie wynik 360 - 5 miejsce

Jakub Surtel

-Ppn 30; I strzelanie wynik 252 - 11 miejsce

- Ppn 30; II strzelanie wynik 252 - 14 miejsce

21-24.04. 2016 r. Wrocław - I Runda Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 603,1 - 1 miejsce

- Ksp 60 L ; wynik 603,7 - 7 miejsce

12-15.05. 2016 r. Zielona Góra - II Runda Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 594,4 - 8 miejsce

- Ksp 60 L ; wynik 595,9 - 27 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 365 - 3 miejsce

19-22.05. 2016 r. Wrocław - Puchar Prezesa

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; wynik 383 - 1 miejsce

- Ksp 60 L; wynik 582 - 3 miejsce

- Ksp 3x20; wynik 551 - 2 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 358 - 8 miejsce

28.04-03.05. 2016 r. Ustka - Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża

Maciej Kowalewicz

- Kdw 60L; wynik 595 - 5 miejsce

- Ksp 3x20; wynik 530 - 8 miejsce

- Kpn 40; wynik 397 - 2 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 359 - 4 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 40; wynik 335 - 9 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 547 - 3 miejsce

- Ppn 60; wynik 509 - 19 miejsce

- Pd 60; wynik 525 - 5 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 564 - 9 miejsce

- Pd 60; wynik 522 - 9 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 512 - 23 miejsce

- Pd 60; wynik 420 - 18 miejsce

02-06.06. 2016 r. Ustka - III Runda Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 600,3 - 1 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1091 - 3 miejsce

- Kdw 60L; wynik 604.2 - 8 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 549 - 8 miejsce

- Ppn 60; wynik 546 - 24 miejsce

- Pd 60; wynik 505 - 20 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 518 - 35 miejsce

- Pd 60; wynik 465 - 25 miejsc

09-12.06. 2016 r. Zielona Góra - Złoty Muszkiet ,złota krócica II Runda Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; wynik 385 - 1 miejsce

- Ksp 60 L ; wynik 573 - 6 miejsce

- Ksp 3x20; wynik 537 - 5 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 324 - 29 miejsce

24-26.06. 2016 r. Ustka - Eliminacje strefowe do finału OOM

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; wynik 385 - 1 miejsce

- Ksp 60 L ; wynik 580 - 1 miejsce

- Ksp 3x20; wynik 555 - 1 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 361 - 1 miejsce

Jakub Surtel

-Ppn 40; wynik 343 - 3 miejsce

- Pd 40; wynik 283 - 3 miejsce

30.06-03.07. 2016 r. Wrocław - Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 558 - 7 miejsce

- Pc 30+30; wynik 527 - 10 miejsce

- Pd 60; wynik 513 - 33 miejsce

- Ppn 60; wynik 545 - 50 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 552 - 40 miejsce

- Pd 60; wynik 498 - 40 miejsce

- Pc 30+30; wynik 513 - 13 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 501 - 71 miejsce

19-24.07. 2016 r. Wrocław - Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Maciej Kowalewicz

- Kpn 40; wynik 404,3 - 1 miejsce

- Ksp 3x20; wynik 572 - 1 miejsce RP Jmł.

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 352 - 10 miejsce

19-24.07. 2016 r. Wrocław - Grand Prix Juniorów Młodszych

Maciej Kowalewicz

- Ksp 60 L; wynik 612,4 - 1 miejsce RP Jmł.

19 - 21.2016 r. Bydgoszcz - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Surtel Jakub

- Ppn 30; wynik 266 - 2 miejsce

22-25.09. 2016 r. Ustka - Finał Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 611,6 - 1 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1124 - 1 miejsce

- Kdw 60L; wynik 607,6 - 7 miejsce

2016 r. Tarnów - Mistrzostwa LOK

Weronika Warych

- Ppn 40; - miejsce

07-0910. 2016 r. Bochnia - Podziemne Zawody Strzeleckie

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 530 - 12 miejsce

15-16.10. 2016 r. Elbląg - Zawody Strzeleckie o Puchar Elbląga

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 615,8 r.ż. - 1 miejsce

- Kpn 60; wynik 617,0 r.ż - 1 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 348 - 1 miejsce

- Ppn 40; wynik 363 - 1 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 30; wynik 248 - 4 miejsce

- Ppn 30; wynik 244 - 2 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 563 - 1 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 536 - 3 miejsce

- Ppn 60; wynik 539 - 4 miejsce

03-06.11. 2016 r. Łeba - Zawody Klasyfikacyjne Baltic Cup 2016

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 605,5 - 2 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 609,6 - 1 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; I strzelanie, wynik 338 - 28 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie, wynik 341 - 29 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 30; I strzelanie, wynik 263 - 11 miejsce

- Ppn 30; II strzelanie, wynik 263 - 15 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 542 - 26 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 546 - 24 miejsce

Jarosław Budny

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 542 - 26 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 521 - 29 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 538 - 29 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 538 - 28 miejsce

17-20.11. 2016 r. Wrocław - Zawody Klasyfikacyjne

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 605,5 - 3 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 609,3 - 2 miejsce

Sprawdzian kadry - Kdw 60L - 617,9 r.ż

Weronika Warych

- Ppn 40; I strzelanie, wynik 362 - 8 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie, wynik 344 - 15 miejsce

24-27.11. 2016 r. Białysok - Zawody Międzynarodowe Polish Open Kaliber 2016

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 608,6 - 7 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 610,3 - 7 miejsce

Jarosław Budny

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 539 - 40 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 532 - 46 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 536 - 43 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 547 - 38 miejsce

15-16.12. 2016 r. Luxemburg - Zawody Międzynarodowe RIAC 2016

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 613,2 - 4 miejsce (finał 8 miejsce)

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 617,8 - 2 miejsce (finał 8 miejsce) RŻ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn