III. Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszcz młodzików i dzieci 2017 – Gabriela Czyżewska nie miała sobie równych

W sobotę (11 marca) odbyły się III. Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy młodzików i dzieci w judo. Udział wzięło ponad 500 dzieci i ponad 100 młodzików z północnej i centralnej Polski. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały: TS Gwardia Olsztyn, Truso Elbląg, Zatoka Braniewo i Nippon Olsztyn. Swoimi wrażeniami, łącznie z wynikami podzieli się reprezentacji olsztyńskiej Gwardii

Tak duża liczba startujących spowodowała opóźnienia w planowym rozgrywaniu walk poszczególnych grup wiekowych. Niektórzy zawodnicy czekali na swoje pojedynki ponad 8 godzin. Zważeni około godz. 10-11 walczyli po godz. 19. Liczba uczestników chyba przerosła organizatorów. Ale z drugiej strony nie ma co się dziwić ponieważ to był pierwszy start po dwumiesięcznej przerwie i każdy czekał na te zawody żeby sprawdzić się po zimowej przerwie i obozach.

ju5

W niektórych wagach było ponad 30 a nawet 50 i 60 uczestników. Zdobycie medalu graniczyło niemal z cudem. Dobrym przykładem był zawodnik Gwardii Adam Mozol który wygrał 3 walki, przegrał 2 pojedynki i zajął dopiero 5 miejsce (22 zawodników w wadze). Mimo to pozostawił bardzo dobre wrażenie a jego akcje techniczne wzbudzały zachwyt wśród obserwujących. Podobnie jak Piotr Wysocki (24 kg - 2009) i Tymoteusz Stelmach (27 kg - 2010) którzy przeszli prawdziwy "chrzest bojowy". Obaj zajęli 5 miejsca po stoczeniu 5 walk (3 wygrane i 2 przegrane).

Klasą dla siebie była Gabriela Czyżewska (46 kg - 2005) która zajęła 1 miejsce wygrywają 5 walk, wszystkie przed czasem. Nie dała swoim rywalkom żadnych szans rozstrzygając wszystkie pojedynki już 1 minucie. Jej przewaga nad rywalkami była widoczna w każdym elemencie technicznym.

ju2

Maluchy startujące w grupie wiekowej 2009-2010 pierwszy raz wzięły udział w tak dużej imprezie. Mimo to walczyły bez respektu. Doskonałym przykładem jest Julia Leńska (21 kg - 2009) która po 4 zwycięskich walkach eliminacyjnych uległa dopiero w finale i ostatecznie zajęła 2 miejsce.

Mimo zróżnicowanych wyników wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania za udział w turnieju – kończy relację z turnieju trener Gwardii Andrzej Grudziński