Puchar Polski Młodzików Suchy Las 2017 – Patryk Laskowski z Żaka Ełk wygrał wszystko.

W miejscowości Suchy Las odbył się w sobotę (18 marca) Puchar Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Województwo warmińsko-mazurskie najliczniej reprezentowali zawodnicy Żaka Ełk i właśnie Patryk Laskowski z tego klubu odniósł duży sukces wygrywając licznie obsadzona kategorię do 60 kg. Odniósł pięć zwycięstw. Trzecie miejsce w wadze 52 kg wywalczyła Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg).

Trzecia była również Joanna Grudzińska (Gwardia Olsztyn) w kat. +70 kg, ale tu startowały tylko trzy zawodniczki. Pozostali poza czołówką.

Opinia prezesa W-M Z Judo Andrzeja Grudzńskiego

Duże słowa uznania dla Patryka Laskowskiego (MKS Żak Ełk) który zwyciężył w kat. wag. 60 kg. Ale jest to ubiegłoroczny medalista MP młodzików więc tego po nim należało się spodziewać. Świadczy to tylko o jego prawidłowym rozwoju i doskonałym prowadzeniu przez trenera Krzysztofa Sosnowskiego.

Także Monika Wołoszyn (52 kg) zasługuje na słowa uznania, chociaż uważam że równie dobrze mogła walczyć w finale. Niestety moment dekoncentracji w walce o wejście do finału kosztował ją przegraną walkę. Ale w pojedynku o 3 miejsce nie dała rywalce żadnej szansy i zdobyła brązowy medal.

Należy również podkreślić że pomimo dużej liczby startujących zawody przebiegały bardzo sprawnie co jest dużą zasługą organizatorów.