Warsaw Judo Open 2017 – Bartosz Sawiniec finalistą, a złoto było tuż tuż

Fot. nadesłane

W stolicy odbywała się w weekend (30 września/1 października) XIX edycja międzynarodowego turnieju pod nazwą Warsaw Judo Open - European Top Tournament. To gigantyczna impreza z udziałem 1822 zawodników z 31 krajów, reprezentujących 309 klubów. W niektórych kategoriach wagowych startowało po 50, 60, 70 zawodników. Walczyli juniorzy (U20), juniorzy młodsi (U17) oraz młodzicy (U15)

Jedyny medal dla okręgu warmińsko-mazurskiego zdobył w rywalizacji juniorów Bartosz Sawiniec (+100 kg) z Gwardii Olsztyn, który w eliminacjach pokonał przed czasem Michała Pietrasa (UKS Arashi Łódź) oraz Jana Maseka (Czechy) także przed czasem. Niestety w finale po raz kolejny przegrał ze swoim odwiecznym rywalem Krzysztofem Załęcznym z Torunia. Do połowy walka była wyrównana, olsztynianin nawet prowadził (Załęczny miał karę) ale w końcówce walki moment nieuwagi kosztował Sawińca rzut i w efekcie przegraną przed czasem. Nie mniej jednak drugie miejsce to duży sukces w tak prestiżowym turnieju.

Michał Kotlewski (73 kg - 70 zgłoszonych zawodników) w pierwszej rundzie pokonał przed czasem przez trzymanie Andrea Fritscha z Luxemburga ale w kolejnym pojedynku uległ Nikicie Piatrovich z Dynamo Grodno (BLR) i odpadł z turnieju.

Michał Karkotka (81 kg - 49 zgłoszonych zawodników) w pierwszej rundzie trafił na Estończyka Karla Tuksammel którego zwyciężył przed czasem przez dyskwalifikację przeciwnika ale w drugiej rundzie nie sprostał zawodnikowi z Niemiec Felixowi Exnerowi (przegrana przed czasem) i także odpadł z turnieju. Startowali też judocy elbląskich sekcji: Truso i Tomita oraz Żaka Ełk.

Przy takiej liczbie startujących zawodników (łącznie z reprezentacjami narodowymi) przedarcie się do strefy medalowej graniczyło z cudem.

z44501013

U20M+100 (9)

1. ZAŁĘCZNY Krzysztof Polish National Team/POL

2. SAWINIEC Bartosz Polish National Team/POL

3. KUKHARENKA Yahor UOR Grodno/BLR

3. MAZURCZAK Wiktor UMKS ŻAK KIELCE/POL

5. MAŠEK Jan SJ Litoměřice/CZE

5. PIETRAS Michał UKS Arashi Łódź/POL

7. JAWORSKI Dominik KJ AZS Opole Opole/POL

7. LEWANDOWICZ Amadeusz UKS Olimp Nowa Sól/POL

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn