XVI Baltic Cup 2017 - Michał Jędrzejczyk i Monika Wołoszyn - złoto, Bartosz Sawiniec - srebro

Fot. ilustracja

W weekend (11/12 listopada) w Gdyni odbywał się Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych. W grupie juniorów młodszych w kat. +90 kg zwyciężył Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno), w kat.   juniorów drugie miejsce w wadze +100 kg zajął Martosz Sawiniec. W młodzikach zwycięstwo odniosła Monika Wołoszyn (Tomita).

Na podium znaleźli się gwardziści: Joanna Grudzińska Rafał Kotlewski i Miłosz Chodań oraz zawodniczka Żaka Ełk Maja Gutowska. W niedziele walczyli juniorzy młodsi. Piąte miejsce zajęła Monika Włołoszyn, która stoczyła az pięć walk, a jest jeszcze młodziczką. Trzecie miejsce zajął Kacper Wojciechowski (Tomita), ale w wadze 90 kg zgłosiło się tylko...trzech judoków.

Wyniki

Juniorzy

Waga 55 kg

Omar Alwagedi (Truso Elbląg) – 4 miejsce

(każdy z każdym)

- Piotr Zaborowski (Asz Woj. Warszawa) porażka

- Baeniamin Podemski (UKS 3 Piła) porażka

- Jakub Kubicki (Olimp Nowy Sól) zwycięstwo

- Krystian Kułaga (Ostrovia Ostrów Świętokrzyski) porażka

Waga 66 kg

Marcin Talerczyk ( Kosai Elbląg)

- Radosław Dragan ( UKS 10 Bydgoszcz) porażka

Waga 73 kg

Michał Kotlewski (Gwardia Olsztyn)

- Bartosz Karaś (Wisła Kraków) - porażka

Waga 73 kg

Jakub Kowalski (Tomita Elbląg)

- Olaf Kowalski (Żak Kielce) zwycięstwo

- Radosław Sroka (Gwardia Wrocław) porażka

rep.

- Arkadiusz Stodolski (Leśnik Kaczory) porażka

Waga 73 kg

Piotr Kieres (Truso Elbląg)

- Cezary Tchórzewski (Wybrzeże Gdańsk) porażka

rep.

- Piotr Berlanka (Judo Opole) zwycięstwo

- Hubert Włodarczyk (Pałac Młodzieży Tarnów) porażka

Waga 81 kg

Arkadiusz Cieślak (Truso Elblag)

- Jan Kujawa (Judo Toruń) zwycięstwo

- Bartosz Szaniawski (Gryf Słupsk) porazka

rep.

- Patrtyk Leśniak (Gwardia Łódź) porazka

Waga 81 kg

Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn) – 7 miejsce

- Paweł Kapusta (La Salle Gdańsk) zwycięstwo

- Arkadiusz Dziarmaga (Błękitni tarnów) porażka

rep.

- Patryk Leśniak (Gwardia Łódź) porażka

Waga +100 kg

Bartosz Sawiniec (Gwardia Olsztyn) – 2 miejsce

Grupa

- Wiktor Mazurczak (Żak Kielce) zwycięstwo

- Dominik Jaworski (AZS Opole) zwyciestwo

Półfinał

- Michał Pietras (Arashi Łódź) zwycięstwo

Finał

- Krzysztof Załęczny (Judo Toruń) porażka

22886061 1847727131934358 8911118225638352434 n

Młodziczki

Waga 48 kg

Maja Gutowska (Żak Ełk) – 3 miejsce

Grupa

- Maria Stola (Grizzly Gdańsk) zwycięstwo

- Natalia Łukaszewicz (Kontra Mińsk mazowiecki) porażka

Półfinał

- Zuzanna Woźniak (Yuko Józefów) porazka

Waga 57 kg

Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg) 1 miejsce

Grupa

- Martyna Kulik (Olimpia Judo Elbląg) zwycięstwo

- Agnieszka Załuska (AZS UW Warszawa) zwycięstwo

Półfinał

- Justyna Malacha (UKS 5 Żnin) zwycięstwo

Finał

- Dominika Maruszak (AZS AWFiS Gdańsk) zwycięstwo

Waga 70 kg

Zuzanna Piotrowska (Gwardia Olsztyn) – 7 miejsce

Grupa

- Martyna Miotek (Olimpia Grudziądz) porażka

- Aleksandra Dudek (Budowlani Sosnowiec) porażka

- Martyna Szaniawska (Gryf Słupsk) porażka

Waga +70 kg

Joanna Grudzińska (Gwardia Olsztyn) – 2 miejsce

Każdy z każdym

- Zuzanna Mikołajczak (Gwardia Koszalin) porażka

- Kornelia Duszczak (Gwardia Koszalin) zwycięstwo

Młodzicy

Waga 32 kg

Jakub Kolos (Gwardia Olsztyn)

- Jan Borsuk (UKJ 82 Warszawa) porażka

Waga 60 kg

Rafał Kotlewski ((Gwardia Olsztyn) – 2 miejsce

- Kamil Dziecielski (Simba Reda) zwycięstwo

- Mateusz Witkowski (Ostrovia Ostrów Świętkokrzyski) zwycięstwo

- Damian Pławecki (MOSiR Bochnia) zwycięstwo)

Finał

- Bartłomiej Szadejko (Conrad Gdańsk) – porażka

Waga 60 kg

Patryk Laskowski (Żak Ełk) – 5 miejsce

- Filip Zajączkowski (Kosai Judo Elbląg) zwycięstwo

- Mark Cherednychenko (Kokoro Łódź) zwycięstwo

Półfinał

Bartłomiej Szadejko (Conrad Gdańsk)

o 3 miejsce

- Łukasz Przybylski (UKS 10 Bydgoszcz)

Waga 60 kg

Filip Zajączkowski (Kosai Judo Elbląg)

- Patryk Laskowski (Żak Ełk) porażka

rep.

- Mark Cherednychenko (Kokoro Łódź) porażka

Waga 81 kg

Miłosz Chodań (Gwardia Olsztyn) – 2 miejsce

Każdy z każdym

- Karol Biernacki (La Salle Gdańsk) zwycięstwo

- Szymon Witusik (Arcus Warszawa) zwycięstwo

- Jakub Bogdaniuk (Halinów Team) porażka

- Szymon Markowski (Olimp Nowa Sól) zwycięstwo

Juniorki młodsze

Waga 57 kg

Monika Wołoszyn (Tomita Rlbląg) – 5 miejsce

- Emilia Kowalska (Judo Kowala) zwycięstwo

- Weronika Nędzyk (Olmipia Poznań) porażka

rep.

- Alicja Godlewska (AZS UW Warszawa) zwycięstwo

- Martyna Glubiak (Vzarni Bytom) zwycięstwo

o 3 miejsce

- Karina Kwiatek (Judo Toruń) porażka

Waga 70 kg

Agata Kosińska (Gwardia Szczytno) – 7 miejsce

- Oliwia Woźniczka (Juvenia Wrocław) porażka

rep.

- Joanna Świtońska (AZS AWFiS Gdańsk) porażka

Juniorzy młodsi

Waga 50 kg

Piotr Danielak (Żak Ełk)

- Filip Grela (Czarni Bytom) porażka

Waga 60 kg

Jakub Malak (Żak Ełk)

- Oskar Dąbrowski (UKJ Rys Warszawa) porażka

Waga 60 kg

Patryk Laskowski (Żak Ełk)

- Tomasz Batóg ( Ostrovia ostrów Świętokrzyski zwycięstwo

- Adrian Popal (Panda Warszawa) porażka

Waga 60 kg

Łukasz Koronkiewicz (Żak Ełk)

- Jakub Dziedzic (Judo Mysłowice) zwycięstwo

- Adam Majewski (Praskie Centrum Sportowe Warszawa) porażka

Waga 66 kg

Dominik Filipowicz (Tomita Elbląg)

- Muraz Khudojew (Gruzja) zwycięstwo

- Aleksander Pauch (Dwunastka Leszno) zwycięstwo

- Mateusz Pławecki (MOSiR Bochnia) porażka

rep.

- Filip Kubiak ( (Akademia Judo Poznań) porażka

Waga 66 kg

Aleksander Żmuda (Olimpia Judo Elbląg)

- Artur Olkowski (Gwardia Bydgoszcz) porażka

Waga 81 kg

Rafał Cebula (Olimpia Judo Elbląg)

- Jan Sosnowski (AZS AWFiS Gdańsk) porażka

rep.

- Kacper Daniłowski (UKS 10 Bydgoszcz) zwycięstwo

- Dawid Mechowski (Conrad Gdańsk) porażka

Waga 90 kg

Kacper Wojciechowski (Tomita Elbląg) – 3 miejsce

(każdy z każdym)

- Mikołaj Paziewski (Judo Toruń) porażka

- Filip Karczyk (Praskie Centrum Sportu Warszawa) porażka

Waga +90 kg

Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) – 1 miejsce

Grupa

- Patryk Lipiński (Judo Kowala) zwycięstwo

- daniel Jędrzejewski (Gwardia Koszalin) porażka

- Wojciech Bartos (Czarni Bytom) zwycięstwo

Półfinał

- Adamdeusz Lewandowicz (Olimp Nowa Sól)

Finał

- Daniel Jędrzejewski (Gwardia Koszalin) zwycięstwo

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn