W Jiu jitsu sukcesy „starych” i młodych – Tak to działa: mistrzowie przekazują pałeczkę

Fot. ilustracja

W zakończonych w Bogocie (Kolumbia) Mistrzostwach Świata w brazylijskim jiu juitsu reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową zdobywając 21 medali (7 zł. 6 sr. 7 br.). Mieszkańcy Warmii i Mazur: Tomasz Krajewski i Tomasz Szewczak zdobyli po dwa srebra, ale tym razem w konkurencjach drużynowych. Rośnie nowe pokolenia.

7-letni ostródzianin Filip Chełchowski zdobył złoty medal w Mistrzostwach Skandynawii. Z turnieju na Litwie z pokaźnym dorobkiem medalowym wróciła ekipa Roling Spider Team Olsztyn Tak to działa: starzy mistrzowie są wzorem dla następnych generacji.

MŚ Bogota 2017

Drużynowo Mix ( Duo, Fighting, Ne Waza) – srebrny medal

Tomasz Krajewski, Tomasz Szewczak

Drużynowo Fighting – srebrny medal

Tomasz Krajewski Tomasz Szewczak

24784955 380431405745858 5561295896302458464 o

Fot. arch. prywatne

Filip Chełchowski mistrzem Skandynawii

7-letni ostródzianin Filip Chełchowski został mistrzem Skandydawii w kategorii 6-7 lat - 22kg szarych pasów.

W portalu www.ostrodanews.pl czytamy

Filip ma 7 lat i od około 2.5 roku trenuje brazylijskie jiujutsu. Pierwsze kroki w tym sporcie stawiał w klubie Alllstars gym w Sztokholmie, gdzie trenował go wielokrotny mistrz świata Robson Barbosa a od roku podnosi umiejętności w Olsztyńskim klubie Roling Spider Team Olsztyn prowadzonym przez Tomasza Pogockiego. W tym roku wygrał prawie wszystkie zawody, w których startował zdobył 8 złotych medali i 2 srebrne i jeden brązowy w kategoriach gi i no gi na zawodach w całej Polsce.

Zdobył też złoty medal na mistrzostwach Polski wschodniej a w minioną sobotę zdobył złoty medal mistrzostw Skandynawi w kategorii 6-7 lat -22 kg szarych pasów federacji IBJJF.

Medalista mógł startować w tych mistrzostwach ze względu na to, że posiada podwójne obywatelstwo Polskie i Szwedzkie i został na nie zaproszony przez Robson Barbosa, u którego trenuje w okresy wolne od zajęć szkolnych takich jak wakacje czy ferie

lbjja

Fot. Roling Spider Team Olsztyn facebook

Roling Spider Team Olsztyn na Litwie

Również w sobotę (2 grudnia) walczyła na Litwie kilkuosobowa ekipa Roling Spider Team Olsztyn. Druzyna w składzie: Lisa Pogocka, Robert i Wiktoria Ruść, Bartosz Cieśla i Karolina Kamińska wybrała się do Kowna na Grand Final LBJJA-Kaunas Open. Rywalizując z Litwinami, Łotyszami i Rosjanami. Wywalczyła: 2 złote medale, 2 srebrne i jeden brązowy. Po 5 turniejach organizowanych przez LBJJA Rolling Spider Team Olsztyn uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji drużynowej i wrócił do Olsztyna z wielkim pucharem.

Wyniki

Lisa Pogocka -złoto

Karolina Kamińska -złoto

Robert Ruść – srebro

Bartosz Cieśla -srebro

Wiktoria Ruść -brąz

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn