Turniej Mikołajkowy Dzieci i Mistrzostwa Województwa Olsztyn 2017 – Dla większości na razie to zabawa, czy wyrosną z nich samuraje?

Fot.wama-sport.pl

W sobotę (16 grudnia) w Uranii odbyły się Mistrzostwa Województwa juniorów, juniorów młodszych i młodzików w judo. W drugiej części imprezy, której patronował Prezydent Olsztyna, rywalizowali najmłodsi w tradycyjnym Turnieju Mikołajkowym. W sumie przez trzy maty przewinęło się ponad 220 judoków ze wszystkich sekcji województwa warmińsko-mazurskiego, zjawili się też goście z Pomorza.

Był to przegląd potencjału tej dyscypliny w regionie, który wywoływał mieszane uczucia. Z jednej strony żal , że o medale mistrzowskie walczy od kilku lat tak mało zawodników, z drugiej cieszy fakt, że tych najmłodszych adeptów jest naprawdę dużo. Mamy nadzieję, że nie zakończą przygody ze sportem na etapie zabawy, a pozostaną w tej dyscyplinie, by stać się zawodnikami z prawdziwego zdarzenia. Na trudno oprzeć się miłemu wrażeniu jak bardzo zaangażowani są ci najmłodsi, a jeszcze bardziej ich rodzice i dziadkowie.

Każdy tytuł mistrzowski ma swoją wartość nawet na szczeblu wojewódzkim, gdzie konkurencja jest niewielka. Nam się marzy, żeby te osiągnięcia przekuć na sukcesy krajowe i międzynarodowe. A niektórzy z uczestników mistrzostw mogą się tym pochwalić.

Mistrzostwa Województwa

Młodzicy

38 kg

1 m. - Mateusz Popławski - Truso Elbląg

42 kg

1 m. - Mukhtar Alwaqedi - Truso Elbląg

2 m. - Marcin Dzierżyński - Shamo Ełk

46 kg

1 m. - Jakub Kolos - Gwardia Olsztyn

50 kg

1 m. - Szymon Capłap - Gwardia Olsztyn

55 kg

1 m. - Oskar Szurakowski - Żak Ełk

2 m. - Piotr Danieluk - Żak Ełk

3 m. - Bartosz Rudziewicz - Żak Ełk

3 m. - Alan Cieślak -Truso Elbląg

5 m. - Adam Grodzki - Shizoku Ostróda

5 m. - Paweł Grusanc - Shizoku Ostróda

60 kg

1 m. - Rafał Kotlewski - Gwardia Olsztyn

2 m. - Jakub Makal - Żak Ełk

3 m. - Wiktor Dodajewski - Gwardia Szczytno

66 kg

1 m. - Bartosz Kuklińśki - Shamo Ełk

73 kg

1 m. -Maciej Dębowski - Nippon Olsztyn

2 m. -Paweł Gołaszewski - Nippon Olsztyn81 kg

81 kg

1 m. - Miłosz Chodań -Gwardia Olsztyn

2 m. - Mikołaj Koźliński - Shizoku Ostróda

+81 kg

1 m. - Aleksander Sikut - Tomita Elbląg

Młodziczki

36 kg

1 m. - Wiktoria Piotrowicz - Shizoku Ostróda

44 kg

1 m. - Kinga Firan - Shizoku Ostróda

48 kg

1 m. - Maja Gutowska - Shamo Ełk

2 m. -Zofia Rykowska - Gwardia Szczytno

57 kg

1 m. - Monika Wołoszyn - Tomita Elbląg

70 kg

1 m. - Zuzanna Piotrowska - Gwardia Olsztyn

Juniorzy młodsi

50 kg

1 m. - Omar Alwaqedi - Truso Elbląg

60 kg

1 m. - Gracjan Szleja - Truso Elbląg

66 kg

1. Dominik Filipowicz - Tomita Elbląg

2. Patryk Bieńkowski - Truso Elbląg

3. Jakub Jabłoński -Truso Elbląg

4. Tymon Gutowski - Shamo Ełk

73 kg

1 m. - Bartosz Przybyłowicz - Gwardia Olsztyn

2 m. - Ksawery Synak - Kosai Elbląg

81 kg

1 m. - Ziemowit Soliński - Gwardia Olsztyn

90 kg

1 m. - Kacper Maroszek - Gwardia Szczytno

+90 kg

1 m. - Michał Jędrzejczyk - Gwardia Szczytno

2 m. - Piotr Popko - Tomita Elbląg

3 m. - Kacper Wojciechowski - Tomita Elbląg

Juniorki młodsze

57 kg

1 m. -Monika Wołoszyn - Tomita Elbląg

2 m. - Martyna Mróz - Gwardia Szczytno

3 m. - Julia Marciszewska - Shamo Ełk

63 kg

1 m. -Martyna Topka - Gwardia Olsztyn

70 kg

1 m. - Agata Kosińska - Gwardia Szczytno

Juniorzy

66 kg

1 m. - Szymon Przybyłowicz - Gwardia Olsztyn

2 m. - Marcin Talerczyk - Kosai Elbląg

73 kg

1 m. - Jakub Kowalski - Tomita Elbląg

2 m. - Michał Kotlewski - Gwardia Olsztyn

3 m. - Bartosz Przybyłowicz - Gwardia Olsztyn

4 m. - Piotr Kiereś - Truso Elbląg

81 kg

1 m. - Michał Karkotka - Gwardia Olsztyn

2 m. - Arkadiusz Cieślak - Truso Elbląg

Juniorki

44 kg

1 m. - Nada Alwaqedi - Truso Elbląg

63 kg

1 m. - Sylwia Balun - Shamo Ełk

Z prezentami na tatami - Turniej Mikołajkowy

Turniej I kroku w judo (dla początkujących)

dziewczęta

20,5 kg

1 m. - Iza Uchlik - Arrachion Olsztyn

2 m. - ZofiaRogińska - Nippon Olsztyn

3 m. - Zuzanna Rogińska - Nippon Olsztyn

31,5 kg

1 m. - Agata Śliwka - Nippon Olsztyn

2 m. - Lena Dąbkowska - Nippon Olsztyn

3 m. - Jagoda Sikorska - Nippon Olsztyn

4 m. - Martyna Antosiak - Nippon Olsztyn

40,5 kg

1 m. - Helena Myśler - Gwardia Olsztyn

2 m. - Zuzanna Murzynowska - Nippon Olsztyn

chłopcy

20 kg

1 m. - Stas Moholivets - Gwardia Olsztyn

2 m. - Mikołaj Berenowski - Gwardia Olsztyn

3 m. - Tymoteusz Drywa - Galon Gdynia

4 m. - Konrad Belina - Gwardia Olsztyn

22 kg

1 m. - Wiktor Wróblewski - Nippon Olsztyn

2 m. - Tomasz Bałdyga - Nippon Olsztyn

3 m. - Oskar Lewkowicz - Gwardia Olsztyn

4 m. - Marcel Berent - Gwardia Olsztyn

24 kg

1 m. - Nikodem Łęgowski -Nippon Olsztyn

2 m. - Mieszko Chodań - Gwardia Olsztyn

3 m. - Filip Żukowski - Gwardia Olsztyn

4 m. - Jerzy Myśler - Gwardia Olsztyn

25 kg

1 m. - Miłosz Surowiec - Nippon Olsztyn

2 m. - Krzysztof Konsek - Gwardia Olsztyn

3 m. - Radosław Głąb - Gwardia Olsztyn

27 kg

1 m. - Ryszard Kamiński - Nippon Olsztyn

2 m. - Tymofii Dovhash - Gwardia Olsztyn

3 m. - Kamil Przybylski - Nippon Olsztyn

32 kg

1 m. - Błażej Falski - Nippon Olsztyn

2 m. - Antoni Ostapkowicz - Nippon Olsztyn

3 m. - Stanisław Bieńkowski - Nippon Olsztyn

40 kg

1 m. - Maciej Zarzycki - Gwardia Olsztyn

2 m. - Szymon Brzóska - Nippon Olsztyn

+48 kg

1 m. - Adam Choromański - Gwardia Olsztyn

2 m. - Adam Wołkowski - Gwardia Olsztyn

Dzieci 2009-2012

dziewczęta

23 kg

1 m. - Hanna Winnicka - Gwardia Olsztyn

2 m. - Natasza Cydzik - Gwardia Olsztyn

3 m. - Julia Leńska - Gwardia Olsztyn

25 kg

1 m. - Lena Danelczyk - Shamo Ełk

2 m. - Lilianna Lutkiewicz - Shamo Ełk

3 m. - Natasza Szukiewicz - Gwardia Olsztyn

27 kg

1 m. - Pola Drywa - Galeon Gdynia

2 m. - Luise Kettler - Nippon Olsztyn

3 m. - Klara Bogusz - Arrachion Olsztyn

3 m. - Jagoda Kupniewska - Gwardia Olsztyn

5 m. - Magda Nowakowska - Gwardia Olsztyn

32 kg

1 m. - Otylia Sosnowska - Shamo Ełk

2 m. - Michlina Napierska - Nippon Olsztyn

chłopcy

19 kg

1 m. - Michał Rynkiewicz - Shizoku Ostróda

2 m. - Sebastian Anaszko - Tomita Elbląg

24 kg

1 m. - Szymon Krocz - Gwardia Olsztyn

2 m. - Franciszek Grusanc - Shizoku Ostróda

3 m. - Maciej Rynkiewicz - Shizoku Ostróda

4 m. - Bartosz Rutkowski - Shizoku Ostróda

26 kg

1 m. - Piotr Wysocki - Gwardia Olsztyn

2 m. - Leon Wielowiejski - Arrachion Olsztyn

3 m. - Borys Lendo - Gwardia Olsztyn

3 m. - Oskar Malinowski - Nippon Olsztyn

5 m. - Piotr Prusaczyk - Gwardia Olsztyn

5 m. - Kacper Nowak - Shamo Ełk

30 kg

1 m. - Bartosz Wątły - Gwardia Olsztyn

2 m. - Julian Sulima - Żak Ełk

3 m. - Dawid Sałek - Shamo Ełk

4 m. - Antoni Jędrzejewski - Gwardia Olsztyn

33 kg

1 m. - Szymon Budzisz - Nippon Olsztyn

2 m. - Paweł Kosiński - Arrachion Olsztyn

38 kg

1m. - Mateusz Rempter - Shamo Ełk

2 m. - Marcel Laskowski - Żak Ełk

3 m. - Igor Mączewski - Nippon Olsztyn

4 m. - Miłosz Bołba - Shizoku Ostróda

+40 kg

1 m. - Arkadiusz Ptak - Gwardia Olsztyn

2 m. - Mariusz Wysocki - Nippon Olsztyn

3 m. - Sebastian Żbikowski - Żak Ełk

Dzieci 2007 - 2008

dziewczęta

27 kg

1 m. - Aleksandra Jędruszczak - Nippon Olsztyn

2 m. - Natalia Sarnacka - Gwardia Olsztyn

3 m. - Kinga Kwiatkowska - Zatoka Braniewo

4 m. - Amelia Felkner - Shamo Ełk

33 kg

1 m. - Pola Osińska - Arrachion Olsztyn

2 m. - Ida Kulikowska - Żak Ełk

3 m. - Dominika Sałek - Shamo Ełk

4 m. - Ola Drzewicka - Nippon Olsztyn

44 kg

1 m. - Amelia Szymańska - Żak Ełk

2 m. - Blanka Karwowska- Shamo Ełk

55 kg

1 m. - Aleksandra Zakrzewska - Gwardia Olsztyn

chłopcy

27 kg

1 m. - Hubert Soliwoda - Tomita Elbląg

2 m. - Maciej Krawczyński - Shamo Ełk

3 m. - Michał Szukiewicz - Gwardia Olsztyn

33 kg

1 m. - Tymon Rytlewski - Nippon Olsztyn

2 m. - Dawid Romanowski - Tomita Elbląg

3 m. - Dawid Szczerbowicz - Arrachion Olsztyn

3 m. - Jan Cydzik- Gwardia Olsztyn

5 m. - Oliwier Barszczewski - Jaćwing Filipów

5 m. - Jakub Batorowicz - Arrachion Olsztyn

7 m. - Bartosz Piwowarski - Shamo Ełk

7 m. - Filip Danielczuk - Shamo Ełk

36 kg

1 m. - Dominik Krynicki - Zatoka Braniewo

2 m. - Mateusz Kamiński - Nippon Olsztyn

3 m. - Patryk Pytlos - Shamo Ełk

3 m. - Marcel Mashbat - Arrachion Olsztyn

5 m. - Franciszek Masoń - Gwardia Olsztyn

5 m. - Stefan Kruczek - Gwardia Olsztyn

40 kg

1 m. - Marek Wróblewski - Jaćwing Filipów

2 m. - Mikołaj Chodań - Gwardia Olsztyn

3 m. - Paweł Jabłoński - Shamo Ełk

44 kg

1 m. - Szymon Ampulski - Shizoku Ostróda

2 m. - Oskar Archutowski - Arrachion Olsztyn

3 m. - Kacper Kurczycki - Gwardia Olsztyn

4 m. - Robert Kamiński - Nippon Olsztyn

50 kg

1 m. - Filip Karkotka - Gwardia Olsztyn

2 m. - Szymon Bugowski - Gwardia Olsztyn

3 m. - Mateusz Budzisz - Nippon Olsztyn

4 m. - Bartosz Zdancewicz - Shamo Ełk

5 m. - Rafał Kurbat - Tomita Elbląg

+53 kg

1 m. - Sebastian Filipowicz - Tomita Elbąg

2 m. - Krystian Żbikowski - Żak Ełk

3 m. - Karol Banaszkiewicz - Nippon Olsztyn

Dzieci 2005 - 2006

dziewczęta

30 kg

1 m. - Sandra Sojka - Jaćwing Filipów

2 m. - Katarzyna Kamińska - Nippon Olsztyn

41 kg

1 m. - Judyta Drywa - Galeon Gdynia

2 m. - Olga Przybyłek - Shamo Ełk

3 m. - AnastazjaMazur - Shizoku Ostróda

51 kg

1 m. - Maja Rykowska - Gwardia Szczytno

2 m. - Kinga Machnowska - Zatoka Braniewo

3 m. - Magdalena Dzierżyńska - Shamo Ełk

4 m. - Natalia Dodajewska - Gwardia Szczytno

chłopcy

33 kg

1 m. - Tymoteusz Lic - Tomita Elbląg

2 m. - Szymon Kadaj - Arrachion Olsztyn

3 m. - Piotr Cwaliński - Tomita Elbląg

4 m. - Łukasz Tyrka - Gwardia Olsztyn

40 kg

1 m. - Marcel Lewandowski - Shamo Ełk

2 m. - Filip Uchlik - Arrachion Olsztyn

3 m. - Adam Mozol - Gwardia Olsztyn

4 m. - Mateusz Pytlos - Shamo Ełk

43 kg

1 m. - Bartosz Kukliński - Gwardia Szczytno

2 m. - Stanisław Ostatkiewicz - Żak Ełk

3 m. - Bernard Mik - Shamo Ełk

4 m. - Aleksander Miller - Jaćwing Filipów

50 kg

1 m. - Daniel Piwowarczyk - Tomita Elbląg

2 m. -Maksymilian Strauss - Gwardia Olsztyn

3 m. - Hubert Cymański - Gwardia Olsztyn

4 m. - Hubert Murzynowski - Nippon Olsztyn

+50 kg

1 m. - Rafał Butyński - Shamo Ełk

2 m. - Bartosz Klonowski - Tomita Elbląg

3 m. - Damian Bednarowicz - Żak Ełk

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn