Masters St. Petersburg 2017 – Maciej Sarnacki po doskonałym początku mały niedosyt - 5 miejsce, ale duży awans w rankingu

Fot. ijf.org (ilustracja)

W St. Petersburgu odbył się w weekend (16/17 grudnia) TurniejMasters w judo. W rywalizacji startowało po 16 najlepszych na świecie w każdej kategorii wagowej według obowiązującego rankingu. Jedyną polska medalistką w historii tej imprezy jest olsztynianka Urszula Sadkowska, która w 2010 roku zdobyła brąz w kategorii +78 kg. Jej sukces mlał szanse powtórzyć Maciej Sarnacki (TS Gwardia),  w wadze + 100 kg i był tego bardzo bliski, zajmując 5 miejsce.

Rozpoczął rywalizacje pomyślnie od zwycięstwa nad reprezentanten Kirgistanu Jurijem Krakoveckim przez ippon. Walka była równa, bowiem obaj zdobyli po yuko. Na dwie minuty przez końcem Maciej Sarnacki zakończył walkę udanym rzutem na ippon.

Następnym rywalem był Ukrainiec Stanislav Bondarenko, który dość niespodziewanie pokonał Holendra Roberta Roya. Sarnacki znów wygrał walkę i swoją grupę. Awansował rym samym do półfinału, w którym zmierzył się z Brazylijczykiem Davidem Moura. Niestety ten pojedynek wygrał zawodnik z Ameryki południowej (2 razy wazari). Sarncki zachował szansę na brązowy krążek. W ostatniej walce spotkał sie z Kubańczykiem Alexem Garcia Mendoza. Olsztynianin poniósł porazke i musiał zadowolic się 5 miejscem. Wynik bardzo dobry, ale gdy medal jest na wyciągnięcie ręki trochę żal...

Wyniki

Kategoria + 100 kg

Maciej Sarnacki (Polska) - 5 miejsce w turnieju

Grupa

- Jurij Krakovetski (Kirgistan) - zwycięstwo

- Stanislav Bondarenko (Ukraina) - zwycięstwo

Półfinał

- David Moura (Brazylia) - porażka

o brązowy medal

- Alex Garcia Mendoza (Kuba) - porażka

Wysokie miejsce Macieja Sarnackiego z całą pewnością spowoduje duży awans olsztynianina w rankingu światowym. W Turnieju Mistrzów zdobył 648 pkt. Do startu w St. Petersburgu był na 15 miejscu i powinien awansować na pozycję 7 lub 8. To byłoby najwyższe miejsce tego zawodnika w jego karierze sportowej. Ostatnie trzy starty i zdobycze punktowe przyniosły znaczną poprawę jego pozycji w rankingu.

Grand Slam w Abu Dhabi (ZEA) - 700 pkt. (2 miejsce)

Grand Prix w Hadze (NED) - 490 pkt. (2 miejsce)

Turniej Masters - Sankt Petersburg (RUS) - 648 pkt. (5 miejsce)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn