Podsumowanie sezonu 2017 w TS Gwardia – Mieć mistrzów i zachować wartości

Fot. wama-sport.pl

W czwartek (4 stycznia) w sali konferencyjnej Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się podsumowanie roku sportowego 2017 w TS Gwardia Olsztyn. Stowarzyszenie, które niebawem obchodzić będzie 70-lecie istnienia (spadkobierca tradycji KS Gwardia), należało w przeszłości do największych klubów regionu, a obecnie prowadzi działalność w dwóch sekcjach: judo i strzelectwie.

Nie zmienia to opinii, że klub jest znakomitym przykładem, że można w pełni pogodzić aspiracje sportowe z najważniejsza funkcją – wychowania przez czynny udział w kulturze fizycznej. Co istotne, wszystkie elementy przenikają się, współgrają tworząc niezwykłą tkankę. Tu każdy odnajduje się w swej roli: od najmłodszych szkrabów po nestorów, od mistrzów do nowicjuszy. To sprawia, że w Gwardii każdy czuje się potrzebny, a atmosfera takich spotkań jak w czwartek jest iście rodzinna.

Dlaczego to podkreślamy? W dobie komercjalizacji sportu, nawoływania do zakładania sportowych spółek akcyjnych, gdzie obowiązują zasady panujące w firmach, pielęgnowanie tradycji i wartości ma ogromne znaczenie. Serdeczność i wzajemna sympatia wynikają nie ze sztucznych promocji w mediach społecznościowych lecz naturalnych relacji. Ma to trwały charakter i odbija się w Olsztynie szerokim echem. Nie dziwi więc fakt, że rodzice z pełnym zaufaniem przyprowadzają swe pociechy treningi do klubu, bo tu maja gwarancję najlepszej opieki i kształtowania charakterów.

z44641016

Rangę czwartkowej uroczystości podniosła obecność prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Olsztynie Alicji Dzietowieckiej, prezesa Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniewa Lewickiego oraz olimpijczyków związanych z klubem: Małgorzaty Birbach-Kowalewicz i Macieja Sarnackiego. Powitał ich, zresztą jak wszystkich uczestników, prowadzący spotkanie prezes TS Gwardia Andrzej Grudziński i wręczył symboliczne upominki (stylizowane świece), które są dowodem wdzięczności za wsparcie klubu. Zarówno prezydent jak i prezes w swych krótkich wystąpieniach podkreślili, że fundusze, które wpłynęły do klubu są znakomicie wykorzystywane, bowiem najlepsi zawodnicy są dumą miasta i regionu, a najmłodsi rozwijają swój talent, uczestnicząc w atrakcyjnych zgrupowaniach sportowych, treningach , wreszcie turniejach. Zresztą klub stara się podtrzymywać jak najlepsze kontakty z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Organizuje w Uranii też duże imprezy, gdzie startują przede wszystkim dzieci.

z44641053

Prezes Andrzej Grudziński dokonał prezentacji wydarzeń w minionym roku, na dużym ekranie wszyscy mieli okazję obejrzeć najciekawsze pojedynki Macieja Sarnackiego i Bartosza Sawińca celne strzały Macieja Kowalewicza oraz z jakim zapałem trenują najmłodsi adepci. Od czasu do czasu odwiedzają ich mistrzowie judo, którzy są żywym przykładem, że warto ciężko pracować, by stać się w przyszłości zawodnikami wysokiej klasy.

Przyszedł czas na podziękowania i wyróżnienia. Wprawdzie wszystkie wyniki osiągnięte przez judoków i strzelców Gwardii prezentujemy poniżej, warto jednak zatrzymać się na kilku postaciach. Maciej Sarnacki rok 2017 zakończył mocnym akcentem – awansem do czołowej dziesiątki rankingu światowego. W tym sezonie zdobywał medale w turniejach Pucharu Europy i Świata, zabrakło miejsca na podium w imprezach międzynarodowych rangi mistrzowskiej, ale co się odwlecze...W każdym razie trener i ojciec Macieja Sarnackiego – Wojciech nie ukrywał, ze w zbliżającym się sezonie olsztyński mistrz judo postara się zrealizować swe marzenia, ustabilizować miejsce w elicie już z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. U boku Maćka rośnie następca Bartosz Sawiniec, który nie tylko jest chlubą klubu (wicemistrz Polski juniorów), ale też sparingpartnerem starszego i bardziej utytułowanego kolegi. Liderem sekcji strzeleckiej stał się Maciej Kowalewicz, najbardziej utalentowany junior w Polsce, reprezentant kraju, który prawie z każdych zawodów wraca z medalami i rekordami. Mamy nadzieję, że wspaniałe rezultaty zawiodą go na Igrzyska i będzie drugim w rodzinie, po mamie Małgorzacie, olimpijczykiem.

z44641066

Wspominaliśmy o rodzinnej atmosferze panującej w Gwardii. I można to traktować dosłownie, bowiem w sekcji nie brakuje przykładów tzw. sztafety pokoleń. Rodzice zawzięcie i ze znakomitymi efektami (medale Mistrzostw Polski) trenują w grupie Mastersów, a ich dzieci w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Stosowne statuetki odebrały m. in. familie: Chodaniów (ojciec i trójka synów), Karkotków (bracia z synami), Stelmachów (ojciec , córka i syn) oraz Cydzików (ojciec, córka i syn). To wartości bezcenne, zwłaszcza, że rodzice są zaangażowani w działalność klubu, a przy takiej liczbie trenujących dzieci zapewniają opiekę i służą radą podczas turniejów.

Wszyscy z zapałem pozowali do wspólnych zdjęć, które będą pięknym materialnym świadectwem czwartkowego spotkania. Nie będzie nim niestety tort. Po nim pozostało tylko wspomnienie, ale jakże smakowite.

Miło nam, że doceniono również działalność portalu wama-sport.pl. Otrzymaliśmy gustowną statuetkę, która przyjęliśmy z radością. Ale proszę wierzyć. O gwardzistach z Olsztyna pisze się z największą przyjemnością, znając ten klub i ludzi, którzy go tworzą.

Sekcja judo rok 2017 dzień po dniu

1. Otwarte Mistrzostwa Szczytna dzieci – Szczytno, 14.01.2017 r.

I m. - Piotr Wysocki (22 kg) - 2008

I m. - Tymoteusz Stelmach (28 kg) - 2010

I m. - Adam Mozol (33 kg) - 2006

II m. - Natasza Szukiewicz (21 kg) - 2009

II m. - Michał Szukiewicz (22 kg) - 2008

II m. - Antonina Stelmach (38 kg) – 2007

II m. - Filip Karkotka (42 kg) - 2007

2. Puchar Polski seniorów w judo – Mysiadło k. Warszawy – 11.02.2017 r.

III m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

Udział: Karol Ursel (100 kg)

3. Yurtov Cup – Turniej Międzynarodowy – Lida (BLR) – 25-26.02.2017 r.

VII m. - Martyna Topka (63 kg)

XII m. - Grzegorz Zdrada (60 kg)

XII m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg)

4. European Open – Katowice (POL) – 05.03.2017 r.

I m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – klasa sport. MM

5. Puchar Polski Juniorów – Luboń – 11.03.2017 r.

II m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

VII m. - Jakub Sokół (60 kg)

6. III. Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy młodzików i dzieci w judo – Bydgoszcz, 11.03.2017 r.

Dzieci (2005-2006, 2007-2008, 2009-2010):

I m. - Gabriela Czyżewska (46 kg) – 2005

II m. - Julia Leńska (21 kg) - 2009

III m. - Mikołaj Chodań (38 kg) - 2007

III m. - Filip Karkotka (46 kg) – 2007

V m. - Adam Mozol (35 kg) – 2006

V m. - Piotr Wysocki (24 kg) – 2009

V m. - Tymoteusz Stelmach (27 kg) – 2010

V m. - Jagoda Kupniewska (27 kg) - 2010

V m. - Aleksandra Zakrzewska (45 kg) - 2007

XII m. - Wiktor Kisielewski (42 kg) - 2006

Udział: Maksymilian Strauss (42 kg – 2007), Dawid Krajewski (42 kg – 2005),

Hanna Winnicka (24 kg – 2009), Bartosz Wątły (27 kg – 2009)

Młodzicy/czki (2003-2004):

II m. - Joanna Grudzińska (+72 kg) – 2004

III m. - Miłosz Chodań (+73 kg) - 2003

IX m. - Maciej Jońca (38 kg) - 2003

7. Nastula Cup – I. Otwarty Turniej Amatorów i Masters – Łomianki, 11.03.2017 r.

I m. - Marek Jabłoński (81 kg) – M3

I m. - Jacek Staruch (81 kg) – M3

III m. - Robert Karkotka (81 kg) – M2

IV m. - Jakub Tomaszewski (100 kg) – M1

8. Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych – Suchy Las – 18-19.03.2017 r.

III m. - Joanna Grudzińska (+70 kg)

udział: Jakub Kolos (42 kg), Bartosz Przybyłowicz (73 kg), Piotr Dondalski (90 kg)

9. Puchar Polski juniorów młodszych – Suchy Las – 25.03.2017 r.

V m. - Piotr Dondalski (90 kg)

10. Grizzly Judo Cup Masters – Gdańsk – 26.03.2017 r.

I m. - Adam Karkotka (80 kg) – M2

I m. - Marek Jabłoński (80 kg) - M3

I m. - Jacek Staruch (100 kg) – M3

III m. - Kamil Janczarek (100 kg) – M1

IV m. - Robert Karkotka (80 kg) – M2

V m. - Jakub Tomaszewski (100 kg) – M1

11. Mistrzostwa Polski Juniorów – Poznań – 01.04.2017 r.

II m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

IX m. - Jakub Sokół (60 kg)

IX m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

IX m. - Piotr Krajewski (73 kg)

XII m. - Michał Karkotka (81 kg)

Udział: Michał Kotlewski (66 kg),

Gwardia Olsztyn zajęła 6. miejsce w klasyfikacji medalowej MP juniorów.

12. Eliminacje Regionalne do OOM w judo – Bydgoszcz – 02.04.2017 r.

I m. - Piotr Dondalski (90 kg) – awans do OOM

Udział: Anna Hanowska (63 kg), Zuzanna Kania (57 kg), Bartosz Przybyłowicz (73 kg),

Martyna Topka (63 kg), Grzegorz Zdrada (60 kg)

13. Mistrzostwa Europy seniorów – Warszawa – 22-23.04.2017 r.

V m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – MM klasa sportowa

14. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM – MP juniorów młodszych) – Gorzów Wlkp. -

05.05.2017 r.

VII m. - Piotr Dondalski (90 kg)

15. Otwarte Mistrzostwa Elbląga dzieci i młodzików w judo – Memoriał Czesława Misiuka – Elbląg - 13.05.2017 r.

Dzieci (2005-2006 i 2007-2008):

II m. - Gabriela Czyżewska (46 kg)

V m. - Szymon Bugowski (+40 kg)

V m. - Filip Karkotka (+40 kg)

Młodzicy/czki (2003-2004):

II m. - Jakub Kolos (46 kg)

IV m. - Joanna Grudzińska (+63 kg)

16. III. Arrachion Cup – Biskupiec – 20.05.2017 r.

Dzieci U9 (2009-2010):

II m. - Natasza Szukiewicz (21 kg)

II m. - Piotr Wysocki (24 kg)

III m. - Tymoteusz Stelmach (27 kg)

Dzieci U11 (2007-2008):

I m. - Mikołaj Chodań (39 kg)

I m. - Filip Karkotka (45 kg)

III m. - Szymon Bugowski (51 kg)

Dzieci U13(2005-2006):

I m. - Adam Mozol (33 kg)

II m. - Gabriela Czyżewska (45 kg)

III m. - Wiktor Kisielewski (42 kg)

V m. - Maksymilian Strauss (45 kg)

T.S. „Gwardia” Olsztyn III m.w klasyfikacji klubowej.

17. Puchar Polski seniorów – Luboń k. Poznania, 27.05.2017 r.

V m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg)

18. Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo – X. Memoriał Józefa Matrackiego - Olsztyn, 27.05.2017 r.

Dzieci młodsze U10 (2007 – 2008):

I m. - Antonina Stelmach (38 kg)

I m. - Mikołaj Chodań (38 kg)

I m. - Filip Karkotka (44 kg)

II m. - Natalia Sarnacka (24 kg)

III m. - Jan Cydzik (34 kg)

III m. - Szymon Bugowski (50 kg)

Dzieci starsze U12 (2005 – 2006):

I m. - Gabriela Czyżewska (46 kg)

II m. - Adam Mozol (35 kg)

V m. - Dawid Krajewski (44 kg)

VII m. - Maksymilian Strauss (44 kg)

Młodzicy U14 (2003 – 2004):

I m. - Maciej Żabiełowicz (42 kg)

I m. - Michał Szewczak (73 kg)

I m. - Miłosz Chodań (81 kg)

I m. - Zuzanna Piotrowska (70 kg)

I m. - Joanna Grudzińska (+70 kg)

II m. - Maciej Jońca (38 kg)

III m. - Jakub Kolos (46 kg)

III m. - Maciej Jackowski ((55 kg)

IV m. - Szymon Capłap (46 kg)

V m. - Miłosz Jackowski (55 kg)

VII m. - Maciej Pietrzniak (60 kg)

VII m. - Artur Wilczewski (60 kg)

19. Dzień Dziecka na sportowo – Olsztyn – 03.06.2017 r.

Dzieci starsze (2005-2009):

I m. - Julia Leńska (2009) – 23 kg

I m. - Natalia Sarnacka (2007) – 27 kg

I m. - Michał Szukiewicz (2008) – 22 kg

I m. - Arkadiusz Ptak (2009) - +34 kg

II m. - Antonina Stelmach (2007) – 38 kg

II m. - Hanna Winnicka (2009) – 23 kg

II m. - Piotr Wysocki (2009) – 25 kg

II m. - Szymon Bugowski (2007) – 49 kg

III m. - Miłosz Gawrylczyk (2006) – 48 kg

III m. - Emilia Ciesielska (2007) – 27 kg

III m. - Stefan Kruczek (2007) – 33 kg

III m. - Filip Zając (2007) – 49 kg

III m. - Wojciech Ciesielski (2009) – 21 kg

Dzieci młodsze (2010-2013):

I m. - Natasza Cydzik (2010) – 20 kg

I m. - Magdalena Nowakowska (2010) – 23 kg

I m. - Antoni Jędrzejewski (2010) – 27 kg

I m. - Tymoteusz Stelmach (2010) – 29 kg

I m. - Hanna Zając (2010) – 38 kg

III m. - Piotr Prusaczyk (2010) – 20 kg

III m. - Jakub Karolak (2010) – 27 kg

20. European Open - Bukareszt (ROM) – 04.06.2017 r.

V m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

21. VI. Otwarty Puchar Polski Masters – Płock – 10.06.2017 r.

I m. - Marek Chodań (100 kg) – grupa wiekowa: M3

I m. - Robert Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa: M4

I m. - Jakub Tomaszewski (100 kg) – grupa wiekowa M1

I m. - Jacek Staruch (100 kg) – grupa wiekowa M5

II m. - Adam Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa: M4

III m. - Marek Jabłoński (81 kg) – grupa wiekowa: M5

22. XX. Międzynarodowy Ostródzki Turniej Judo – Ostróda - 10.06.2017 r.

Dzieci (2005-2010) :

I m. - Tymoteusz Stelmach (2010) – 27 kg

I m. - Hanna Winnicka (2009) – 21 kg

I m. - Piotr Wysocki (2009) – 24 kg

I m. - Jan Cydzik (2008) – 33 kg

I m. - Antonina Stelmach (2007) – 37 kg

I m. - Adam Mozol (2006) – 33 kg

I m. - Mikołaj Chodań (2007) – 39 kg

II m. - Piotr Prusaczyk (2010) – 20 kg

II m. - Arkadiusz Ptak (2009) – 45 kg

II m. - Gabriela Czyżewska (2005) – 48 kg

II m. - Filip Karkotka (2007) – 46 kg

II m. - Szymon Bugowski (2007) – +46 kg

III m. - Bartosz Wątły (2009) – 27 kg

III m. - Filip Zając (2007) – 46 kg

III m. - Wiktor Kisielewski (2006) – 46 kg

Młodzicy/czki (2003-2004):

I m. - Joanna Grudzińska (+52 kg)

I m. - Jakub Kolos (46 kg)

I m. - Maciej Jońca (50 kg)

23. Otwarty Puchar Europy juniorów – Gdynia, 09.07.2017 r.

IX m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg)

24. Mistrzostwa Świata seniorów – Budapeszt (HUN) – 02-03.09.2017 r.

Udział – turniej indywidualny - Maciej Sarnacki (+100 kg)

XII m. - Maciej Sarnacki - turniej drużynowy

25. Otwarty Puchar Polski juniorów – Sochaczew – 09.09.2017 r.

VII m. - Michał Karkotka (81 kg)

26. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) – Koszalin – 09.09.2017 r.

I m. - Miłosz Chodań (81 kg) – II kl. sport.

II m. - Joanna Grudzińska (+70 kg) – III kl. sport.

III m. - Jakub Kolos (46 kg) – III kl. sport.

III m. - Rafał Kotlewski (60 kg) – III kl. sport.

V m. - Maciej Jońca (38 kg) – III kl. sport.

VII m. - Zuzanna Piotrowska (70 kg)

IX m. - Szymon Capłap (50 kg)

IX m. - Michał Szewczak (73 kg)

27. Mistrzostwa Polski serniorów – Opole – 22-23.09.2017 r.

VII m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg)

28. Warsaw Open – Otwarty Puchar Polski juniorów – Warszawa – 30.09.2017 r.

II m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg)

udział: Michał Kotlewski (73 kg), Michał Karkotka (81 kg)

29. Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek – Poznań – 14-15.10.2017 r.

V m. - Joanna Grudzińska (+70 kg) – II kl. sport.

IX m. - Jakub Kolos (46 kg)

Udział: Maciej Jońca (42 kg), Rafał Kotlewski (60 kg), Miłosz Chodań (81 kg), Zuzanna Piotrowska (70 kg)

30. Grand Slam (Puchar Świata) – Abu Dhabi (ZEA) – 28.10.2017 r.

II m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – MM klasa sportowa

31. XVI Baltic Cup – Puchar Polski juniorów, juniorów młodszych, młodzików, dzieci,

Gdynia – 11-12.11.2017 r.

Juniorzy U20 (1998-2000):

II m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

VII m. - Michał Kotlewski (73 kg) – III kl. sport.

VII m. - Michał Karkotka (81 kg) – III kl. sport.

Młodzicy/czki U15 (2003-2004):

II m. - Joanna Grudzińska (+70 kg) – II kl. sport.

II m. - Rafał Kotlewski (60 kg) – II kl. sport.

II m. - Miłosz Chodań (81 kg) – II kl. sport.

VII m. - Zuzanna Piotrowska (70 kg)

udział: Jakub Kolos (46 kg)

Dzieci U13 (2005-2006):

III m. - Gabriela Czyżewska (48 kg)

udział: Adam Mozol (36 kg)

Dzieci U11 (2007-2008- 2009):

II m. - Filip Karkotka (46 kg)

III m. - Szymon Bugowski (50 kg)

V m. - Mikołaj Chodań (42 kg)

VII m. - Julia Leńska (27 kg)

VII m. - Hanna Winnicka (27 kg)

udział: Piotr Wysocki (24 kg), Michał Szukiewicz (24 kg), Jan Cydzik (33 kg)

32. Grand Prix (Puchar Świata) – Haga (NED) - 17.11.2017 r.

II m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek – Warszawa – 26.11.2017 r.

VII m. - reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego młodziczek, w składzie m.in.:

- Gabriela Czyżewska (48 kg)

- Zuzanna Piotrowska (+63 kg)

- Joanna Grudzińska (+63 kg)

VII m. - reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego młodzików, w składzie m.in.:

- Jakub Kolos (46 kg)

- Rafał Kotlewski (60 kg)

- Miłosz Chodań (+73 kg)

34. Tomita Cup – Mikołajkowy Turniej Dzieci w judo – Elbląg – 02.12.2017 r.

Dzieci starsze (2008-2009):

I m. - Jan Cydzik (33 kg)

II m. - Michał Szukiewicz (24 kg)

II m. - Piotr Wysocki (27 kg)

III m. - Hanna Winnicka (24 kg)

V m. - Julia Leńska (24 kg)

V m. - Borys Lendo (27 kg)

VII m. - Bartosz Wątły (30 kg)

IX m. - Franciszek Masłoń

Dzieci młodsze (2010-2011):

I m. - Natasza Cydzik (24 kg)

I m. - Natasza Szukiewicz (26 kg)

I m. - Tymoteusz Stelmach (30 kg)

III m. - Szymon Krocz (25 kg)

V m. - Magda Nowakowska (26 kg)

Natasza Szukiewicz została uznana najlepszą zawodniczką w grupie wiekowej 2010-2011

35. Mistrzostwa Polski Judo Kata – Skierniewice – 03.12.2017 r.

III m. - Michał Kotlewski (kategoria junior)

36. Mistrzostwa Województwa juniorów, juniorów młodszych, młodzików w judo, Olsztyn,

16.12.2017 r.

Młodzicy i młodziczki (2003-2004):

I m. - Jakub Kolos (46 kg)

I m. - Szymon Capłap (50 kg)

1 m. - Rafał Kotlewski (60 kg)

1 m. - Miłosz Chodań (81 kg)

1 m. - Zuzanna Piotrowska (70 kg)

Juniorzy młodsi (2000-2001- 2002):

1 m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg)

1 m. - Ziemowit Soliński (81 kg)

1 m. - Martyna Topka (63 kg)

Juniorzy (1997-1999):

1 m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

1 m. - Michał Karkotka (81 kg)

2 m. - Michał Kotlewski (73 kg)

3 m. - Bartosz Przybyłowicz (73 kg)

37. „Z prezentami na tatami”- Mikołajkowe Mistrzostwa Olsztyna dzieci – Olsztyn – 16.12.2017 r.

Turniej I. kroku w judo (dla początkujących)

1 m. - Helena Myśler (41 kg)

1 m. - Stas Moholivets (20 kg)

1 m. - Maciej Zarzycki (40 kg)

1 m. - Adam Choromański (+48 kg)

2 m. - Mikołaj Berenowski (20 kg)

2 m. - Mieszko Chodań (24 kg)

2 m. - Krzysztof Konsek (25 kg)

2 m. - Tymofii Dovhash (27 kg)

2 m. - Adam Wołkowski (+48 kg)

3 m. - Oskar Lewkowicz (22 kg)

3 m. - Filip Żukowski (24 kg)

3 m. - Radosław Głąb (25 kg)

4 m. - Konrad Belina (20 kg)

4 m. - Marcel Berent (22 kg)

4 m. - Jerzy Myśler (24 kg)

Dzieci 2009-2012 (dziewczęta):

1 m. - Hanna Winnicka (23 kg)

2 m. - Natasza Cydzik (23 kg)

3 m. - Julia Leńska (23 kg)

3 m. - Natasza Szukiewicz (25 kg)

3 m. - Jagoda Kupniewska (27 kg)

5 m. - Magda Nowakowska (27 kg)

Dzieci 2009-2012 (chłopcy):

1 m. - Szymon Krocz (24 kg)

1 m. - Piotr Wysocki (26 kg)

1 m. - Bartosz Wątły (30 kg)

1 m. - Arkadiusz Ptak (+40 kg)

3 m. - Borys Lendo (26 kg)

4 m. - Antoni Jędrzejewski (30 kg)

5 m. - Piotr Prusaczyk (26 kg)

Dzieci 2007 – 2008 (dziewczęta):

1 m. - Aleksandra Zakrzewska (55 kg)

2 m. - Natalia Sarnacka (27 kg)

Dzieci 2007 – 2008 (chłopcy):

1 m. - Filip Karkotka (50 kg)

2 m. - Mikołaj Chodań (40 kg)

2 m. - Szymon Bugowski (50 kg)

3 m. - Michał Szukiewicz (27 kg)

3 m. - Jan Cydzik (33 kg)

3 m. - Kacper Kurczycki (44 kg)

5 m. - Franciszek Masłoń (36 kg)

5 m. - Stefan Kruczek (36 kg)

Dzieci 2005 – 2006:

2 m. -Maksymilian Strauss (50 kg)

3 m. - Adam Mozol (40 kg)

3 m. - Hubert Cymański (50 kg)

4 m. - Łukasz Tyrka (33 kg)

38. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters – Sobótka k. Wrocławia – 16.12.2017 r.

I m. - Marek Jabłoński (81 kg) – M5

V m. - Robert Karkotka (81 kg) – M4

Sekcja strzelecka 2017 dzień po dniu

13-14.01. 2017 r. Pilzno - Grand Prix Pilzno

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie wynik 612,8 - 4 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie wynik 616,3 - 2 miejsce

25-28.01. 2017 r. Monachium- Międzynarodowe zawody

Maciej Kowalewicz

– Kpn 60; I strzelanie wynik 615,2 -50 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie wynik 618,5 - 38 miejsce

09-12.02.2017 r. Puck - Zawody; Zaślubiny z Morzem

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie wynik 614,0 - 1 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie wynik 617,8 - 1 miejsce;

Weronika Warych

- Ppn 40; I strzelanie wynik 352 - 6 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie wynik 348 - 8 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 40; I strzelanie wynik 334 - 11 miejsce

- Ppn 40; II strzelanie wynik 338 - 13 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Ppn 60; wynik 543 - 17 miejsce

- Ppn 60; wynik 553 - 15 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 546 - 16 miejsce

- Ppn 60; wynik 541 - 18 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 520 - 24 miejsce

- Ppn60; wynik 537 - 20 miejsce

Jarosław Budny

- Ppn 60; wynik 526 - 23 miejsce

- Ppn 60; wynik 524 - 24 miejsce

Jakub Korzecki

- Ppn 60; wynik 549 - 15 miejsce

- Ppn 60; wynik 540 - 19 miejsce

6-12.03. 2017 r. Maribor - Słowenia Mistrzostwa Europy – 10 m

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie wynik 613,9 - 39 miejsce

- Mixed team : Maciej Kowalewicz i Diana Malotka-Trzebiatowska - 15 miejsce

18-19.03. 2017 r. Elbląg – Memoriał im. Zygmunta Bogdziewicza

Andrzej Jasutowicz

- Ppn 40; wynik 369 - 1 miejsce

- Psp 20; wynik 189 - 1 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 40; wynik 360 - 4 miejsce

- Psp 20; wynik 184 - 3 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 40; wynik 360 - 3 miejsce

- Psp 20; wynik 181 - 4 miejsce

25.03 -01.04.2017 r. Wrocław; Międzynarodowe zawody -Grand Prix Wrocławia i Dolnego Śląska

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 618,6 - 3 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1140 - 15 miejsce r.ż.

- Kdw 60L; wynik 619.6 - 13 miejsce r.ż.

II strzelanie

- Kdw 3x40; wynik 1141 - 12 miejsce r.ż.

- Ksp 60 L ; wynik 621,1 - 12 miejsce r.ż.

07-09.04. 2017 r. Bydgoszcz - I Runda Pucharu Polski OPEN

Wojciech Krakowski

- Pd 40; wynik 352 - 3 miejsce

- Pcz 30; wynik 276 - 12 miejsce

- Pst 3x10; wynik 247 - 23 miejsce

- Ppn 40; wynik 370 - 8 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Pd 40; wynik 347 - 6 miejsce

- Pcz 30; wynik 280 - 7 miejsce

- Pst 3x10; wynik 256 - 11 miejsce

- Pcz 30; wynik 276 - 12 miejsce

- Ps30 czd; wynik 270 - 35 miejsce

Adam Jabłoński

- Pd 40; wynik 314 - 31 miejsce

- Pcz 30; wynik 274 - 15 miejsce

- Pst 3x10; wynik 255 - 14 miejsce

- Ppn 40; wynik 360 - 20 miejsce

- Ps30 czd; wynik 262 - 53 miejsce

22-23.04.2017 Ockero -Szwecja: II runda SIUS European Youth LEAGUE

Drużyna: Maciej Kowalewicz , Roksana Sobczyk, Weronika Bykowska - 5 miejsce

24-30.04.2017 Berlin; IWK Berlin 2017

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 612,2 - 6 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1145 - 8 miejsce r.ż.

- Kdw 60L; wynik 617.0 - 7 miejsce

28.04-02.05. 2017 r. Ustka - Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 355 - 9 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 40; wynik 345 - 13 miejsce

- Pd 40; wynik 209 - 10 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 547 - 14 miejsce

- Ppn 60; wynik 509 - 19 miejsce

- Pd 60; wynik 510 - 9 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 542 - 16 miejsce

- Pd 60; wynik 428 - 13 miejsce

18-21.05. 2017 r. Bydgoszcz - II Runda Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 615,8 - 1 miejsce kwalifikacje

- Finał wynik 239,5 - 1 miejsce rekord Polski Juniorów

- Ksp 60 L ; wynik 620,0 - 1 miejsce kwalifikacje r.ż.

- Finał wynik 218,8 - 3 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1155 - 1 miejsce r.ż.

- Finał wynik 426,2 - 3 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 351 - 19 miejsce

Jakub Surtel

-Ppn 60; wynik 510 - 36 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 554 - 2 miejsce

- Pd 60; wynik 511 - 17 miejsce

- Ppn 60; wynik 558 - 8 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 552 - 14 miejsce

- Pd 60; wynik 518 - 14 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 536 - 22 miejsce

- Pd 60; wynik 452 - 23 miejsce

24-27.05.2017 Pilzno – Meeting of the Schooting Hopes

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 616,5 - 31 miejsce

- Ksp 60 L ; wynik 620,2 - 12 miejsce r.ż

- Kdw 3x40; wynik 1154 - 15 miejsce

08-11.06. 2017 r. Wroclaw - Złoty Muszkiet ,złota krócica, złoty rzutek

Weronika Warych

- Ppn 40; wynik 346 - 21 miejsce

Jakub Surtel

- Pdw 40; wynik 274 -18 miejsce

- Ppn 40; wynik 354 -24 miejsce

22-29.06. 2017 r. Suhl – Mistrzostwa Świata Juniorów

Maciej Kowalewicz

- Kdw 60 L; wynik 609,9 - 55 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1157 - 24 miejsce r.ż.

- Kpn 60; wynik 617,2 - 46 miejsce

24-26.06.2017 r. Bydgoszcz – Eliminacje Strefowe do Finału OOM

Jakub Surtel

- Ppn 40; wynik 347 - 8 miejsce

- Pdw 40; wynik 312 - 2 miejsce

Warych Weronika

- Ppn 40; wynik 352 - 6 miejsce

29.06-02.07. 2016 r. Wrocław - Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Andrzej Jasutowicz

- Psz 2x30; wynik 541 - 14 miejsce

- Pcz 30+30; wynik 550 - 5 miejsce

- Pdw 60; wynik 497 - 38 miejsce

- Ppn 60; wynik 551 - 49 miejsce

- Ps 3x20; wynik 512 - 9 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 557 - 28 miejsce

- Pdw 60; wynik 520 - 24 miejsce

- Pcz 30+30; wynik 538 - 11 miejsce

- Ps 3x20; wynik 516 - 8 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 543 - 61 miejsce

- Pcz 30+30; wynik 419 - 18 miejsce

- Ps 3x20; wynik 406 - 18 miejsce

- W konkurencji Pistolet centralnego zapłonu drużynowo brązowy medal

06-09.07. 2017 r. Wrocław – Mistrzostwa Polski Juniorów

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 617,5 - 3 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1148 - 2 miejsce

- Kdw 60 L; wynik 612,3 - 7 miejsce

14-19.07. 2017 r. Warszawa – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Jakub Surtel

- Ppn 40; wynik 351 - 36 miejsce

- Pdw 40 wynik 276 - 15 miejsce

Weronika Warych

- Ppn 40 wynik 306 - 42 miejsce

21.07.-04.08. 2017 r. Baku – Mistrzostwa Europy

Maciej Kowalewicz

- Kdw 60 L wynik 600,8 - 49 miejsce

- Kdw 3x40 wynik 1121 - 38 miejsce

15-17.09.2017 r. Ustka – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Kacper Kobrzyński

- Ppn 30; wynik 188 - 10 miejsce

21-24.09. 2016 r. Ustka - Finał Pucharu Polski

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 612,0 - 2 miejsce

- Kdw 3x40; wynik 1151 - 1 miejsce

- Kdw 60L; wynik 614,9 - 2 miejsce

22-24.09. 2017 r. Tarnów – Mistrzostwa Polski LOK

Andrzej Jasutowicz

- Ppn 60; wynik 551 -12 miejsce

- Pcz 30 cz.d.; wynik 271 - 10 miejsce

- Pst 3x20; wynik 504 - 14 miejsce

- Ps 30 cz.d.; wynik 287 - 1 miejsce

- Pdw 60; wynik 503 - 14 miejsce

Wojciech Krakowski

- Ppn 60; wynik 554 -10 miejsce

- Pcz 30 cz.d.; wynik 283 - 2 miejsce

- Pst 3x20; wynik 531 - 6 miejsce

- Ps 30 cz.d.; wynik 272 - 14 miejsce

- Pdw 60; wynik 505 - 13 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 535 -23 miejsce

- Pcz 30 cz.d.; wynik 266 - 13 miejsce

- Pst 3x20; wynik 477 - 25 miejsce

- Ps 30 cz.d.; wynik 266 - 20 miejsce

- Pdw 60; wynik 470 - 22 miejsce

29.09.-01.10. 2017 r. Bydgoszcz - Finał Pucharu Polski OPEN

Wojciech Krakowski

- Pdw 40; wynik 347 - 6 miejsce

- Pcz 30; wynik 281 - 8 miejsce

- Pst 3x10; wynik 273 - 1 miejsce

- Ppn 40; wynik 369 - 8 miejsce

- Ps30 czd; wynik 229 - 52 miejsce

Andrzej Jasutowicz

- Pdw 40; wynik 336 - 15 miejsce

- Pcz 30; wynik 277 - 14 miejsce

- Pst 3x10; wynik 273 - 2 miejsce

- Ppn 40; wynik 368 - 10 miejsce

- Ps30 czd; wynik 283 - 10 miejsce

Adam Jabłoński

- Pdw 40; wynik 337 - 12 miejsce

- Pcz 30; wynik 255 - 33 miejsce

- Pst 3x10; wynik 240 - 22 miejsce

- Ppn 40; wynik 356 - 26 miejsce

- Ps30 czd; wynik 274 - 25 miejsce

19-22.10. 2017 r. Zielona Góra – Zawody Klasyfikacyjne – Memoriał S. Maruchy

Andrzej Jasutowicz

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 546 - 6 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 556 - 5 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 534 - 7 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 522 - 9 miejsce

Jarosław Budny

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 530 - 9 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 528 - 7 miejsce

02-05.11. 2016 r. Łeba - Zawody Klasyfikacyjne Baltic Cup 2017

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 623,1 - 1 miejsce

- Finał wynik 247,4 - 1 miejsce rekord Polski Juniorów

Jakub Surtel

- Ppn 60; , wynik 525 - 38 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 534 - 30 miejsce

Michał Piwoński

- Kpn 30; wynik 280,0 - 17 miejsce

02-05.11. 2016 r. Łeba - Zawody Klasyfikacyjne Amicus Cup 2017

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; wynik 621,9 - 1 miejsce

- Finał wynik 248,4 - 1 miejsce rekord Polski Juniorów

Jakub Surtel

- Ppn 60; , wynik 526 - 40 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; wynik 527 - 29 miejsce

Michał Piwoński

- Kpn 30; wynik 265,6 - 18 miejsce

16-19.11. 2016 r. Wrocław - Zawody Klasyfikacyjne

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 619,9 - 1 miejsce

- Finał wynik 248,4 - 1 miejsce WRPF

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 622,4 - 1 miejsce

24-27.11. 2016 r. Białysok - Zawody Międzynarodowe Polish Open Kaliber 2017

Maciej Kowalewicz

- Mixed team : Maciej Kowalewicz i Natalia Kochańska - 2 miejsce

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 624,5 - 1 miejsce

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 628,6 - 1 miejsce rekord Polski Juniorów

- Finał wynik 247,4 - 1 miejsce

Jarosław Budny –

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 518 - 47 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 525 - 55 miejsce

Adam Jabłoński

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 526 - 46 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 534 - 51 miejsce

Jakub Surtel

- Ppn 60; I strzelanie, wynik 534 - 47 miejsce

- Ppn 60; II strzelanie, wynik 537 - 43 miejsce

13-16.12. 2017 r. Luksemburg - Zawody Międzynarodowe RIAC 2017

Maciej Kowalewicz

- Kpn 60; I strzelanie, wynik 626,0… 6 miejsce po finale

- Kpn 60; II strzelanie, wynik 620,5… 5 miejsce po finale

- Kpn 60; III strzelanie, wynik 626.2... 1 miejsce po finale

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn