Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo Białystok 2018 – Obiecująca premiera Nipponu

W niedzielę (11 marca) w Białymstoku, odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo, w których udział wzięło dwóch zawodników UKSJ Nippon Olsztyn.Paweł Wróbel w kategorii do 60 kg wywalczył brązowy medal, a Maciek Dębowski, najmłodszy w całej stawce, po wygraniu dwóch walk zajął w swojej grupie trzecie miejsce, nie „wyszedł” z niej i został sklasyfikowany na V miejscu.

Był to ich pierwszy tegoroczny start , a fakt, że są jeszcze kadetami też miał duże znaczenie, walczyli bowiem z rywalami starszymi, nawet o 2-3 lata. Dlatego uzyskane wyniki należy ocenić pozytywnie.

Ponadto obaj wystartowali w kategorii „open”, gdzie musieli się zmierzyć z zawodnikami ważącymi po 120-130 kg. Po zaciętych walkach, w których wcale nie ustępowali swoim przeciwnikom, obydwaj zajęli trzecie miejsca i wywalczyli brązowe medale.