Puchar Polski Juniorów młodszych Szczyrk 2018 – Cenne krążki Rafała Cebuli, Michała Jędrzejczyka i Kacpra Wojciechowskiego

Fot. uks olimpia judo elbląg facebook

W niedziele (15 kwietnia) w Szczyrku odbył się Puchar Polski juniorem młodszych i juniorów młodszych w judo. Rywalizowano o limity na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a na matach zjawiło się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich byli reprezentanci trzech sekcji elbląskich (UKS Tomita, MKS Truso u UKS Olimpia Judo) i PKS Gwardia Szczytno.

Srebrny krążek w wadze 81 kg wywalczył Rafał Cebula z Olimpii, natomiast brązowe: Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) w kat. +90 kg i Kacper Wojciechowski (Tomita Elbląg) kat. 90 kg. Wszyscy wygrali po trzy walki. Wprawdzie drugie miejsce w kat. 40 kg zajęła Nada Alwagedi (Truso), ale tu zgłoszono zaledwie dwie zawodniczki.

Na pochwałę zasłużył na pewno Dominik Filipowicz (Tomita), który zanotował bilans (2-2, ale kategoria 73 kg była licznie obsadzona nie zmieścił się w czołówce

Wyniki

Juniorzy młodsi

Kategoria +90 kg

Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) – 3 miejsce

- Aleksander Lempka (Czarni Bytom) zwycięstwo

- Piotr Chełmiński (Judo Kowala) zwycięstwo

Półfinał

- Wojciech Kordyalik (Śląsk Wrocław) porażka

o 3 miejsce

-Jakub Wichłacz (BKSW Bytów) zwycięstwo

gw4

Kategoria 90 kg

Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg) – 3 miejsce

Nikodem Kubiak (AZS AWF Poznań) zwycięstwo

- Jakub Żmudziński (Dwójka Tarnowskie Góry) porażka

repasaże

- Szymon Nowak (Czarni Bytom) zwycięstwo

o 3 miejsce

- Olaf Hercel (czarni Bytom) zwycięstwo

kac4

Kategoria 81 kg

Rafał Cebula (Olimpia Judo Elbląg) – 2 miejsce

- Dominik Popielarz (Feniks Bytom) zwycięstwo

- Marcin Parda (AZS Gliwice) zwycięstwo

Półfinał

- Daniel Lubicki (AZS Opole) zwycięstwo

Finał

- Maciej Szynalski (Śląsk Wrocław) zwycięstwo

Kategoria 73 kg

Dominik Filipowicz (UKS Tomita Elbląg)

- Szymon Piotrowski (Pohl Judo Przemyśl) zwycięstwo

- Wojciech Grądzki (Judo Czechowice-Dziedzice) porazka

repasaże

- Olaf Kowalski (ak Kielce) zwycięstwo

- Kacper Ignaszak (Akademia Judo Poznań) porażka

Kategoria 73 kg

Patryk Bieńkowski (Truso Elbląg)

- Kacper Ignaszak (Akademia Judo Poznań) – porażka

Kategoria 66 kg

Jakub Jabłoński (Truso Elbląg)

- Daniel Górka (AZS Opole) porażka

Kategoria 66 kg

Aleksander Żmuda (Olimpia Judo Elbląg)

- Dawid Zalas (Juvenia Wrocław) zwycięstwo

- Jakub Witkowski (Legia Warszawa) porażka

Kategoria 55 kg

Gracjan Szleja (Truso Elbląg)

- Szymon Jaszczot (Galeon Gdynia) zwycięstwo

- repasaże

- Marcin Zwierzyński (Tora Wierzchosławice) porażka

Kategoria 55 kg

Wiktor Malinowski (Olimpia Judo Elbląg)

-Dorian Dyr (Czarni Bytom) porażka

Juniorki młodsze

Kategoria 63 kg

Magdalena Dębowska (UKS Tomita Elbląg)

- Martyna Mikołajczyk (Judo czechowice Dziedzice) porażka

repasaże

- Julia Bujak (UMKS Ostrovia Ostrowiec Świętkokrzyski) porażka

Kategoria 40 kg

Nada Alwagedi (Truso Elbląg) – 2 miejsce

- Karina Grzywacz (Koka Jastrzębie Zdrój) porażka

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn