Masuria Judo Cup Ełk 2018 r – Na matach gwarno i...międzynarodowo

Fot. ilustracja

W sobotę (28 kwietnia) odbyły się w Ełku Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Impreza pod hasłem Masuria Judo Cup zgromadziła około 300 startujących z...pięciu państw. Z zaproszenia skorzystali judocy z klubów z Litwy, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Były oczywiście sekcje warmińsko-mazurskie i z sąsiednich regionów, głównie Podlasia i Pomorza.

Poziom mógł zadowolić, a obecność zawodników zza wschodniej granicy miała dużą wartość sportową. Tylko walki z wymagającymi przeciwnikami dają konkretne efekty szkoleniowe. Rywalizacja toczyła się w pięciu grupach wiekowych: U10, U12, U14, U16 i U18. Z zawodników okręgu warmińsko-mazurskiego potwierdzili umiejętności ci, których znamy z udanych startów krajowych. Przypatrywano się też najmłodszym, by wyłowić szczególnie utalentowanych i objąć ich bardziej intensywnym szkoleniem, stworzyć warunki udziału w imprezach ogólnopolskich.

Organizator Klub Judo Shamo Ełk stanął na wysokości zadania. Mimo tak wysokiej frekwencji turniej przebiegał sprawnie, a pozyskanie dużej liczby sponsorów pozwoliło na ufundowanie wielu nagród. Najlepsi wyjeżdżali z Ełku obdarowani atrakcyjnymi upominkami. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich kategorii wiekowych i wag.

Klasyfikacja medalowa

1. RUS/KALININGRAD 9 7 4 22

2. LTU/JUDO SIMBA ALYTUS 8 2 2 13

3. BLR/CLUB SDUSHOR GRODNO 7 2 4 20

4. POL/KJ Shamo Ełk 5 8 6 34

5. POL/TS GWARDIA OLSZTYN 5 4 8 32

6. POL/UKS TOMITA ELBLĄG 5 0 0 7

7. POL/GWARDIA JUDO BIAŁYSTOK 4 1 2 11

8. POL/MKS Żak Ełk 4 0 3 21

9. POL/JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3 1 0 6

10. POL/SKS POMORZANKA SEJNY 2 4 1 12

31337829 1965182076886831 2912179714856854026 n

Wyniki Indywidualne

U10

Dziewczęta

Waga 23 kg

1 Natasza Cydzik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Julia Leńska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 26 kg

1 Maja Speichler Pol/Gwardia Judo Białystok

2 Hanna Winnicka Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Maja Gręś Pol/Kj Shamo Ełk

4 Lena Danelczyk Pol/Kj Shamo Ełk

5 Daria Fiszer Pol/Mks Żak Ełk

Waga 29 kg

1 Elija Bagdonaviciute Ltu/Kedainiai Rena Klubas

2 Marlena Raczkowska Pol/Sks Pomorzanka Sejny

3 Jagoda Kupniewska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Weronika Nicowska Pol/Mks Żak Ełk

5 Natasza Szukiewicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 32 kg

1 Zuzanna Osicka Pol/Jagiellonia Białystok

2 Laura Basiakowska Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 36 kg

1 Gabriela Filipiak Pol/Gwardia Judo Białystok

2 Otylia Sosnowska Pol/Kj Shamo Ełk

3 Michalina Napierska Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga +36 kg

1 Julia Romaniuk Pol/Mks Żak Ełk

2 Michalina Klukowska Pol/Sks Pomorzanka Sejny

3 Gabriela Rynkowska Pol/Mks Żak Ełk

Chłopcy

Waga 21 kg

1 Adrian Gorzoch Pol/Mks Żak Ełk

2 Igor Golubiewski Pol/Mks Żak Ełk

Waga 24 kg

1 Wojciech Litwiński Pol/Gwardia Judo Białystok

2 Marcel Pasiuk Pol/Gwardia Judo Białystok

3 Wiktor Boczek Pol/Mks Żak Ełk

3 Ivan Christobaev Rus/Kaliningrad

Waga 27 kg

1 Nikolay Yarmolyuk Rus/Kaliningrad

2 Dmytro Gromyk Ukr/Luboml

3 Hubert Zoń Pol/Gwardia Judo Białystok

3 Piotr Wysocki Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Nataniel Bełdyga Pol/Gwardia Judo Białystok

5 Dovydas Pileckas Ltu/Judo Simba Alytus

7 Szymon Cylwik Pol/Uks Okami

7 Kacper Wowak Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 30 kg

1 Timas Cimbolas Ltu/Judo Simba Alytus

2 Paweł Rybołowicz Pol/Uks Okami

3 Piotr Kowalczuk Pol/Gwardia Judo Białystok

3 Samvel Mukuchyan Rus/Kaliningrad

Waga 33 kg

1 Timofei Dolian Rus/Kaliningrad

2 Sergey Nazarkin Rus/Kaliningrad

3 Kipras Vainiusis Ltu/Judo Simba Alytus

3 Julian Sulima Pol/Mks Żak Ełk

5 Mariusz Wódkowski Pol/Mks Żak Ełk

5 Dawid Wyrzykowski Pol/Mks Żak Ełk

7 Fabian Wysocki Pol/Kj Shamo Ełk

7 Mateusz Lulewicz Pol/Jagiellonia Białystok

Waga 40 kg

1 Tajus Babaicenko Ltu/Judo Simba Alytus

2 Boris Komarov Rus/Kaliningrad

3 Paweł Kosiński Pol/Arrachion Olsztyn

4 Paweł Kiełpiński Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

Waga +40 kg

1 Filip Modzelewski Pol/Gwardia Judo Białystok

2 Nojus Ćerniauskas Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

3 Mariusz Wysocki Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

3 Mateusz Rempter Pol/Kj Shamo Ełk

U12

Dziewczęta

Waga 29 kg

1 Aleksandra Jędruszczak Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

2 Kinga Kwiatkowska Pol/Mos Zatoka Braniewo

3 Amelia Felkner Pol/Kj Shamo Ełk

4 Julia Kuźmicka Pol/Gwardia Judo Białystok

Waga 36 kg

1 Karolina Dudzińska Pol/Jaguar Gdańsk

2 Gabriela Gręś Pol/Kj Shamo Ełk

3 Ida Kulikowska Pol/Mks Żak Ełk

Waga 40 kg

1 Ugne Skeryte Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

2 Viktorija Jasionyte Ltu/Alytus Src-Alytis

3 Aleksandra Karecka Pol/Sks Pomorzanka Sejny

3 Violetta Yasinskaya Blr/Club Sdushor Grodno

Waga 45 kg

1 Amelia Szymańska Pol/Mks Żak Ełk

2 Magdalena Sokólska Pol/Uks Okami

3 Oliwia Snopek Pol/Jaguar Gdańsk

4 Antonina Stelmach Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Blanka Karwowska Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 51 kg

1 Natasza Sewastynowicz Pol/Sks Pomorzanka Sejny

2 Aleksandra Skarżyńska Pol/Ks Minotaur

3 Julia Suchodolska Pol/Ks Minotaur

Waga +51 kg

1 Maja Puczyłowska Pol/Sks Pomorzanka Sejny

2 Aleksandra Zakrzewska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

31408183 826913937518933 7544053928791375872 n

Chłopcy

Waga 28 kg

1 Aliaksandr Rusinouski Blr/Club Sdushor Grodno

2 Michał Szukiewicz Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Maciej Krawczyński Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 31 kg

1 Matas Liaugaudas Ltu/Judo Simba Alytus

2 Wiktor Osicki Pol/Jagiellonia Białystok

3 Aleksander Szczapa Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Remigiusz Biały Pol/Ks Minotaur

Waga 34 kg

1 Nikita Korotyaev Rus/Kaliningrad

2 Jakub Powichrowski Pol/Uks Okami

3 Dawid Szczerbowicz Pol/Arrachion Olsztyn

3 Szymon Korbut Pol/Kj Politechnika Białystok

5 Patryk Wielicki Pol/Jaguar Gdańsk

5 Oliwier Barszczewski Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

5 Franciszek Masłoń Pol/Ts Gwardia Olsztyn

7 Cyryl Lewandowski Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 37 kg

1 Jan Cydzik Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Demiyn Volchkov Rus/Kaliningrad

3 Marcel Mashbat Pol/Arrachion Olsztyn

4 Jan Wysocki Pol/Sks Pomorzanka Sejny

5 Patryk Pytlos Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 41 kg

1 Tajus Genevićius Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

2 Stanisław Kobierski Pol/Kj Politechnika Białystok

3 Marek Wróblewski Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

3 Titas Nedzinskas Ltu/Judo Simba Alytus

5 Paweł Jabłoński Pol/Mks Żak Ełk

5 Szymon Pawełek Pol/Kj Politechnika Białystok

7 Kacper Małkowski Pol/Jaguar Gdańsk

7 Piotr Idźkowski Pol/Ks Minotaur

Waga 45 kg

1 Raman Tabala Blr/Club Sdushor Grodno

2 Mikołaj Chodań Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Maksim Kavaliou Blr/Club Sdushor Grodno

4 Szymon Smauga Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 50 kg

1 Filip Karkotka Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Dovydas Sviklas Ltu/Alytus Src-Alytis

3 Maciej Dryka Pol/Mos Zatoka Braniewo

3 Mateusz Żółtowski Pol/Jaguar Gdańsk

Waga 55 kg

1 Arkadiusz Śliż Pol/Mks Żak Ełk

2 Juras Morkevicius Ltu/Alytus Src-Alytis

Waga 60 kg

1 Maksim Labokha Blr/Club Sdushor Grodno

2 Krystian Żbikowski Pol/Mks Żak Ełk

Waga +60 kg

1 Olaf Płatek Pol/Kj Shamo Ełk

2 Ernestas Garliauskas Ltu/Alytus Src-Alytis

3 Paulius Kavaliauskas Ltu/Alytus Src-Alytis

4 Nikodem Dębowski Pol/Jaguar Gdańsk

5 Giedrius Kukalis Ltu/Alytus Src-Alytis

U14

Dziewczęta

Waga 32 kg

1 Sandra Sojka Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

2 Maria Sohn Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 40 kg

1 Liana Ydina Rus/Kaliningrad

2 Ugne Skeryte Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

3 Wiktoria Samokar Pol/Mos Zatoka Braniewo

Waga 44 kg

1 Olga Przybyłek Pol/Kj Shamo Ełk

2 Anastazja Mazur Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 48 kg

1 Gabriela Czyżewska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Magdalena Dzierżyńska Pol/Kj Shamo Ełk

3 Maja Rykowska Pol/Pks Gwardia Szczytno

4 Aliaksandra Kirkitskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

Waga 52 kg

1 Gabriele Mazeikaite Ltu/Judo Simba Alytus

2 Natalia Dodajewska Pol/Pks Gwardia Szczytno

3 Wiktoria Jaworowska Pol/Shirokuma Judo Suwałk

Waga 57 kg

1 Viyaleta Miliankevich Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

2 Enrika Simanskaite Ltu/Judo Simba Alytus

3 Aleksandra Brzozowska Pol/Ks Minotaur

4 Alicja Kowalczyk Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 63 kg

1 Wiktoria Wądołowska Pol/Jagiellonia Białystok

2 Grete Platukyte Ltu/Alytus Src-Alytis

Waga +63 kg

1 Anzhalika Paliuka Blr/Club Sdushor Grodno

2 Aliaksandra Berdouskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Zofia Szczerba Pol/Mos Zatoka Braniewo

Chłopcy

Waga 35 kg

1 Sviataslau Kivach Blr/Club Sdushor Grodno

2 Arseni Ulazouski Blr/Club Sdushor Grodno

3 Paweł Statkiewicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

3 Szymon Kadaj Pol/Arrachion Olsztyn

Waga 38 kg

1 Vsevolod Viziryakin Rus/Kaliningrad

2 Piotr Matukiewicz Pol/Kj Politechnika Białystok

3 Adam Mozol Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Konstantin Kuznetsov Blr/Club Sdushor Grodno

Waga 42 kg

1 Szymon Roszkowski Pol/Kj Politechnika Białystok

2 Aringas Genevićius Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

3 Filip Uchlik Pol/Arrachion Olsztyn

3 Tajus Genevićius Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

5 Bogdan Loxmatov Rus/Kaliningrad

5 Stanisław Ostatkiewicz Pol/Mks Żak Ełk

7 Mikita Savvau Blr/Club Sdushor Grodno

7 Artsiom Chura Blr/Club Sdushor Grodno

Waga 46 kg

1 Artur Kucharenko Rus/Kaliningrad

2 Marcel Lewandowski Pol/Kj Shamo Ełk

3 Bartosz Kukliński Pol/Pks Gwardia Szczytno

3 Bernard Mik Pol/Kj Shamo Ełk

5 Piotr Statkiewicz Pol/Shirokuma Judo Suwałki

5 Adam Wołkowski Pol/Ts Gwardia Olsztyn

7 Mateusz Pytlos Pol/Kj Shamo Ełk

7 Dawid Kropiewnicki Pol/Shirokuma Judo Suwałk

Waga 50 kg

1 Aleksander Miller Pol/Kyodotai Judo Jaćwing

2 Mateusz Kargol Pol/Jaguar Gdańsk

3 Daniel Kalinowski Pol/Kj Politechnika Białystok

4 Bartłomiej Bartecki Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 55 kg

1 Nikita Titov Rus/Kaliningrad

2 Vladislav Shcherban Rus/Kaliningrad

3 Maksymilian Strauss Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Andrei Halavach Blr/Club Sdushor Grodno

5 Dawid Bałakin Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 60 kg

1 Rafał Butyński Pol/Kj Shamo Ełk

2 Denis Kireev Rus/Kaliningrad

3 Adam Choromański Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Michał Łysiak Pol/Jaguar Gdańsk

Waga 66 kg

1 Bruno Osiekowicz Pol/Jagiellonia Białystok

2 Hubert Wnorowski Pol/Uks Okami

3 Damian Bednarowicz Pol/Mks Żak Ełk

Waga 73 kg

1 Ilya Siamionau Blr/Club Sdushor Grodno

2 Titas Cickevicius Ltu/Alytus Src-Alytis

U16

Dziewczęta

Waga 40 kg

1 Wiktoria Piotrowicz Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 48 kg

1 Gabriela Czyżewska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

2 Eva Osina Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Kinga Firan Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 52 kg

1 Gabriele Zilionyte Ltu/Judo Simba Alytus

2 Darya Lisouskaya Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

3 Maja Gutowska Pol/Kj Shamo Ełk

3 Yeva Karpach Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

Waga 57 kg

1 Monika Wołoszyn Pol/Uks Tomita Elbląg

2 Gabija Jucikaite Ltu/Judo Simba Alytus

3 Malhazhata Savitskaya Blr/Club Sdushor Grodno

Waga 63 kg

1 Hanna Martsinovich Blr/Skola Sportowa 4 Grodno

2 Małgorzata Raczkowska Pol/Sks Pomorzanka Sejny

Waga 70 kg

1 Mariia Namestnikova Rus/Kaliningrad

2 Joanna Grudzińska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Chłopcy

Waga 42 kg

1 Arseniy Chteyblik Rus/Kaliningrad

2 Gytis Gorbunovas Ltu/Ugnies Aidas Kaunas

Waga 46 kg

1 Yaraslau Padenka Blr/Club Sdushor Grodno

2 Arseniy Chteyblik Rus/Kaliningrad

3 Dmitriy Bykov Rus/Kaliningrad

4 Maciej Jońca Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Vladislav Korobeynikov Rus/Kaliningrad

Waga 55 kg

1 Domas Knyza Ltu/Judo Simba Alytus

2 Piotr Danieluk Pol/Kj Shamo Ełk

3 Oskar Szurakowski Pol/Kj Shamo Ełk

3 Jakub Kolos Pol/Ts Gwardia Olsztyn

Waga 60 kg

1 Artur Poghosyan Pol/Kj Shamo Ełk

2 Patryk Laskowski Pol/Kj Shamo Ełk

3 Evgeniy Ydin Rus/Kaliningrad

3 Dzmitry Radziuk Blr/Club Sdushor Grodno

5 Lukas Armanavicius Ltu/Alytus Src-Alytis    

5 Stsiapan Tsandzer Blr/Club Sdushor Grodno

7 Mateusz Sokólski Pol/Uks Okam

7 Konrad Nieścieruk Pol/Uks Okam

Waga 66 kg

1 Jakub Makal Pol/Kj Shamo Ełk

2 Jakub Ogórkis Pol/Sks Pomorzanka Sejny

3 Wiktor Dodajewski Pol/Pks Gwardia Szczytno

4 Bartosz Kukliński Pol/Kj Shamo Ełk

5 Paweł Bogusz Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 73 kg

1 Pijus Bilius Ltu/Judo Simba Alytus

2 Adam Staśkiel Pol/Sks Pomorzanka Sejny

3 Szymon Zwolak Pol/Mks Żak Ełk

4 Mateusz Wnorowski Pol/Uks Okami

5 Jakub Miklusz Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga 81 kg

1 Maciej Dębowski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

2 Artsiom Tarazevich Blr/Club Sdushor Grodno

3 Paweł Gołaszewski Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

4 Mikołaj Koźliński Pol/Uks Shizoku Ostróda

Waga +81 kg

1 Kacper Wojciechowski Pol/Uks Tomita Elbląg

2 Miłosz Chodań Pol/Ts Gwardia Olsztyn

3 Krzysztof Tarasiewicz Pol/Sks Pomorzanka Sejny

26231850 1947819438591793 2187153881142540682 n

U18

Dziewczęta

Waga 48 kg

1 Monika Wołoszyn Pol/Uks Tomita Elbląg

2 Karolina Zukliute Ltu/Alytus Src-Alytis

3 Urszula Szymanowska Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 57 kg

1 Monika Wołoszyn Pol/Uks Tomita Elbląg

2 Urszula Szymanowska Pol/Kj Shamo Ełk

3 Martyna Mróz Pol/Pks Gwardia Szczytno

4 Julia Marciszewska Pol/Kj Shamo Ełk

Waga 63 kg

1 Paulina Gerenceviciute Ltu/Alytus Src-Alytis

2 Anastasiya Yarmoluk Rus/Kaliningrad

3 Agata Kosińska Pol/Ts Gwardia Olsztyn

4 Martyna Topka Pol/Ts Gwardia Olsztyn

5 Magdalena Dębowska Pol/Uks Tomita Elbląg

Chłopcy

Waga 66 kg

1 Naglis Cernauskas Ltu/Judo Simba Alytus

2 Tymon Gutowski Pol/Kj Shamo Ełk

3 Paweł Wróbel Pol/Uks Judo Nippon Olsztyn

4 Edis Baubonis Ltu/Alytus Src-Alytis

Waga 81 kg

1 Dominik Filipowicz Pol/Uks Tomita Elbląg

2 Bartosz Raczkowski Pol/Sks Pomorzanka Sejny

Waga 90 kg

1 Kacper Wojciechowski Pol/Uks Tomita Elbląg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn