XI. Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2018 – Drzemie w nich potencjał to pewne

Fot. nadesłane

W niedzielę (27 maja) w Uranii odbył się XI. Memoriał Józefa Matrackiego – Otwarte Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo. Rywalizowało 193 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego oraz dwa kluby zagraniczne: Szkoła Sambo i Judo z Kliningradu (RUS) i Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Grodna (BLR).

Zawody odbyły się przy wsparciu Urzędu Miasta w Olsztynie, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, oraz sponsorów: firma DFM Dariusz Kołakowski, Termobud - Paweł Hinc, Indykpol.

Gości przywitał Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz który jak co roku objął zawody Honorowym Patronatem, następnie głos zabrała wicemarszałek województwa Pani Wioletta Śląska - Zyśk oraz gość specjalny 12 krotny mistrz świata w żeglarstwie lodowym Karol Jabłoński.

Uroczystego otwarcia dokonali synowie Józefa Matrackiego: Paweł i Andrzej - mistrzowie świata we fryzjerstwie, byli judocy. Po zakończeniu wręczono puchary najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w poszczególnych grupach wiekowych: U10, U12, U14 ufundowane przez Urząd Marszałkowski a także najlepszym klubów w klasyfikacji zespołowej - ufundowane przez Urząd Miasta w Olsztynie.

Wyniki

Młodzicy U14 (2003-2004):

38 kg

1. Sergey Prochenko - Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

46 kg

1. Yaraslau Padenka – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Mukhtar Alwaqedi – Truso Elbląg

3. Mateusz Rainko – Aquastacja Judo Gdańsk

4. Maciej Jońca – Gwardia Olsztyn

50 kg

1. Andrei Parfionau - Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Adrian Sałata – UKS Grizzly Gdańsk

3. Pavel Safiylin – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

4. Hovhanes Ter-Vardanyan – GKS Olimpia Grudziądz

55 kg

1. Oskar Szurakowski – Klub Judo Shamo Ełk

2. Jakub Kolos – Gwardia Olsztyn

60 kg

1. Dzmitry Radziuk – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Evgeniy Ydin – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Piotr Danieluk – Judo Shamo Ełk

3. Kacper Zapałowski – GKS Olimpia Grudziądz

66 kg

1. Patryk Laskowski – Judo Shamo Ełk

2. Jakub Makal – Judo Shamo Ełk

3. Artur Poghosyan – Judo Shamo Ełk

3. Filip Zajączkowski – UKS Olimpia – Judo Elbląg

73 kg

1. Yauheni Tarasau – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Bartosz Kukliński – Judo Shamo Ełk

3. Marcin Marszałek – UKS Shizoku Ostróda

81 kg

1. Maciej Dębowski – UKSJ Nippon Olsztyn

2. Artsiom Tarazevich – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

3. Paweł Gołaszewski – UKSJ Nippon Olsztyn

+81 kg

1. Miłosz Chodań – Gwardia Olsztyn

2. Marcel Lewko – Olimpia Judo Elbląg

3. Miłosz Baszczyński – Judo Kwidzyn

z44819020

Młodziczki (2001-2002):

40 kg

1. Wiktoria Piotrowicz – Shizoku Ostróda

2. Hanna Zdunek – Olimpia-Judo Elbląg

48 kg

1. Weronika Walczak – BKS Judo Bydgoszcz

2. Kinga Firan – Shizoku Ostróda

3. Katarzyna Kiersnowska – Ookami Warszawa

4. Julia Woźniak – Truso Elbląg

52 kg

1. Zuzanna Kwiatkowska – BKS Judo Bydgoszcz

2. Maria Stola – Grizzly Gdańsk

3. Maja Gutowska – Shamo Ełk

4. Zofia Rykowska – Gwardia Szczytno

57 kg

1. Monika Wołoszyn – Tomita Elbląg

2. Martyna Kulik – Olimpia – Judo Elbląg

3. Kamila Benardzik – Olimpia – Judo Elbląg

63 kg

1. Julia Michalska – Olimpia Grudziąd

+70 kg

1. Dominika Sobocińska – Olimpia - Judo Elbląg

2. Joanna Grudzińska – Gwardia Olsztyn

Najlepszy zawodnik U14: Dzmitry Radziuk – SMS Grodno (BLR)

Najlepsza zawodniczka U14: Zuzanna Kwiatkowska – BKS Judo Bydgoszcz

z44819018

Dzieci starsze U12 – dziewczęta (2005-2006):

33 kg

1. Hanna Siedlecka – Olimpia Grudziądz

2. Urszula Zdunek – Olimpia - Judo Elbląg

39 kg

1. Wiktoria Samokar – Zatoka Braniewo

2. Judyta Drywa – Galeon Gdynia

3. Maria Urbańska – Ookami Warszawa

4. Zuzanna Domke – Judo Kwidzyn

42 kg

1. Liana Ydina – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Klaudia Kaczor – Judo Kwidzyn

3. Klaudia Krupińska – Olimpia Grudziądz

4. Anastazja Mazur – Shizoku Ostróda

46 kg

1. Varvara Prochenko – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Ayshat Indyrchieva – Spinaker Grudziądz

3. Julia Borys – Aquastacja Judo Gdańsk

50 kg

1. Amelia Bagniewska – Bushi Toruń

2. Gabriela Czyżewska – Gwardia Olsztyna

3. Maja Rykowska – Gwardia Szczytno

4. Magdalena Dzierżyńska – Shamo Ełk

56 kg

1. Oliwia Kitlas – Ookami Warszawa

2. Kinga Machnowska – Zatoka Braniewo

+70 kg

1. Anzhalika Paiuka – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Zofia Szczerba – Zatoka Braniewo

z44819015

Dzieci starsze U12 – chłopcy (2005-2006):

30 kg

1. Szymon Kadaj – Arrachion Olsztyn

2. Jakub Sielski – Olimpia - Judo Elbląg

35 kg

1. Tymoteusz Lic – Tomita Elbląg

2. Sviataslau Kivach – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

3. Mikołaj Batorski – Aquastacja Judo Gdańsk

4. Piotr Cwaliński – Tomita Elbląg

40 kg

1. Maksymilian Madej – BKS Judo Bydgoszcz

2. Nikalai Prakurat – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Adam Mozol – Gwardia Olsztyn

3. Uladzikir Bork – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

43 kg

1. Marcel Lewandowski – Shamo Ełk

2. Filip Uchlik – Arrachion Olsztyn

3. Bogdan Lochmatov – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

4. Jan Filipiak – Grizzly Gdańsk

49 kg

1. Szymon Bieńkowski – Truso Elbląg

2. Patryk Polech – Judo Kwidzyn

3. Artur Kucharenko – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Bernard Mik – Shamo Ełk

53 kg

1. Konrad Borysiak – Kodokan Toruń

2. Vladislav Cherban – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Nikita Titov – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Jan Matecki – Ookami Warszawa

58 kg

1. Denis Kireev – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Jakub Skrętkowicz – Truso Elbląg

3. Piotr Płotka – Aquastacja Judo Gdańsk

4. Adam Choromański – Gwardia Olsztyn

66 kg

1. Rafał Butyński – Shamo Ełk

2. Nikodem Rumiński – Olimpia Grudziądz

73 kg

1. Ilya Siamionau – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Artem Chotyliev – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

3. Krzysztof Konstański – Flota Gdynia

4. Hubert Olszowiec – Judo Kwidzyn

Najlepszy zawodnik U12: Maksymilian Madej – BKS Judo Bydgoszcz

Najlepsza zawodniczka U12: Wiktoria Samokar – MOS Zatoka Braniewo

Dzieci młodsze U10 – dziewczęta (2007-2008):

28 kg

1. Marta Mańkowska – Olimpia Grudziądz

2. Aleksandra Jędruszczak – Nippon Olsztyn

3. Pola Drywa – Galeon Gdynia

4. Kinga Kwiatkowska – Zatoka Braniewo

35 kg

1. Veronika Sinelnikova – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Ewa Żmurko – Aquastacja Judo Gdańsk

3. Antonina Borcowska – Aquastacja Judo Gdańsk

4. Viktoria Lenz – Grizzly Gdańsk

44 kg

1. Zuzanna Wieczorek – BKS Judo Gdańsk

2. Antonina Stelmach – Gwardia Olsztyna3

3. Karolina Woźniak – Truso Elbląg

+55 kg

1. Aleksandra Kocięba – Olimpia - Judo Elbląg

2. Aleksandra Zakrzewska – Gwardia Olsztyn

z44819010

Dzieci młodsze U10 – chłopcy (2007-2008):

21 kg

1. Hashem Alwaqedi – Truso Elbląg

28 kg

1. Aleksandr Rusinouski – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

31 kg

1. Roman Minzafarov – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Saveli Siarko – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

3. Cyryl Lewandowski – Shamo Ełk

4. Jakub Batorowicz – Arrachion Olsztyn

34 kg

1. Nikita Korotyev – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

2. Filip Słoński – Aquastacja Judo Gdańsk

3. Anatalii Pylypchak – AZS AWFiS Gdańsk

3. Tymon Rytlewski – Nippon Olsztyn

36 kg

1. Alan Kopczyński – Aquastacja Gdańsk

2. Jan Cydzik – Gwardia Olsztyn

3. Franciszek Markuszewski – Aquastacja Judo Gdańsk

4. Yaraslau Padstresny – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

38 kg

1. Szymon Zima – Aquastacja Judo Gdańsk

2. Przemysław Stąsiek – Olimpia Grudziądz

3. Piotr Buczek – Olimpia – Judo Elbląg

4. Paweł Kiełpiński – Nippon Olsztyn

43 kg

1. Aleksander Kowalczyk – Akademia Sztabu Wojskowego – Warszawa

2. Mikołaj Chodań – Gwardia Olsztyn

3. Hubert Helowicz – Grizzly Gdańsk

3. Maciej Zarzycki – Gwardia Olsztyn

46 kg

1. Antoni Dudek – Aquastacja Judo Gdańsk

2. Raman Tabala – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

3. Jakub Koźlicki – Gwardia Szczytno

4. Oskar Archutowski – Arrachion Olsztyn

50 kg

1. Szymon Bugowski – Gwardia Olsztyn

2. Maciej Dryka – Zatoka Braniewo

3. Filip Karkotka – Gwardia Olsztyn

3. Kacper Kurczyński – Gwardia Olsztyn

60 kg

1. Sebastian Filipowicz – Tomita Elbląg

2. Filip Zając – Gwardia Olsztyn

+60 kg

1. Olaf Płatek – Shamo Ełk

2. Bartłomiej Szumiło – Zatoka Braniewo

Najlepszy zawodnik U10: Antoni Dudek – Aquastacja Judo Gdańsk

Najlepsza zawodniczka U10: Veronika Sinelnikova – Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

Klasyfikacja klubowa w grupie wiekowej U14:

1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Grodno (BLR)

2. Klub Judo Shamo Ełk

3. BKS Judo Bydgoszcz

4. Olimpia - Judo Elbląg

5. Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad (RUS)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn