Meldunki z mat całego kraju – Gabloty klubowe wypełnione medalami

Równolegle z turniejami rangi mistrzowskiej odbywało się w marcu wiele imprez młodzieżowo-dziecięcych, w których aktywnie uczestniczyli judocy klubów z Elbląga, Olsztyna, Braniewa i Ełku. Dla niektórych to pierwsze kroki na mecie, inni maja za sobą sukcesy i kolekcjonują kolejne trofea. W telegraficznym skrócie prześledźmy ostatnie dokonania naszych wojowników

Mistrzostwa Pomorza Gdańsk

W Gdańsku odbyły się 3 marca Mistrzostwa Pomorza w judo. Startowali reprezentanci kilku sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego.

UKS Tomita Elbląg

Kategoria Junior

Kacper Wojciechowski kat. wag. do 100 kg - 2 miejsce

Dominik Filipowicz kat. wag do 73 kg – 5 miejsce

Kategoria Młodzik

Filip Łaskowski kat. wag. do 66 kg doznał kontuzji i musiał poddać kolejne walki zajął - 5 m

Tymek Lic kat. wag. do 34 kg - 1 miejsce

UKSJ Nippon Olsztyn

W zawodach wystartowało dwóch naszych reprezentantów: Maciek Dębowski i Paweł Gołaszewski, Maciek jest pierwszy rok juniorem młodszym więc miał dużo starszych, nawet o 5 lat, rywali, którzy górowali nad nim siłą i doświadczeniem, stoczył dwie dość dobre walki w grupie i na tym zakończył swoje występy zajmując piąte miejsce.

Paweł miał czterech przeciwników, dwie walki wygrał i dwie przegrał, zdaniem trenera Aleksandra Wolskiego troszkę zabrakło „chłodnej” głowy i pomysłu na walki, Paweł powinien spokojnie wygrać rywalizację w swojej kategorii wagowej, a tak po rozegraniu wszystkich walk okazało się, że trzech zawodników, w tym Paweł, ma po dwie wygrane walki i zgodnie z regulaminem o kolejności decydowała waga ciała, Paweł niestety był najcięższy z całej trójki i w związku z tym został sklasyfikowany na IV miejscu, a mogło być tak pięknie.

Olimpia Judo Elbląg

Sebastian Makowski zdobył srebro w kategorii 73kg. Startował po tłustym czwartku kategorię wyżej

Nadia Wojtas – 3 miejsce kat.wag. 25kg.

Justyna Adamczyk – 3 miejsce kat.wag.+34kg.

Maja Kawczyńska – 3 miejsce kat.wag. +34kg.

2008-2009

Alicja Wanatowska – 3 miejsce kat.wag. 37kg.

Mikołaj Galiński – 3 miejsce kat.wag. 39kg.

Szymon Zieliński -3 miejsce , kat.wag. 50kg.

Filip Poręba -5 miejsce 45kg.

2006-2007

Martyna Derdowska – 2 miejsce kat.wag. 48kg.

Dawid Bródka – 5 miejsce, kat.wag. 42kg.

Otwarte Mistrzostwa Grudziądza

W sobotę (16 marca) odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Grudziadza o ,,Puchar Prezydenta Miasta”

Rocznik 2006

Tymek Lic - kat wag. do 35kg - 1 miejsce

Piotr Cwaliński - tat.wag. do 38 kg - 5 miejsce

Filip Majewski - kat wag do 46 kg - 7 miejsce

Adrian Kokitko - kat wag do 46 kg - walki eliminacyjne

Zatoka Braniewo

Ze srebrnym medalem wrócił Sylwester Czeszejko – Sochacki. Uległ przeciwnikowi dopiero w walce finałowej. Udany start zaliczył Szymon Papis. Pokazał serce do walki i zajął ostatecznie piąte miejsce przegrywając walkę o brąz.

Nippon Olsztyn

W zawodach udział wzięła 13-osobowa reprezentacja która przywiozła 6 medali. Dla niektórych zawodników był to debiut na tak dużej imprezie, a o „występach” niektórych chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Pochwalić należy najmłodszych, którzy pomimo małych jeszcze umiejętności walczyli bardzo ambitnie i pozostawili po swoich walkach dobre wrażenie, natomiast największy zawód sprawili Paweł Kiełpiński i Mariusz Wysocki, czeka ich jeszcze sporo pracy na treningach. Bardzo dobry występ zaliczył Tymek Rytlewski, który zdecydowanie wygrał swoją kategorię wagową oraz Louise Kettler, która zdobyła brązowy medal. Pozostali walczyli na swoim poziomie, ale wszyscy mogli wypaść zdecydowanie lepiej.