V Międzynarodowy Turniej Młodzików Podolsk 2019 – Gabriela Czyżewska tym razem pierwsza

Fot. nadesłane

Zawodniczka TS Gwardia Olsztyn Gabriela Czyżewska (57 kg) uczestniczyła w V. Międzynarodowym Turnieju judo młodzików, który odbył się w Podolsku koło Moskwy. Spisała się znakomicie. Wygrywając trzy walki przed czasem i zajęła pierwsze miejsce. W ubiegłym roku w tym samym turnieju była druga ale wówczas startowała o dwie kategorie wagowe niżej (48 kg).

W imprezie udział wzięło ponad 350 zawodników i zawodniczek z 7 krajów: Białorusi, Francji, Mołdawii, Kirgizji, Polski, Izraela i najwięcej z Rosji. Po zawodach odbył się jeszcze na dwudniowy camp, podczas którego uczestnicy stoczyli wiele ciekawych walk bez podziału na kategorie wagowe. Była doskonała możliwość stoczenia pojedynków sparingowych z „egzotycznymi” rywalami m. in.z Mołdawii, Izraela czy Kirgizji. W campie uczestniczyła także Joanna Grudzińska która w zawodach z racji wieku nie mogła brać udziału.

Turnieje tego typu a potem campy to doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości pomiędzy zawodniczkami oraz wymiana doświadczeń trenerskich. Już niebawem judocy olsztyńscy wystartują w Grodnie na Białorusi w turnieju Yurtov Cup adresowanym do juniorów młodszych i młodzików. Jest to cykliczna impreza w bardzo mocnej obsadzie. Po jej zakończeniu też przewidziany jest camp.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn