Młodzieżowe MP Kąty Wrocławskie 2019 (FOTO) - Bartosz Sawiniec srebrnym medalistą

W odbywających się 4/5 maja Młodziezowych Mistrzostwach Polski (U23) w judo reprezentował nas tylko a kategorii + 100 kg Bartosz Sawiniec. Zawodnik TS Gwardia Olsztyn, podopieczny trenera Wojciech Sarnackiego, zdobył srebrny medal, przegrywając tylko z odwiecznym rywalem Krzysztofem Załęcznym (TKS "Judo" Toruń). Poniósł z nim porażki w eliminach i finale, pozostałe walki rozstrzygnął na swoja korzyść

2 Sawiniec Bartosz TS "Gwardia" Olsztyn Olsztyn

3 Szaran Bartosz MKS "Pałac Młodzieży - Łódź"

3 Szuta Przemysław KS AZS AWFiS Gdańsk

5 MOLIŃSKI TOMASZ Gwardia Wrocław

5 CIEŚLAK PATRYK UKS Judo-Kano Płock

de1

Mieliśmy także jeszcze jeden olsztyński akcent. Brązowy medal zdobył Michał Kotlewski startujący w kat. wag. 66 kg ale od tego roku walczy w barwach AZS UW Warszawa ponieważ podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim. Do końca ubiegłego roku reprezentował Gwardię Olsztyn a jego trenerem był Wacław Najmowicz.

W sobotę 25 maja TS Gwardia Olsztyn organizuje w Uranii XII Memoriał Józefa Matrackiego. Otwarcie zawodów o godz. 12.00 Turniej objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.