MŚ Seniorów i Mastersów w Jiu Jitsu Adu Dabi 2019 – Wielki mistrz Jacek Szewczak

Fot.WSPol (ilustracja)

W Adu Dabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły (17/24 listopada) się Mistrzostwa Świata w Jiu jitsu w kategoriach seniorów i masters. Startowało około 700 zawodników, w tym wiele legend tej sztuki walki. Piękny sukces odniósł Jacek Szewczak (Szczycieńskie Stowarzyszenie Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers), który zdobył złoty i brązowy medal.

Został Mistrzem Świata w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters. W pierwszej walce spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem, pokonujac rywala 4:0. Następnie zwyciężył Irakijczyka Murada Mahmoda oraz reprezentanta Rosji Dimitrija Shirkova. Oba pojedynki Szewczak rozstrzygnął przed czasem. W finale spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau i wygrał z nim na punkty 11:6.

W rywalizacji newaza (sama walka w parterze) po przebrnięciu przez eliminacje wykładowca WSPol. Szczytno przegrał z Jordańczykiem – Wesamem Abdellatifem. W potyczce o srebro poniósł porażkę z Kanadyjczykiem Patrykiem Truelem przez wskazanie sędziów. Tym samym musiał zadowolić się brązowym medalem.

Drugi brązowy krążek Jacek Szewczak zdobył jako trener reprezentacji, która wywalczyła trzecie miejsce w turnieju drużynowym

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn