Międzynarodowe Regaty Juniorów Piestany 2017 – Julia Walczak i Jakub Wojciechowski w głównych rolach

Fot. pzkaj. facebook

W słowackich Piestanachzakończyły sie w niedzielę (28 maja) Międzynarodowe Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzieżowców.reprezentacji Polski startowali: anadyjkarze : Julia Walczak i Dominik Bugaj (OKSW) oraz Jakub Wojciechowski (Koszałek Opałek Węgorzewo) a także  kajakarki: Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) i Marta Witkowska (Olimpia Elbląg). Pierwszoplanowymi postaciami reprezentacji są: Julia Walczak i Jakub Wojciechowski.

Julia Walczak na 1000 m zdobyła złoto w c 2 i brąz w c-1, a na 500 m złoto w c-4, i srebro w c-2. Jakub Wojciechowski wywalczył trzy złote krążki w c-2 1000 m 500 m i 200 m, Dominik Bugaj srebro w c-4 1000 moraz brąz w c-2 200 m. Kinga i Marta popłynęły w finale A k-1 1000 m zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsce. Były piąte płynąc w osadzie k-4 500 m

Wyniki

Juniorki c-1 1000 metrów

1 SANDAU Celina (18) Niemcy 00:04:37.752

2 LANCIAL Elise (18) Francja 00:04:37.952

3 WALCZAK Julia (17) Polska 00:04:38.152

4 GRZELKIEWICZ Paulina (18) Polska 00:04:38.992

5 JACEWICZ Aleksandra (17) Polska 00:04:53.912

6 TINKOVÁ Sandra (17) Słowacja 00:05:04.532

7 GUSPANOVÁ Patrícia (18) Słowacja 00:05:27.252

Juniorki c-2 1000 metrów

1 SZULECKA Klaudia (17)/WALCZAK Julia (17) Polska 00:04:15.991

2 GRZELKIEWICZ Paulina (18)/JACEWICZ Aleksandra (17) Polska 00:04:16.411

3 RUIZ Laura (17)/SEGURA Lilou (17) Francja 00:04:21.791

4 SANDAU Celina (18)/SPECK Sophie (18) Niemcy 00:04:22.931

5 ANTOS Adrianna (17)/ANTOS Ewelina (17) Polska 00:04:23.431

6 MILLER Maya (18) /BIELICKE Lina (16) Niemcy 00:04:33.891

Juniorzy c-1 1000 m

1 ALEXANDRU IONUT Patrascu (17) Rumunia 00:03:51.563

2 ADAM Moritz (18) Niemcy 00:03:51.963

3 DZIURLA Dawid (18) Polska 00:03:52.523

4 HRABAL Antonín (18) Czechy 00:03:52.923

5 KOCZKÁS Dávid (17) Słowacja 00:03:57.003

6 BUGAJ Dominik (18) Polska 00:03:57.343

7 ZALUBIL Jiří (17) Czechy 00:03:59.063

8 BENECKE Roar (17) Niemcy 00:04:01.803

9 TIHHOMIROV Deniss (18) Estonia 00:04:03.003

Juniorzy c-4 1000 metrów

1 Rumunia ROU 00:03:17.319

2 Polska BUGAJ Dominik (18), DZIURLA Dawid (18) , KOWALSKI Patryk (18) , ZEZULA Norman (18) 00:03:18.179

3 Francja 00:03:30.499

4 Niemcy 00:03:31.399

5 Słowacja 00:03:32.799

Juniorki k-1 1000 metrów

1 HAKE Jule (18) Niemcy 00:03:55.270

2 LAURA Plesca (17) Rumunia 00:03:58.380

3 MYŠÁKOVÁ Petra (17) Słowacja 00:03:58.957

4 ZATLKAJOVÁ Jessica (17) Słowacja 00:03:59.679

5 TESARIKOVÁ Paulína (18) Słowacja 00:04:00.474

6 SCHIMANSKI Johanna (18) Niemcy 00:04:01.678

7 JANKOWSKA Kinga (18) Polska 00:04:02.291

8 WITKOWSKA Marta (18) Polska 00:04:03.799

9 OSTROWSKA Sandra (17) Polska 00:04:04.935

Juniorzy młodsi c-2 1000 metrów

1 CZEPE Noel (16) - WOJCIECHOWSKI Jakub (16) Polska 00:03:53.588

2 ALMAGAMBETOV Anuar (15) - ALTYNBEK Kozhakhmet (16) Kazachstan 00:03:54.948

3 LÉRÁNT Christopher peter (15) - STRÝČEK Eduard (16) Słowacja 00:03:54.988

4 MASLOWSKI Jakub (16) - SZLACHTA Maciej (16) Polska 00:04:04.368

5 FORTERRE Tom (15) - LAROCHE Lucas (16) Francja 00:04:13.068

6 KRASŇANSKÝ Matej (15) - LADIČ Andrej (15) Słowacja 00:04:14.228

Juniorki c-1 500 metrów

1 SZULECKA Klaudia (17) Polska 00:02:16.229

2 SANDAU Celina (18) Niemcy 00:02:16.672

3 SEGURA Lilou (17) Francja 00:02:16.831

4 WALCZAK Julia (17) Polska 00:02:17.837

5 ANTOS Adrianna (17) Polska 00:02:23.703

6 JACEWICZ Aleksandra (17) Polska 00:02:25.880

7 BENNET Ruth (18) Wielka Brytania 00:02:27.875

8 GUSPANOVÁ Patrícia (18) Słowacja 00:02:57.608

Juniorki c-2 500 metrów

1 LANCIAL Elise (18) - RUIZ Laura (17) Francja 00:02:03.686

2 SZULECKA Klaudia (17) - WALCZAK Julia (17) Polska 00:02:04.286

3 GRZELKIEWICZ Paulina (18) - JACEWICZ Aleksandra (17) Polska 00:02:05.266

4 SANDAU Celina (18)- SPECK Sophie (18) Niemcy 00:02:07.806

5 ANTOS Adrianna (17) -ANTOS Ewelina (17) Polska 00:02:09.346

6 RAFIKOVA Yekaterina (17) -SURIKOVA Yekaterina (17) Kazachstan 00:02:10.766

7 BIELICKE Lina die ältere (18) - MILLER Maya die ältere (18) Niemcy 00:02:13.766

Juniorki C-4 500 metrów

1 Polska GRZELKIEWICZ Paulina (18), JACEWICZ Aleksandra (17) , SZULECKA Klaudia (17) , WALCZAK Julia (17) POL 00:02:00.666

2 Słowacja 00:02:10.066

Juniorki k-4 500 metrów

1 Polska A: OLSZEWSKA Julia (17)-OSTROWSKA Sandra (17)- KLATT Martyna (18) - OLSZEWSKA Julia (17)  00:01:31.070

2 Niemcy A   00:01:31.570

3 Niemcy B   00:01:33.390

4 Kazachstan 00:01:35.510

5 Polska B: GAWLIK Natalia (18), JANKOWSKA Kinga (18) , WITKOWSKA Marta (18) , WIECZOREK Julia (17) 00:01:35.970

6 Wielka Brytania   00:01:36.870

7 Francja 00:01:37.390

8 Słowacja 00:01:37.490

9 Francja 00:01:42.470

Juniorzy C-2 500 metrów juniorów

1 HRABAL Antonín (18) - ZALUBIL Jiří (17) Czechy 00:01:42.146

2 GABRIEL Baccela (18) - IONUT Peleu (18) Rumunia 00:01:42.166

3 CAUPAIN Mathieu (18) - DUBOIS-DUNILAC Thomas (18) Francja 00:01:43.206

4 DZIURLA Dawid (18) - ZEZULA Norman (18) Polska 00:01:45.146

5 SCHOLZ Paul (18) - WIEDERMANN Aaron (18) Niemcy 00:01:45.186

6 KOCZKÁS Dávid (17) - SÝKORA Samuel daniel (18) Słowacja 00:01:47.146

7 CASSERON Laszlo (17) - JACQUET Clement (18) Francja 00:01:47.566

8 RÜSING Anton (17) - SCHATZ Fabienne der ältere (18) Niemcy 00:01:56.526

9 BUGAJ Dominik (18) - KOWALSKI Patryk (18) Polska 00:02:00.066

Juniorzy młodsi c-2 500 metrów

1 CZEPE Noel (16) - WOJCIECHOWSKI Jakub (16) Polska 00:01:52.470

2 LÉRÁNT Christopher (15) - STRÝČEK Eduard (16) Słowacja 00:01:53.690

3 ALMAGAMBETOV Anuar (15) - ALTYNBEK Kozhakhmet (16) Kazachstan 00:01:53.930

4 BECASSEAU César (16) - FORTERRE Tom (15) Francja 00:01:55.490

5 MASLOWSKI Jakub (16) - SZLACHTA Maciej (16) Polska 00:02:16.770

Juniorki c1 200 metrów

1 SZULECKA Klaudia (17) Polska 00:00:53.181

2 SEGURA Lilou (17) Francja 00:00:53.341

3 RUIZ Laura (17) Francja 00:00:53.441

4 LANCIAL Elise (18) Francja 00:00:53.901

5 ANTOS Ewelina (17) Polska 00:00:54.661

6 WALCZAK Julia (17) Polska 00:00:55.541

7 BENNET Ruth (18) Wielka Brytania 00:00:56.361

8 GRZELKIEWICZ Paulina (18) Polska 00:00:57.281

juniorki c-2 200 metrów

1 SANDAU Celina (18) - SPECK Sophie (18) Niemcy 00:00:48.161

2 LANCIAL Elise (18) - RUIZ Laura (17) Francja 00:00:49.221

3 JACEWICZ Aleksandra (17) - SZULECKA Klaudia (17) Polska 00:00:49.281

4 RAFIKOVA Yekaterina (17) - SURIKOVA Yekaterina (17) Kazachstan 00:00:49.341

5 WALCZAK Julia (17) - GRZELKIEWICZ Paulina (18) Polska 00:00:49.721

6 ANTOS Adrianna (17) - ANTOS Ewelina (17) Polska 00:00:50.321

7 MILLER Maya die ältere (18) - BIELICKE Lina (16) Niemcy 00:00:51.181

Juniorzy c-2 200 metrów

1 DZIURLA Dawid (18) - ZEZULA Norman (18) Polska 00:00:39.593

2 HRABAL Antonín (18) - ZALUBIL Jiří (17) Czechy 00:00:40.173

3 BUGAJ Dominik (18) - KOWALSKI Patryk (18) Polska 00:00:40.473

4 KOCZKÁS Dávid (17) - SÝKORA Samuel daniel (18) Słowacja 00:00:40.873

5 CAUPAIN Mathieu (18) - DUBOIS-DUNILAC Thomas (18) Francja 00:00:40.913

6 RÜSING Anton (17) - SCHATZ Fabienne der ältere (18) Niemcy 00:00:41.633

7 SCHOLZ Paul (18) - WIEDERMANN Aaron (18) Niemcy 00:00:41.913

8 CASSERON Laszlo (17) - JACQUET Clement (18) Francja 00:00:42.333

9 VRŠKOVÝ Andrej (18) - KLEMAN Tomáš (18) Słowacja 00:00:43.573

Juniorzy młodsi c-2 200 metrów

1 CZEPE Noel (16) - WOJCIECHOWSKI Jakub (16) Polska 00:00:43.977

2 LÉRÁNT Christopher peter (15) - STRÝČEK Eduard (16) Słowacja 00:00:43.997

3 MASLOWSKI Jakub (16) - SZLACHTA Maciej (16) Polska 00:00:44.517

4 ALMAGAMBETOV Anuar (15) - ALTYNBEK Kozhakhmet (16) Kazachstan 00:00:44.917

5 FORTERRE Tom (15) - LANCIAL Maximilien (16) Francja 00:00:46.197

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn