Młodzieżowe MP Bydgoszcz 2017 – Tylko Tomasz Barniak popłynął po złoto

W Bydgoszczy odbyły się weekend (10/11 czerwca) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W regatach startował niezbyt liczna ekipa z Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się Tomasz Barniak (OKSW), który zdobył złoty medal w wyścigu c-1 200 m. W sprincie kajakarek blisko podium była Martyna Lisiecka (Plastex KSC), która finiszowała jako czwarta, a na 500 metrów była siódma.

Tomasz Barniak i Dominik Bugaj (junior) płynęli w finale A c-2 1000 metrów zajmując ósme miejsce. Do finału A na 1000 metrów nie udało się awansować żadnemu z naszych kanadyjkarzy. Specjalizujący się w sprintach Barniak wygrał finał B, a Patryk Żebrowski (Koszałek Opałek Węgorzewo) był w tym wyścigu szósty. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Kozakiewicz była ósma w c-1 200 metrów.

W finałach B pływali reprezentanci Sokoła Ostróda. Dominik Wróblewski zajął drugie miejsce w k-1 1000 m, a Blanka Grohs na tym samym dystansie czwarte. Kajakarze z Elbląga wysłali bardzo młoda ekipę. Męska czwórka Olimpii była dziewiąta na 1000 m.

Impreza różniła się od poprzednich ze względu na regulamin, do rywalizacji dopuszczono młodszych zawodników (juniorów), którzy mieli tu okazję zdobyć punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Niektórzy z tej szansy skorzystali i zainkasowali sporą pulę. Wprawdzie to ich nie wyklucza z udziału w Mistrzostwach Polski z swoich kategoriach wiekowych, ale jeśli wystartują to punktować będą tam, a zdobycz z Bydgoszczy zostanie skasowana.