OOM i MP Juniorów Bydgoszcz 2017 – Nasz bilans 17 krążków. Przemek Rojek i Adam Witkowski (Olimpia Elbląg) - podwójne złoto, mistrzynią także Julia Walczak (OKSW)

Fot.Michał Skroboszewski/portel.pl (ilustracja)

W Bydgoszczy zakończyły się w niedzielę (6 sierpnia): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie. Dorobek ekipy Warmii i Mazur to  17 medali: 3 złote, 9 srebrnych i 5 brązowych. Złote zdobyli: w Mistrzostwach Polski Juniorów Julia Walczak (OKSW) w c-1 500 m oraz w OOM w k-2 1000 m i k-2 5 km. Przemysław Rojek i Adam Witkowski (Olimpia Elbląg)

Na dystansie 500 metrów oprócz złota Julii Walczak  srebro wywalczyli: w OOM: czwórka chłopców KSC Olsztyn (Jakub Horba, Natan Marcinkowski, Mateusz Minda, Adam Werner) i w c-1 Jakub Wojciechowski (Koszałek Opałek Węgorzewo). W MP juniorów srebro zdobyła  dwójka dziewcząt Olimpii Elbląg (Marta Witkowska/Magda Wieliki), a brąz - Dominik Bugaj w c-1 (OKSW).

Na dystansie 1000 metrów poza złotem dwójki Olimpii Elbląg ponownie ze srebrem OOM wróci czwórka KSC Olsztyn, a z brązem Jakub Wojciechowski (Koszałek Opałek) w c-1. Natomiast w MP juniorów srebrny krążek wywalczył Dominik Bugaj (OKSW) w c-1, a brązowe przywiozą do domu: Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) w k-1 oraz Wiktor Zaręba i Józef Głuch (Olimpia Elbląg) w c-2.

W ostatnim dniu zdobylismy aż szesć medali. W OOM po raz drugi po zloto popłynęli elblązanie Przemysław Rojek i Adam Witkowski tym razem na dystansie 5 km. Brąz również na długim dystansie wywalczył Jacek Ceckowski (OKS). Reszte zobyli juniorzy. Srebrne krążki zdobyli: Julia Walczak (OKSW) w c-1 200 m, Józef Głuch i Wiktor Zaręba (Olimpia Elbląg) w c-2 5 km, Marta Witkowska (Olimpia Elbląg) w k-1 5 km oraz Daria Dobrzyniecka i Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) w k-2 5 km.

Wyniki

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

K-1 500 JUNIOREK MŁODSZYCH

12 PAZDZIORKO PAULINA PLASTEX KSC OLSZTYN 02.11.884

C-1 500 JUNIOREK MŁODSZYCH

4 TRZCINSKA KLAUDIA UPKS PONCIO-2010 LIDZBARK 02.37.734

C-2 500 JUNIOREK MŁODSZYCH

6 TRZCINSKA KLAUDIA /MARONSKA WIKTORIA UPKS PONCIO-2010 LIDZBARK 02.55.818

K-4 500 JUNIORÓW MŁODSZYCH

2 PLASTEX KSC OLSZTYN (MARCINKOWSKI NATAN , HORBA JAKUB, WERNER ADAM,\MINDA MATEUSZ) 01.34.272

9 KSC OLSZTYN (BRAKOWIECKI PATRYK PLASTEX , OSTROWSKI JAKUB, WOLSKI SZYMON, GRABLEWSKI BARTOSZ) 01.46.681

C-1 500 JUNIORÓW MŁODSZYCH

2 WOJCIECHOWSKI JAKUB UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 02.08.294

5 CECKOWSKI JACEK OKSW OLSZTYN 02.12.801

C-2 500 JUNIORÓW MŁODSZYCH

5 GŁUCH TYMOTEUSZ/ SZRAM PATRYK UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 02.09.824

K-1 1000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

15 KRAUZE MAREK ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 04.13.248

K-2 1000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

1 ROJEK PRZEMYSŁAW /WITKOWSKI ADAM ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 03.30.911

15 PIECZKO SZYMON/ROMANIUK KAMIL 04.02.737

K-4 1000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

2 PLASTEX KSC OLSZTYN (MARCINKOWSKI NATAN , HORBA JAKUB, WERNER ADAM,\MINDA MATEUSZ) 03.23.131

8 KSC OLSZTYN (BRAKOWIECKI PATRYK PLASTEX , OSTROWSKI JAKUB, WOLSKI SZYMON, GRABLEWSKI BARTOSZ) 03.42.131

C-1 1000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

3 WOJCIECHOWSKI JAKUB UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 04.24.620

8 BURAKOWSKI ROBERT OKSW OLSZTYN 04.42.701

13 WALNICKI BARTOSZ UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 05.16.837

K-1 3000 JUNIOREK MŁODSZYCH

14 ROMANIUK JULIA KS "BAZA" MRAGOWO 15.15.601

K-1 5000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

22 KRAUZE MAREK ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 28.40.086

K-2 5000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

1 ROJEK PRZEMYSŁAW /WITKOWSKI ADAM ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 23.27.889

11 PIECZKO SZYMON/ROMANIUK KAMIL KS "BAZA" MRAGOWO 26.34.889

13 KOZIEŁŁO JAKUB/SLIWINSKI MATEUSZ KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 27.22.365

C-1 5000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

3 CECKOWSKI JACEK OKSW OLSZTYN 29.57.908

5 BURAKOWSKI ROBERT OKSW OLSZTYN 31.10.631

11 WALNICKI BARTOSZ UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 35.15.491

C-2 5000 JUNIORÓW MŁODSZYCH

4 GŁUCH TYMOTEUSZ/SZRAM PATRYK UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 29.24.613

19396797 1899875030282674 796917506496599554 n

Fot. olimpia elbląg facebook

Mistrzostwa Polski Juniorów

K-1 500 JUNIOREK

6 JANKOWSKA KINGA-JULIA KS "BAZA" MRAGOWO 02.03.358

14 DOBRZYNIECKA DARIA-IRENA KS "BAZA" MRAGOWO 02.10.851

K-2 500 JUNIOREK

2 WITKOWSKA MARTA/WIELIKI MAGDA ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 01.55.051

C-1 500 JUNIOREK

1 WALCZAK JULIA OKSW OLSZTYN 02.21.948

5 SZAJDEK MAJA MAGDALENA OKSW OLSZTYN 02.33.863

K-1 500 JUNIORÓW

7 SZRAM MICHAŁUKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 01.49.140

8 ORLIKOWSKI PAWEŁ KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 01.49.187

9 ŻUKOWSKI JAKUB ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 01.51.540

16 ZYCH PATRYK PLASTEX KSC OLSZTYN 01.51.697

K-4 500 JUNIORÓW

5 PLASTEX KSC OLSZTYN (PAWELEC KASJAN , ZYCH PATRYK, PIOTROWSKI JAKUB, CZUBAK KORNEL) 01.37.743

C-1 500 JUNIORÓW

3 BUGAJ DOMINIK OKSW OLSZTYN 02.00.853

C-2 500 JUNIORÓW

5 GŁUCH JÓZEF /ZAREBA WIKTOR ZKS OLIMPIA" ELBLAG 01.59.669

K-1 1000 JUNIOREK

3 JANKOWSKA KINGA-JULIA KS "BAZA" MRAGOWO 04.15.877

5 WITKOWSKA MARTA ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 04.19.017

18 GROHS ALEKSANDERA KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 04.57.832

K-1 1000 JUNIORÓW

10 ORLIKOWSKI PAWEŁ KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 03.54.634

11 ŻUKOWSKI JAKUB ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 03.56.196

K-2 1000 JUNIORÓW

7 PIOTROWSKI JAKUB /CZUBAK KORNEL PLASTEX KSC OLSZTYN 03.38.114

C-1 1000 JUNIORÓW

2 BUGAJ DOMINIK OKSW OLSZTYN 04.11.456

C-2 1000 JUNIORÓW

3 GŁUCH JÓZEF /ZAREBA WIKTOR ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 03.59.991

K-1 200 JUNIOREK

8 DOBRZYNIECKA DARIA KS "BAZA" MRAGOWO 00.49.177

10533544 358607777622400 9096039777111416609 n

C-1 200 JUNIOREK

2 WALCZAK JULIA OKSW OLSZTYN 00.53.876

6 SZAJDEK MAJA MAGDALENA OKSW OLSZTYN 01.00.289

K-1 200 JUNIORÓW

4 ORLIKOWSKI PAWEŁ KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 00.39.538

10 ZYCH PATRYK PLASTEX KSC OLSZTYN 00.40.910

11 SZRAM MICHAŁ UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WEGORZEWO 00.41.152

C-1 200 JUNIORÓW

4 BUGAJ DOMINIK OKSW OLSZTYN 00.45.722

K-1 5000 JUNIOREK

2 WITKOWSKA MARTA ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 27.57.607

11 WIELIKI MAGDA ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 29.31.079

15 GROHS ALEKSANDERA KS "SOKÓŁ" OSTRÓDA 30.52.565

K-2 5000 JUNIOREK

2 DOBRZYNIECKA DARIA /JANKOWSKA KINGA KS "BAZA" MRAGOWO 26.44.283

K-1 5000 JUNIORÓW

8 ŻUKOWSKI JAKUB ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 26.14.220

13 PAWELEC KASJAN PLASTEX KSC OLSZTYN 26.52.726

C-2 5000 JUNIORÓW

2 GŁUCH JÓZEF /ZAREBA WIKTOR ZKS "OLIMPIA" ELBLAG 26.43.912

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn