Eliminacje Seniorów Wałcz 2015 – Denis potwierdził swoją moc, Mateusz czeka do wtorku

W zakończonych w niedzielę (26 kwietnia) w Wałczu regatach eliminacyjnych seniorów doskonale wypadł Denis Ambroziak student Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego, a zawodnik Plastex Kayak Sport Club Olsztyn. Wygrał  olimpijską konkurencje  k-1 200 m, w w k-2 200 razem z Piotrem Siemionowskim (Zawisza Bydgoszcz) zajął drugie miejsce. To szeroko otwiera drzwi do udziału w największych imprezach.

Oczywiście Denis zapewnił sobie udział w rozpoczynających się już w tym tygodniu Mistrzostwach Europy w czeskich Racicach oraz cyklu majowych regat o Puchar Świata. To też istotny krok do przodu ku  Igrzyskom Olimpijskim Rio de Janerio  2016.

Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński w Wałczu wypadł średnio. Na pewno poniżej oczekiwań na olimpijskim dystansie 1000 metrów (7 miejsce), na miarę oczekiwać na 500 m (5 miejsce). Olsztynianin aspiruje do reprezentacyjnych występów w dwójce z Michałem Kudłą, ale kwalifikacji do wspomnianych imprez pierwszej części sezonu jeszcze nie uzyskał. Trenerzy są w rozterce. Czy postawić na duet olsztyńsko-poznański czy czechowicko - opolski: Marcin Grzybowski/Piotr Kuleta. Zarządzono „dogrywkę” Ostatni sprawdzian nastąpi we wtorek (28 kwietnia) i trenerzy podejmą decyzję.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn