MŚ Juniorów i U23 Montemor-o-Vieho 2015 – Zuzanna Matysiak z Bazy Mrągowo wraca ze srebrem

Montemor-o-Vieho zakończyły się mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców (U-23). Piękny sukces odniosła Zuzanna Matysiak. Kajakarka Bazy Mrągowo została wicemistrzynia świata juniorek w konkurencji k-2 500 m. Była też finalistką k-1 200 m, ale w decydujacym wyścigu nie wystartowała. Anna Puławska (Baza) zajęła 4 miejsce w finale A k-4 500 m, a Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) była ósma w finale c-2 200 m. Obie startowały w kat. U23.

Juniorki

K2 500 metrów

Eliminacje

1 Polska Justyna ISKRZYCKA/Zuzanna MATYSIAK 00:01:50.024

...................................................................

2 Niemcy Marie MIX/Sabrina DÜNGEL + 00:00:02.992

3 Hiszpania Raquel DACOSTA/Irene DACOSTA + 00:00:04.508

4 RPAKayla BEER/Donna HUTTON + 00:00:04.656

5 Serbia Biljana RELIC/Ivana JANIC + 00:00:04.808

6 Japonia Minami KOKUBO/Mai SASAKI + 00:00:09.464

7 Argentyna Agostina CAPPELLETTI/Karen KORNUTA + 00:00:10.756

8 USA Morgan BEVIN/Mira CORRAO + 00:00:27.000

Kanada Genvieve L'ABBE/ Anna NEGULIC DNF

Finał

1 Fruzsina RACSKÓ/Dóra SÓLYOM Wegry 00:01:51.804

2 Justyna ISKRZYCKA/Zuzanna MATYSIAK Polska + 00:00:01.384

3 Beatriz FRAGOZA/Brenda RODRIGUEZ Meksyk + 00:00:01.592

4 Kristina KOVNIR/Arina ANOSHKINA Rosja + 00:00:03.332

5 Alena LAPTSIK/Nastassia LAURENAVA Bialoruś + 00:00:03.432

6 Marie MIX/Sabrina DÜNGEL Niemcy + 00:00:04.320

7 Marianna PETRUŠOVÁ/Romana MIKUŠOVÁ Slowacja + 00:00:04.452

8 Mette GRAVESEN/Cathrine RASK Dania + 00:00:05.280

9 Raquel DACOSTA/Irene DACOSTA Hiszpania + 00:00:06.416

K-1 200 metrów

Eliminacje

1 Zuzanna MATYSIAK Polska 00:00:43.980

2 Ella BEERE Australia + 00:00:01.488

3 Jessica HOGG Kanada + 00:00:02.616

4 Karen KORNUTA Argentyna + 00:00:02.752

5 Kayla BEER RPA + 00:00:02.772

6 Ruth VORSSELMAN Holandia + 00:00:04.148

7 Gina GEDICK Norwegia + 00:00:05.080

...........................................................................

8 Leila BOUCHIR Maroko + 00:00:16.456

Półfinał

1 Anamaria GOVORCINOVIC Chorwacja 00:00:45.956

2 Zuzanna MATYSIAK (Polska) + 00:00:00.092

...............................................................

3 Raquel DACOSTA Hiszpania + 00:00:00.640

4 Jessica HOGG Kanada + 00:00:02.256

5 Clara THIEME Niemcy + 00:00:02.412

6 Daniela KONDRATOVA Łotwa + 00:00:02.952

7 Britney FORD Nowa Zelandia + 00:00:03.480

8 Diana TANKO Ukraina + 00:00:04.036

9 Khaoula SASSI Tunezja + 00:00:06.252

Finał

1 Luca HOMONNAI Węgry 00:00:42.572

2 Julie FUNCH Dania + 00:00:00.204

3 Deborah KERR Wielka Brytania + 00:00:00.820

4 Nastassia LAURENAVA Bialoruś + 00:00:01.244

5 Biljana RELIC Serbia + 00:00:01.720

6 Anamaria GOVORCINOVIC Chorwacja + 00:00:01.732

7 Ella BEERE Australia + 00:00:02.040

8 Eliska BETLACHOVA Czechy + 00:00:02.448

 Zuzanna MATYSIAK Polska DNS

Kobiety U23

k-4 500 metrów

Eliminacje

1 Węgry 00:01:38.072

2 Rumunia + 00:00:00.912

3 Australia + 00:00:01.320

...............................................

4 Polska (Dominika WLODARCZYK / Aleksandra GORNA Joanna BRUSKA / Anna PULAWSKA) + 00:00:01.376

5 Nowa Zelandia + 00:00:03.424

6 Włochy + 00:00:04.864

7 Białoruś + 00:00:06.632

Półfinał

1 Polska (Dominika WLODARCZYK / Aleksandra GORNA Joanna BRUSKA / Anna PULAWSKA) 00:01:38.240

2 Nowa Zelandia + 00:00:01.600

3 Dania + 00:00:01.624

...............................................

4 Białoruś + 00:00:02.824

5 Rosja + 00:00:03.484

6 Włochy + 00:00:03.624

7 Norwegia + 00:00:04.572

Finał

1 Niemcy 00:01:34.176

2 Rumunia + 00:00:00.496

3 Węgry + 00:00:00.620

4 Polska ( Dominika WLODARCZYK / Aleksandra GORNA Joanna BRUSKA / Anna PULAWSKA) + 00:00:01.848

5 Kanada + 00:00:02.588

6 Australia + 00:00:03.092

7 Dania + 00:00:03.376

8 Hiszpania +00:00:03.420

9 Nowa Zelandia + 00:00:03.736

 C-2 200 metrów

Eliminacje

1 Zsanett LAKATOS/Kincso Węgry TAKÁCS 00:00:49.308

2 Ekaterina PETROVA/Larisa ARAKCHEEVA Rosja + 00:00:01.332

3 Hannah MACINTOSH/Mariah GODIN Kanada + 00:00:01.740

...............................................................................

4 Natalia ZHYLIUK/Nataliia USHAKOVA Ukraina + 00:00:01.992

5 Beata ZAWADZKA/Dorota KOZAKIEWICZ Polska 00:00:03.560

6 Jitzel QUIÑONES/Abigail CAZAREZ Meksyk + 00:00:05.232

7 Margarita TORLOPOVA/Anna KULIKOVA Kazachstan + 00:00:07.144

Półfinał

1 Beata ZAWADZKA/Dorota KOZAKIEWICZ Polska 00:00:52.080

2 Margarita TORLOPOVA/Anna KULIKOVA Kazachstan + 00:00:00.540

3 Natalia ZHYLIUK/Nataliia USHAKOVA Ukraina + 00:00:00.972

..............................................................

4 Jitzel QUIÑONES/Abigail CAZAREZ Meksyk + 00:00:02.632

5 Ana RIOS/Cristina NOYA Hiszpania + 00:00:06.328

6 Sin CHEONG/Si NG Makao + 00:00:16.156

Yuen CHUI/Ming LAW Hongkong DNS

Finał

1 Daryna KASTSIUCHENKA/Kamila BOBR Bialoruś 00:00:44.224

2 Zsanett LAKATOS/Kincso TAKÁCS Węgry + 00:00:01.696

3 Anggie AVEGNO/Mia FRIEND Ekwador + 00:00:01.740

4 Hannah MACINTOSH/Mariah GODIN Kanada + 00:00:04.696

5 Ekaterina PETROVA/Larisa ARAKCHEEVA Rosja + 00:00:04.748

6 Natalia ZHYLIUK/Nataliia USHAKOVA Ukraina + 00:00:05.252

7 Paula POSTARU/Valentina POSTARU Rumunia + 00:00:05.448

8 Beata ZAWADZKA/Dorota KOZAKIEWICZ Polska + 00:00:05.680

9 Margarita TORLOPOVA/Anna KULIKOVA Kazachstan + 00:00:06.732

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn